Son Dakika: CHP'den Şok Eden İstifa Kararı! "CHP ile Yollarımı Ayırıyorum"
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika: CHP’den Şok Eden İstifa Kararı! “CHP ile Yollarımı Ayırıyorum”

GÜNDEM

8 Şubat 2021 Pazartesi 19:37:35

Son Dakika: CHP’den Şok Eden İstifa Kararı! “CHP ile Yollarımı Ayırıyorum”

Eski Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Muharrem İnce basın toplantısı düzenledi. Muharrem İnce tarafından gerçekleştirilen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisinden resmen istifa ettiğini duyurdu!

Son Dakika: CHP cephesinden önemli açıklama geldi. Eski Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili Muharrem İnce, yaptığı basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Eski CHP milletvekili Muharrem İnce, “CHP ile yollarımı ayırıyorum” diyerek partiden istifa ettiğini herkese duyurdu. Muharrem İnce

“Teknolojiyi kullanarak, birazdan e-devletten CHP’den istifa edeceğim” diyerek, “Bunun gerekçesini de yazılı olarak göndereceğim” açıklamasında bulundu. Muharrem İnce tarafından yapılan, açıklamasından yaklaşık 2 saat sonra e-devlet üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi’nden resmen istifa ettiğini duyurdu.

“MEMLEKET HAREKETİ” BAŞLATAN MUHARREM İNCEDEN AÇIKLAMALAR!

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Memleket Hareketi”ni başlattığını ve açıklamasında CHP’den istifa ettiğini duyurdu.

Muharrem İnce gerçekleştirdiği basın toplantısında, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protestolar hakkında da açıklamalarda bulundu. Şu açıklamalarda bulundu, “Evet Sayın Cumhurbaşkanı sen de istifa etmelisin. Bu muhalefet diyemiyor bunu, meydan okuyamıyor. Bu iktidar bu muhalefetten, bu muhalefet bu iktidardan çok memnun. Herkes yerinden memnun ama biz memnun değiliz. Biz üçüncü bir yol sunuyoruz” açıklamalarında bulundu.

“BİZ TÜRKİYE’YE BİR ÇIKIŞ YOLU YARATACAĞIZ”

Muharrem İnce açıklamalarına devam ederken şu ifadeleri kullandı, “Sayın Erdoğan niye istifa etmeli” diyen İnce, ekonomi rakamlarını işaret etti. İnce, “Görev sürenin yarısını devirdin, verdiğin hiçbir sözü tutamadın. Biz Türkiye’ye bir çıkış yolu yaratacağız, bu ülkede adaleti tesis edeceğiz, yaptığımız her işte vicdan olacak, üretim olacak” açıklamasında bulundu.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘istifa et’ diyemeyen muhalefet de istifa etmelidir” diyen İnce, “İkisi de birbirinden beter. Biri merkez de, diğeri belediyelerde iktidar. Mutlu bir azınlık var ülkede. Bi iktidardan da bu muhalefetten de huzur gelmez ülkeye” ifadelerini kullandı.

“ATATÜRK’ÜN EMANETİNİ İŞGALDEN KURTARMAK İÇİN YOLUMU AYIRIYORUM”

Muharrem İnce açıklamasında, “CHP ideolojik savrulmalar yaşamaktadır, parti tabanı ile üyeler arasında derin uçurum oluşmuştur” diyerek açıklamalarına şu şekilde devam etti;

“Bugün yol ayrımında olduğumu biliyorum. 42 yıl içinde her kademede görev yaptım. Hala Atatürkçüyüm, Cumhuriyetçiyim, kurucu değerlere bağlıyım. Bir yandan partiyi yönetenler partinin evlatlarına iftira atarken, CHP ile mücadele eden insanlarla kol kola fotoğraf vermişlerdir. Atatürk’ün partisi kalmamıştır. CHP artık bir tabela partisidir.

ABD’den demokrasi dilenenlerden yollarımı ayırıyorum, Atatürk’e kefere diyenlerle yolumu ayırıyorum, Mustafa Kemal deyip de Mustafa Kemal Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum, grup başkanvekili seçimini atamaya getirenlerle yolumu ayırıyorum, FETÖ’cülerle, Sarosçularla yollarımı ayırıyorum. Bu arkadaşlardan yolumu ayırıyorum. Atatürk’ün emanetini işgalden kurtarmak için yolumu ayırıyorum.” açıklamasında bulundu.

BAŞKA OY VERECEK YER YOK DİYENLER İÇİN SEÇENEK SUNUYORUZ!

Muharrem İnce açıklamalarında, bizim asla asla asla işimiz olmadığı yer Cumhur İttifakı ifadelerini kullandı. Hedefimiz yüzde 50+1. Bölmek için Cumhur İttifakı yerine gitmemiz lazım, ne bölmesi. ‘Başka oy verecek yer yok’ diyenler için seçenek sunuyoruz.

Muharrem İnce “Teknolojiyi kullanarak, birazdan e-devletten CHP’den istifa edeceğim” diyerek devam etti, “Bunun gerekçesini de yazılı olarak göndereceğim” açıklamasında bulundu.

Açıklamalarında, İstifa eden 3 arkadaşımız Memleket Hareketi’ne katılmışlardır ifadelerini kullandı. Parti çalışmalarına devam ediyorlar.

Muharrem İnce, açıklamasından yaklaşık 2 saat sonra e-devlet üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi’nden resmen istifa etmiştir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı