Son Dakika: Doğan Cüceloğlu Evinde Ölü Bulundu? Doğan Cüceloğlu Neden Öldü?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika: Doğan Cüceloğlu Evinde Ölü Bulundu? Doğan Cüceloğlu Neden Öldü?

GÜNDEM

16 Şubat 2021 Salı 17:18:01

Son Dakika: Doğan Cüceloğlu Evinde Ölü Bulundu? Doğan Cüceloğlu Neden Öldü?

Ünlü Psikolg Doğan Cüceloğlu, 16 Şubat 2021 bugün evinde ölü olarak bulundu! Doğan Cüceloğlu neden öldü? Hastamıydı? Doğan Cüceloğlu’nun ölümüne ve hayatına dair detaylar…

Son Dakika: Doğan Cüceloğlu hakkında üzücü haber geldi. Ünlü psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu’dan herkesi üzen haber geldi. Kişisel gelişim kitaplarıyla da tanınan ünü psikolog İstanbul Beşiktaş yaşadığı evinde ölü olarak bulunmuştur. Gelen haberin ardından Doğan Cüceloğlu’nun neden öldüğüne dair açıklamalar gelmeye devam ediyor.

DOĞAN CÜCELOĞLU NEDEN ÖLDÜ?

Doğan Cüceloğlu’nun ölümüne dair açıklamalar beklenirken, araştırmalar devam ediyor. Doğan Cüceloğlu, 83 yaşında ve  Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu ile evlidir. DoğanCüceloğlu’nun Alışverişten dönen eşi Yıldız Hacıevliyagil Cüceloğlu, yaşadıkları Beşiktaş Akatlar’daki evlerinde kocasının cansız bedeniyle karşılaştı. Yaşanan olay ile beraber hemen olay yerine gelen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, evin içerisinde incelemelerde bulunmuştur.

Ünlü psikolog’un ölümü üzerine, yapılan ilk incelemelere göre Doğan Cüceloğlu’nun evde düşerek hayatını kaybettiği belirlenmiştir. Polis ekiplerinin evde incelemeleri devam etmektedir.

Ünlü prikolog Doğan Cüceloğlu, üç çocuk babasıdır. Doğan Cüceloğlu, 2019 yılının Ağustos ayında Sakarya’da kalp spazmı geçirmiş ve ailesini üzüntüye boğmuştu.

ÜNLÜ PSİKOLOG DOĞAN CÜCELOĞLU KİMDİR?

Doğan Cüceloğlu, 1938 Mersin-Silifke’de doğmuştur. Doğan Cüceloğlu, on bir çocuklu bir ailenin on birinci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Mersin’in Silifke kasabasında dünyaya gelmiştir. Doğan Cüceloğlu 10 yaşındayken annesini kaybetmiştir. Mersin Silifke’de en yüksek dereceli okul olan ortaokulu bitirmesinin ardından, subay olan ağabeylerinin yanında Ankara ve Kırklareli’nde okudu ve Kırklareli Lisesi’nden mezun olmuştur.

Doğan Cüceloğlu, Ankara Atatürk Lisesi’nde edebiyat ve kompozisyon öğretmeni olan Cahit Okurer’in etkisi altında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne yazılmıştır. Oradan mezun olmasının ardından da ABD’de Illinois Üniversitesi’nde doktora yapmıştır. Doğan Cüceloğlunun uzmanlık alanı iletişim psikolojisidir.

Doğan Cüceloğlu, Amerika’da doktora öğrencisi olduğu dönemde, kendisi gibi doktora öğrencisi olan Emily ile tanışarak evlenmişlerdir. 11 bir yıl süren evliliklerinde üç çocuğu olmuştur. Çocukları Ayşen, Elif ve Timur dünyaya gelmiştir. Bu evliliğini bitiren Doğan Cüceloğlu, ikinci evliliğini Yıldız Cüceloğlu ile yapmıştır.

Doğan Cüceloğlu, kendini geliştirme süreci içinde kitap yazmaya başlamıştır. İlk kitabı İnsan İnsana bu sürecin ilk ürünü olmuştur. Gelişim süreci içinde kazandıklarını kitaplar yoluyla paylaşmaya devam etmiştir.

Doğan Cüceloğlu, Amerika’daki görevinden emekli olup ayrılmasının ardından Türkiye’de kitap yazmayı sürdürmüştür. Kitap yazmanın yanı sıra konferanslar ve seminerler vermiştir. Televizyon programlarına başlamıştır.

İletişim psikolojisi uzmanı olan Doğan Cüceloğlu, kırktan fazla bilimsel makalesi ve çok sayıdaki kişisel gelişim kitabı ile tanınmaktadır.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı