Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

SGK’dan Hemen Alabilecek 5 yardım ödemesi! Hemen paranızı alabilirsiniz!

GÜNDEM

20 Mayıs 2020 Çarşamba 14:31:13

Son Güncelleme: 20/05/2020 14:31:29

SGK’dan Hemen Alabilecek 5 yardım ödemesi! Hemen paranızı alabilirsiniz!

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından günümüzde birçok vatandaşımız için birbirinden farklı pek çok ödeme yapılıyor. Bu yapılan ödemeleri bilmediği için ya da unuttuğu için almamış olan vatandaşlarımız unutmamalıdır ki üzerinden 5 yıl geçmemiş ise bu ödemeleri alma hakkına sahip olabilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından günümüzde birçok vatandaşımız için birbirinden farklı pek çok ödeme yapılıyor. Bu yapılan ödemeleri bilmediği için ya da unuttuğu için almamış olan vatandaşlarımız unutmamalıdır ki üzerinden 5 yıl geçmemiş ise bu ödemeleri alma hakkına sahip olabilmektedir. SGK da bilinmeyen ya da unutulan paraları araştırarak sizler ile paylaşmak isteriz. İşte SGK tarafından bilinmeyen ve unutulun paralar… Bu paraları 5 yıl içerisinde alma fırsatınız bulunmaktadır.

Sosyal Güvenlik Kurumu çalışan, Çalışmayan, hasta olan, hak sahibi konumuna düşen erkek ya da kadınlar için birbirinden farklı destek ve yardım ödemeleri fırsatında bulunmaktadır. Bu destek ve yardım ödemelerinden günümüzde birçok vatandaşımız tarafından haberi olmadığı için başvuru yapmamaktadırlar. Bu doğrultu da günümüzde pek çok vatandaşımızın bilmediği için allamadığı milyonlarca TL para ödemeleri bulunuyor. 5 yıl geçmemesi durumunda bu paraları almaya hak kazanabilirsiniz…

SGK’DA BİLMEDİĞİNİZ YA DA UNUTULAN ÖDEMELERİNİZ VAR!

SGK tarafından günümüzde yapılan ya da bilinmediği için yapılamayan yardım ödemelerine başvuru yaparak üzerinden 5 yıl geçmemesi doğrultusunda alma hakkına sahip olabilirsiniz. Bu kapsam doğrultusunda alınmayan milyonlarca TL parayı almayı hak kazanabilir ve zorlu süreç içerisinde gelirinize ek sağlayabilirsiniz. 5 Yıl içerisinde başvurarak alabileceğiniz yardım ödemeleri şu şekildedir;

CENAZE YARDIMI!

SGK tarafından cenaze yardımı çalışan vatandaşlarımızın hayatını kaybetmesi dolayısıyla yakınlarına ödenmektedir. Ödeme yapılması gereken ilk yakınları olarak eş ve çocuklar olurken eğer eş ve çocuğu bulunmuyor ise anne, baba ya da kardeşlere bu ödeme yapılma hakkına sahip olunabilmektedir. Ancak sigortalı çalışan olmak önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Geriye dönük 5 yıl içerisinde ödemelerinizi alabilirsiniz.

DOĞUM YARDIM ÖDEMELERİ VE ÇEYİZ PARASI!

Doğum yapan anneler için doğum parası 5 yıl içerisinde alma hakkına sahip olunabilmektedir. Bunun için öncelikle ilinizde ya da ilçeniz de yer alan kaymakamlık ya da Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmanız gerekmektedir. Çocuk sayısına göre değişkenlik gösteren bu ödemeler doğum yapan anneler için 300 TL’den 600 TL’ye kadar alınabilmektedir.

Aynı zamanda yetim maaşı alan genç kızlar evlenmek istedikleri vakitte yetim maaşlarından faydalanamamaktadır. Ancak evlilik süreci içerisinde destek olmak şartıyla genç kızlar için çeyiz parası ödemesi yapılmaktadır. Çeyiz para ödemeleri alınan maaşın 24 katı tutarında yapılmaktadır. Bu parayı toplu olarak almak isteyen genç kızlar SGK’ya başvuru yapması ön görülmektedir.

HASTALIK DURUMLARI İÇİN YOLLUK PARASI VE SÜT PARASI

SGK hastalık durumları için başka bir hastaneye sevk edilen hastanın yol masrafları karşılamaktadır. Günümüzde bilinmeyen desteklerin en başında yer almasıyla birlikte kişinin tıbbi ve zorunlu nedenlere bağlı olmasıyla birlikte yerleşim yeri dışına çıkması gerekmektedir. Böylelikle bu parayı SGK ya başvuru yaparak alma fırsatını elde edebilirsiniz.

Ayrıca SGK’nın geriye dönük ödemiş olduğu yardımlar arasında süt parası da bulunmaktadır. Halk arasında genellikle emzirme ödeneği olarak bilinse de bu ödeme türü doğum yapmış anneler için ödenmektedir. SGK il müdürlüğü ya da sosyal güvenlik merkezine başvuru yaparak 5 yıl içinde geriye dönül ödemelerinizi alma fırsatını elde edebilirsiniz.

 

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı