Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Sokağa Çıkma Yasağı Uymayan 20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Dikkat! Sokağa çıkma yasağı cezası ne kadar?.

GÜNDEM

4 Nisan 2020 Cumartesi 13:27:38

Sokağa Çıkma Yasağı Uymayan 20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü Dikkat! Sokağa çıkma yasağı cezası ne kadar?.

Koronavirüs tedbirleri hızla uygulamaya konuluyor. Bu kapsamda şehirlerin karantinaya alınması da uzunca bir süredir gündemdeydi! Beklenen oldu ve Bilim Kurulu’nun aldığı tavsiye kararının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı iller için karantinaya geçildiğini resmen duyurdu! Sokağa Çıkma Yasağına uymayanlara uygulanacak ceza belli oldu.

Koronavirüs tedbirleri hızla uygulamaya konuluyor. Bu kapsamda şehirlerin karantinaya alınması da uzunca bir süredir gündemdeydi! Beklenen oldu ve Bilim Kurulu’nun aldığı tavsiye kararının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bazı iller için karantinaya geçildiğini resmen duyurdu! Sokağa Çıkma Yasağına uymayanlara uygulanacak ceza belli oldu.

Sokağa Çıkma Yasağı Uymayan 20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstü’ne Para Cezası!

Yasaklara uymayanlar 800 ile 3.000 lira arası ceza ödeyecek. Cezayı polisler kesebilecek. En az 800 en fazla 3000 TL ceza hemen uygulanabilecek.

Koronavirüs salgınında gündem çok yoğun! Dünyada Koronavirüs vaka sayısı 1 milyon insanı geçmişken Türkiye’de de Koronavirüs salgınının etkileri hissediliyor. Türkiye’de Koronavirüs salgınında vaka sayısı an itibariyle 20 bin 921 olurken ölüm sayısı da son 24 saatte 69 artarak 425’e ulaştı. Koronavirüs salgınıyla ilgili önlemler de artırılıyor. Koronavirüs salgınına dair ilk etapta alınan 65 yaş ve üzeri ile kronik hastaların sokağa çıkma yasağı genişletildi ve 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altındaki tüm vatandaşların sokağa çıkması yasaklandı!

Şehirlerarası ulaşımda da kısıtlamalar başlamışken şehirlerin karantinası gündeme gelmişti. Şehirlerarası yolcu seferleri %98’in üzerinde durmuşken yeni bir karar daha açıklandı! Dün gerçekleştirilen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında alınan tavsiye kararları sonrasında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, nihai kararın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını söylemişti. Fahrettin Koca’nın basın toplantısının bitmesinin ardından Ulusa Sesleniş ile kameralar karşısına geçen Recep Tayyip Erdoğan, 30 büyükşehir ile Zonguldak’a giriş-çıkışların gece yarısı 00.01’den itibaren kapatılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 büyükşehir ve Zonguldak şehirlerine giriş çıkışların kapatılarak şehirlerin 2 hafta süreyle karantinaya alındığını açıkladı.

Hangi İllerde Koronavirüs Karantinası Uygulanıyor?

Bakan Koca, “Bir bölgenin salgını taşıdığı, bazılarının taşımadığı, bir bölgeden başka bölgeye geçişin daha fazla olmaması için açıklamak istemiyoruz. Cumhurbaşkanımız bu konuyu değerlendirmektedir” cevabını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Nisan 2020 akşamı yaptığı açıklamada, 30 büyükşehir ile Zonguldak iline giriş çıkışların kapatıldığını duyurdu. Böylece şehirlerarası etkileşim kısıtlanacak, sosyal izolasyon ve sosyal mesafe ile ilgili kurallar katı şekilde uygulanmaya devam edecek. İlk etapta 30 büyükşehire giriş çıkışlar valilik iznine bağlanırken, salgının daha da artması halinde valilerin illerinde daha da geniş tedbirler alabilecekleri belirtildi.

Adana – Adana Büyükşehir Belediyesi
Ankara – Ankara Büyükşehir Belediyesi
Antalya – Antalya Büyükşehir Belediyesi
Aydın – Aydın Büyükşehir Belediyesi
Balıkesir – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi
Bursa – Bursa Büyükşehir Belediyesi
Denizli – Denizli Büyükşehir Belediyesi
Diyarbakır – Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi
Erzurum – Erzurum Büyükşehir Belediyesi
Eskişehir – Eskişehir Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep – Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Hatay – Hatay Büyükşehir Belediyesi
İstanbul – İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İzmir – İzmir Büyükşehir Belediyesi
Kahramanmaraş – Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi
Kayseri – Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Kocaeli – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Konya – Konya Büyükşehir Belediyesi
Malatya – Malatya Büyükşehir Belediyesi
Manisa – Manisa Büyükşehir Belediyesi
Mardin – Mardin Büyükşehir Belediyesi
Mersin – Mersin Büyükşehir Belediyesi
Muğla – Muğla Büyükşehir Belediyesi
Ordu – Ordu Büyükşehir Belediyesi
Sakarya – Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Samsun – Samsun Büyükşehir Belediyesi
Şanlıurfa – Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi
Tekirdağ – Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi
Trabzon – Trabzon Büyükşehir Belediyesi
Van – Van Büyükşehir Belediyesi
Zonguldak – Zonguldak Belediyesi

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı