Şartları Taşıyana Aylık 1460 TL Nakit Ödeme Yapılıyor! Ekim ödemeleri pazartesi yatıyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Şartları Taşıyana Aylık 1460 TL Nakit Ödeme Yapılıyor! Ekim ödemeleri pazartesi yatıyor

GÜNDEM

12 Ekim 2020 Pazartesi 21:25:51

Son Güncelleme: 12/10/2020 21:26:02

Şartları Taşıyana Aylık 1460 TL Nakit Ödeme Yapılıyor! Ekim ödemeleri pazartesi yatıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce şartları taşıyan vatandaşlara aylık 1460 TL nakit yardımı ödenecek! Yapılacak yardım için şartları taşıyanların kim olduğu da netlik kazandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce şartları taşıyan vatandaşlara aylık 1460 TL nakit yardımı ödenecek! Yapılacak yardım için şartları taşıyanların kim olduğu da netlik kazandı. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle sosyal ve ekonomik açıdan kayıp yaşayan ihtiyaç sahiplerine aylık 1.460 TL nakit desteği ödenecek. Peki başvuru nasıl yapılır? Kronik hastalara yönelik başlatılan sosyal yardım programı çerçevesinde başvuru yapacak vatandaşlardan istenecek belge ve evraklar nelerdir? Başvuru nereye yapılır? Tüm detaylarıyla haberimizde…

Koronavirüs salgını pek çok Sosyal Yardım paketinin de açıklanmasına neden oldu. Devlet, 2020 yılında Koronavirüs salgınının da etkisiyle sosyal yardımlara hız vererek ihtiyaç sahibi ve maddi güçlük yaşayan kimselere elini daha da hızlı uzatıyor. Bu çerçevede Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce Tüberküloz ve SSPE hastalığı nedeniyle sosyal ve ekonomik açıdan kayıp yaşayan vatandaşlara da aylık 1.460 TL ödeme yapılacak.

AYLIK 1.460 TL YARDIM ÖDEMESİ! KİMLER ALABİLİR?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, 2020 yılında devam eden Kronik Hastalara yönelik Sosyal yardım programı çerçevesinde, Tüberküloz ve SSPE hastalığı bulunan kişi veya bu kişilere bakmakla yükümlü olan yakınlarına aylık 1460 TL nakit yardımı yapacak. Böylece Tüberküloz ve SSPE hastalığıyla savaşan hasta ve hasta yakınlarına bir nebze de olsa ekonomik olarak destek sağlanmış olacak.

KRONİK HASTALARA YÖNELİK SOSYAL YARDIM PROGRAMI!

Tüberküloz ve SSPE hastaları ve bu kişilere bakmakla yükümlü olanlara, Kronik Hastalara yönelik sosyal yardım programı çerçevesinde aylık 1.460 TL sosyal yardım ödemesi gerçekleştiriliyor. Ancak bu yardımdan faydalanmak için bazı şartlar da aranıyor. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce yapılan açıklama uyarınca, Tüberküloz ve SSPE hastalığı bulunan hastalara ve bu kişilere bakmakla yükümlü olanlara verilecek 1.460 TL sosyal yardım için, Mütevelli Heyet’i tarafından onay verilmesi gerekmektedir. Hastalık durumu Halk Sağlığı Yönetim Sistemince bilgilerin alınması suretiyle öğrenilecektir. 1460 TL sosyal yardım başvurusunda hasta ve hasta yakınlarından herhangi bir ek evrak talep edilmeyecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Aylık 1460 TL nakdi sosyal yardım için başvuru şartları:

– Kronik hastalıklar içerisinde Tüberküloz ve SSPE hastalığına yakalanan kişilere sosyal yardım sağlanmaktadır.
– Hastalık durumunun ve sosyal yardımın Mütevelli Heyetince onaylanması gerekmektedir.

Başvuru sırasında hasta ve hasta yakınının T.C Kimlik bilgileri ile Tüberküloz ve SSPE hastalığına yakalandığına dair sağlık raporları istenmektedir.

BAŞVURU NEREYE YAPILIR?

1460 TL sosyal yardım ödemesi için başvurular Hasta veya hasta yakınının yaşadığı il veya ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı müdürlüklerine gerçekleştirilecektir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı