Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika Depremler Nerede Oldu? Evinizin Altından Fay Hattı Geçiyor Mu Nereden Bakılır?

GÜNDEM

18 Şubat 2020 Salı 09:45:02

Son Dakika Depremler Nerede Oldu? Evinizin Altından Fay Hattı Geçiyor Mu Nereden Bakılır?

Deprem tehlikesiyle karşı karşıya olan Türkiye’de son depremler nerede oldu? En son nerede kaç büyüklüğünde oldu? Beklenen büyük İstanbul depremi ne zaman? Hangi semtler etkilenecek? Son 24 saatte olan depremler? AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi…

Deprem tehlikesiyle karşı karşıya olan Türkiye’de son depremler nerede oldu? En son nerede kaç büyüklüğünde oldu? Beklenen büyük İstanbul depremi ne zaman? Hangi semtler etkilenecek? Son 24 saatte olan depremler? AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesinde neler var?

Deprem ülkesi olan Türkiye’de neredeyse her gün hissedilebilir deprem haberleri geliyor. Panik içerisinde bekleyen insanlar, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ve T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın dakika dakika son deprem paylaşımlarını dikkatle takip ediyor.

Beklenen büyük İstanbul depremine dair yapılan hiçbir şey yokken, vatandaşlar depremleri, profesörlerin ve AFAD ve Kandilli Rasathanesi’nin sosyal medya paylaşımlarından takip ediyor. Beklenilen depremlerin saatini ve şiddetini önceden bilmek mümkün olmasa da , anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi(BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

https://deprem.afad.gov.tr/

EN GÜVENİLİR SEMTLER HANGİSİ? EVİNİZİN ALTINDAN FAY HATTI GEÇİYOR MU?

Bir diğer merak edilen şey ise, hangi semtler tehlike altında, hangileri güvenli, evinizin altından fay hattı geçiyor mu öğrenmek için ise MTA resmi internet sitesi üzerinde yer alan uygulamadan öğrenebilirsiniz.

http://yerbilimleri.mta.gov.tr/anasayfa.aspx

Bu site aracılığıyla Türkiye üzerinden geçen bütün fayları görüntüleyebilirsiniz. AFAD fay hattı sorgulama ekranına ise e-Devlet ‘den ulaşabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra arama bölümüne adresinizi yazarak evinizin altından fay hattı geçip geçmediğini sorgulayabilirsiniz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı