Son Dakika! Etna Yanardağı Yeniden Faaliyete Geçti!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika! Etna Yanardağı Yeniden Faaliyete Geçti!

GÜNDEM

15 Aralık 2020 Salı 17:38:13

Son Güncelleme: 15/12/2020 19:15:14

Son Dakika! Etna Yanardağı Yeniden Faaliyete Geçti!

İtalya’nın Sicilya Adası’nda bulunan Etna Yanardağı yeniden faaliyete geçti. Panik Avrupa’nın en yüksek ve en aktif yanardağı İtalya’nın Sicilya Adası’nda bulunan Etna Yanardağı yeniden faaliyete geçti. Panik sonrası İtalya Ulusal Jeofizik ve Vulkanoloji Enstitüsü bir açıklama yaptı.

Avrupa’nın en yüksek ve en aktif yanardağı İtalya’nın Sicilya Adası’nda bulunan Etna Yanardağı yeniden faaliyete geçti. Panik sonrası İtalya Ulusal Jeofizik ve Vulkanoloji Enstitüsü bir açıklama yaptı.

Sicilya Adası’ndaki Etna Yanardağı’nın yeniden faaliyete geçmesinin ardından İtalya Ulusal Jeofizik ve Vulkanoloji Enstitüsü (INGV) bir açıklama yayınladı. İtalya Ulusal Jeofizik ve Vulkanoloji Enstitüsü, Pazar gecesi faaliyete geçen yanardağın güneydoğu kraterinde iki çatlak oluştuğunu ve lavların güney ve güneybatı yönüne doğru aktığını açıkladı.

Yanardağdaki patlamaların neden olduğu volkanik küller ise Katanya kentinin çevresindeki bazı kasabalara ulaşırken, patlamalar sabah saatlerine kadar devam ettiği kaydedildi.

SON BÜYÜK PATLAMA 1992 YILINDAYDI

Avrupa’nın en yüksek ve en aktif yanardağı olan Etna’da gerçekleşen son büyük patlama 1992 yılındaydı. İşte patlama sonrası görüntüler;

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı