Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Sağlık Bakanlığı Gizli Belge Türkhane Yeni tedbirler geliyor haberine Sağlık Bakanlığı yalanlama

GÜNDEM

16 Mart 2020 Pazartesi 12:19:12

Sağlık Bakanlığı Gizli Belge Türkhane Yeni tedbirler geliyor haberine Sağlık Bakanlığı yalanlama

Son Dakika Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı gizli belge haberine yalanlama geldi. Türkhane olarak paylaşılan paylaşım Sağlık Bakanı Koca tarafından yalanlandı. İşte o paylaşım ve yalanlanan içerik.

Son Dakika Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı gizli belge haberine yalanlama geldi. Türkhane olarak paylaşılan paylaşım Sağlık Bakanı Koca tarafından yalanlandı. İşte o paylaşım ve yalanlanan içerik.

Haberneydi?

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Koronavirüs tehdidi ile ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor! Küresel tehdide ulusal önlemler bir bir açıklanıyor. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından verilen öneriler ve direktifler doğrultusunda Türkiye, pek çok önlemi almakta hızlı ve kararlı davranıyor! Koronavirüs tehdidine ilişkin yeni tedbirler de yolda. İşyerleri kapatılacak mı? Son dakika Koronavirüs yeni tedbirler neler? Sizler için araştırdık…

Sağlık Bakanlığı ve ilgili tüm kurumlar Koronavirüs tehdidine karşı kırmızı alarm seviyesinde teyakkuz halinde! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son olarak açıkladığı üzere ülkemizde 18 kişide Koronavirüs’e rastlandı. Çin, İtalya ve pek çok Avrupa ülkesinin yanı sıra ABD’de de etkisini artıran Koronavirüs’e karşı Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan Koronavirüs Bilim Kurulu, önerileriyle tedbirlerin artırılmasını ve sıklaştırılmasını istiyor. Koronavirüs’e karşı yeni tedbirler de geliyor!

Koronavirüs’te Son Gelişmeler

11 Mart’ta Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından Koronavirüs ‘Pandemi’ ilan edilmiş, ardından kısa bir süre sonra pek çok ülkede ulusal karantina ve OHAL ilanları gelmişti. Son olarak ABD Başkanı Donald Trump da ABD’de Koronavirüs tehdidi nedeniyle OHAL ilan etmek zorunda kalmıştı. Küresel tehdide karşı Türkiye, ulusal çapta önlemlerini ve tedbirlerini hızla hayata geçirmeye devam ediyor. Okulların tatil edilmesi, Umreden dönen ümrecilerin gözetim altına alınıp karantina uygulamasına dahil edilmesi ve daha pek çok önlemin yanı sıra yeni tedbirler de yolda!

Koronavirüs’e Yeni Tedbirler Geliyor

Koronavirüs tehdidine karşı Sağlık Bakanlığı ve ilgili Bakanlıklar, kurum ve kuruluşlar nezdinde yeni tedbirler hayata geçiriliyor. Buna göre; kamuya açık istirahat ve eğlence yerleri (barlar, diskotekler vb. eğlence mekanları) geçici olarak faaliyetlerini sonlandıracaklar.

Kütüphaneler, yüzme havuzları, bazı spor tesisleri, dernek ve galeriler, ibadethaneler, parklar, otobüs terminalleri ile AVM’ler ile 3 kişiden fazla çalışanı bulunan işletmelerin de 20 Mart tarihinden itibaren geçici olarak kapatılacağı iddia ediliyor. Şuan için ilgili Bakanlıklar’dan herhangi bir resmi açıklama gelmiş değil. Özellikle özel sektör çalışanları, Bakanlık düzeyinde gelecek haberleri bekliyor.

Lokantalar, kafeteryalar ve restoranlar sadece ‘Eve servis’ hizmeti vermek açısından açık tutulabilecek. Bunun dışında lokantalar müşteri kabul edemeyecek. Diğer taraftan Süpermarketlerin de insan yoğunluğunun fazla olması nedeniyle haftanın belirli günleri ve belirli saatleri açık tutulması da gündemde.

İddiaları Sağlık Bakanı Yalanladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sosyal medya ve Whatsapp’tan yayılan “GİZLİ” belge GERÇEK DIŞIDIR. Panik yaratacağı bilinerek UYDURULMUŞTUR. Güven kaybına yol açarak, 82 milyonun zaafa düşmesini amaçlayanlar var. Hassasiyetinizle oynayanlar var. Şans tanımayın. DOĞRU HABER, RESMEN YAPILAN AÇIKLAMADIR.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı