Son Dakika: Bu İftirayı Atan, İspatlamazsa, Namussuzdur, Haysiyetsizdir, Şerefsizdir!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Son Dakika: Bu İftirayı Atan, İspatlamazsa, Namussuzdur, Haysiyetsizdir, Şerefsizdir!

GÜNDEM

24 Aralık 2020 Perşembe 14:20:26

Son Dakika: Bu İftirayı Atan, İspatlamazsa, Namussuzdur, Haysiyetsizdir, Şerefsizdir!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İl Emniyet Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı’nda sert açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu ‘çıplak arama’ iddialarına çok sert tepki göstererek bu ifadeleri kullandı. Bakan Süleyman Soylu, “Türk Polis Teşkilatı’na bu iddiaları atan ispatlamazsa, namussuzdur, şerefsizdir. ‘Çıplak arama’ iftirasını atmak alçaklık ve namussuzluktur. Bunu Meclis kürsüsüne taşımak da kelimenin tam anlamıyla acizliktir” açıklamalarında bulundu.

İçişleri Bakanı Soylu, Ankara’da “İl Emniyet Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı sert açıklamalarında, 3.251 personelin katılımı ile Yıldırım Bestler-17 Operasyonu’nun başladığı açıklamalarında bulundu.

“TAM TERSİNE ONLARA DESTEK VEREN, İŞTAHLANDIRAN SELAHATTİN DEMİRTAŞ TERÖRİSTTİR”

Bakan Soylu toplantıda gerçekleştirdiği konuşmasında, AİHM’nin Selahattin Demirtaş kararına değinerek, şu ifadeleri kullandı;

– “İtalya’da seçilmiş belediye başkanları kirli ilişkileri nedeniyle görevden alındı, yerine kayyum atandı, kimse ses çıkarmadı. Fransa’da, Yunanistan’da bunlar sorun olmadı. Ama aynı ilkeler aynı normlarla Türkiye terörle mücadele ederken işler değişiyor.

– Bu örnekleri sürekli muhataplarımıza anlatıyoruz. Sonuçta hukukta ’emsal karar’ diye bir müessese var. Ama bu çabamız karşılık bulmuyor. İlk önce Avrupa’nın bu bakışını eleştirmek gerekir.

– DEAŞ’a ‘terör örgütü’ diyenler, terör örgütünün adı PKK olunca onu koruyan, onun siyasi kanadına destek vermeye çalışan bir anlayışı ortaya koymaktadır.

– Avrupa burada çok büyük bir yanlışın içindedir. Avrupa’nın ‘evrensel’ diye tarif ettiği hukuk kuralları terör meselesinde bize başka Avrupalıya başka çalışmaktadır. Bizim bunu anlamamız da bunu tasvip etmemiz de buna teslim olmamız da mümkün değildir.

– Kusura bakmasınlar; ama Avrupa bugün gırtlağına dayanmış bıçağın farkında değildir. Tehdidin farkında değildir. Bu terör örgütüne karşı takındıkları korumacı tavır, onları dönülmez bir noktaya sürüklemektedir.

– Meclis’te, ‘PKK’yı kınayın, eleştirin’ denmesine rağmen bir kez bile PKK ile ilgili açıklama yapmayan, tam tersine onlara destek veren, iştahlandıran Selahattin Demirtaş teröristtir.

– AİHM’nin hangi sebeple olursa olsun almış olduğu karar boşlukta bir karardır. Hiçbir anlamı söz konusu değildir. Çok net ve açıktır” ifadelerini kullandı.

“HAKİKATEN BU ADAM TERÖRİSTTİR”

Konuşmalarına devam eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergeroğlu’na da tepkisini şu ifadelerle dile getirmiştir;  “Bunu Meclis kürsüsüne taşımak da kelimenin tam anlamıyla acizliktir. Bunu ispatlamayan da namussuzdur. Ayıptır, günahtır, yazıktır. Aklı selim adamlarsınız, etrafınızda onlarca insan var, bir kere sorabilme kabiliyetine sahip değil misiniz? Ve kimin peşine takılıyorsunuz? Bir terör örgütünün siyasi kanadından, FETÖ’ cü bir terörist olduğu herkes tarafında bilinen sözde bir milletvekilinin peşine takılıyorsunuz. Gergerlioğlu denilen fersude, FETÖ’cü bir teröristtir. Üzerinde sadece milletvekilliği zırhı var, müptezeldir ve tamamen FETÖ’nün kurgusuyla beraber burada sözlerini ifade etmektedir. Ben buradan yargıya da çağrıda bulunuyorum. Hakikaten bu adam teröristtir, defalarca suç duyurusunda bulunduk, gereği yerine getirilsin” ifadelerini kullandı.

TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NA BU İFTİRAYI ATAN İSPATLANMAZSA, NAMUSSUZDUR…”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuşmalarına devam ederken, son zamanlarda jandarma, polis ve bekçilere karşı yoğun bir iftira ve itibarsızlaştırma gayreti içinde olan bir zihniyetle mücadele ettiklerini ifade ederek açıklamalarına şu şekilde devam etti;

– En son Uşak’la ilgili bir iddia ortaya attılar. Bundan 2,5 ay önce valiliğimiz ve emniyet müdürlüğümüz yalanladı.

– Sonra tekrar ortaya attılar, 5 gün önce yine yalanlandı. Kamera kayıtları tümüyle ortaya konuldu; ancak ne yazık ki dün ana muhalefet liderinin hâlen bu yalanların arkasında durduğuna şahit olduk.

– Buradan söyleyeyim; Türk Polis Teşkilatı’na bu iftirayı atan ispatlamazsa, namussuzdur, şerefsizdir, haysiyetsizdir, alçaktır.

– Şehadeti kendisine ‘şeref nişanesi’ olarak gören Türk Polis Teşkilatı’na, Avrupa’dan peydahlandığı belli olan, Pensilvanya’dan peydahlandığı belli olan, Amerika’dan peydahlandığı belli olan ‘çıplak arama’ iftirasını atmak alçaklık ve namussuzluktur açıklamalarını dile getirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı