Son Dakika: Endonezya'da Bir Yolcu Uçağı Radardan Kayboldu! İrtibat Kesildi! Haber Alınamıyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika: Endonezya’da Bir Yolcu Uçağı Radardan Kayboldu! İrtibat Kesildi! Haber Alınamıyor

GÜNDEM

9 Ocak 2021 Cumartesi 14:46:37

Son Dakika: Endonezya’da Bir Yolcu Uçağı Radardan Kayboldu! İrtibat Kesildi! Haber Alınamıyor

Endonezya’da Jakarta-Pontianak seferini yapan ve Sriwijaya Air’e ait Boeing 737-500 tipi yolcu uçağı’ndan haber alınamıyor! Konu ile ilgili tüm detaylar…

Alınan son dakika haberine göre; Endonezya’da Jakarta-Pontianak seferini yapan ve Sriwijaya Air’e ait Boeing 737-500 tipi yolcu uçağıyla irtibatın kesildiği haber alınamadığı, radardan kaybolduğu duyurusu yapıldı. Endonezya’da Sriwijaya Havayolları’na ait olan yolcu uçağı  ile kakışından kısa bir süre sonra irtibatın kesildiği ve uçağın radardan çıktığı bilgisi paylaşıldı.

Ulaştırma Bakanlığı Sözcüsü Adita Irawati, tarafından yapılan açıklamaya göre, Sriwijaya Havayolları’na ait “SJ182” sefer sayılı yolcu uçağı ile olan irtibatın sağlanamadığı irtibatın kesildiği açıklamasında bulundu. Kalkış yaptıktan yaklaşık 5 dakika sonra uçakla irtibat kurulamadığı açıklamasını yapan İriwati, en son uçakla gerçekleştirilen iletişimin yerel saatle 14.40 saatlerinde olduğu bilgisini paylaştı.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞŞMALARINA İLŞKİN HAZIRLIKLAR YAPILDI!

Adita İriwati, başkent Cakarta-Pontianak seferini yapmak üzere havalanan  uçağın koordinatının belirlenmesi ve arama kurtarma çalışmalarına ilişkin  hazırlıkların yapıldığı açıklamasında bulundu.

Diğer bir yandan da uçak mürettebatı ve yolcu sayısıyla alakalı olarak henüz bilgi verilmemiştir.

Endonezya’da Lion Hava Yollarına ait “JT 610” sefer sayılı Boeing 737  Max 8 tipi uçak, 29 Ekim 2018 tarihinde, Cakarta’dan Sumatra Adası’ndaki Pangkal Pinang  şehrine gitmek üzere havalanmasının ardından kısa bir süre sonra denize çakılmıştı ve bu kazada, 189 kişi hayatını kaybetmişti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı