Pınar Gültekin Davasında Şok Gelişme! CHP'li Süleyman Girgin'den Baba Sıddık Gültekin'e Suç Duyurusu!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Pınar Gültekin Davasında Şok Gelişme! CHP’li Süleyman Girgin’den Baba Sıddık Gültekin’e Suç Duyurusu!

GÜNDEM

5 Ocak 2021 Salı 18:28:10

Son Güncelleme: 05/01/2021 18:32:56

Pınar Gültekin Davasında Şok Gelişme! CHP’li Süleyman Girgin’den Baba Sıddık Gültekin’e Suç Duyurusu!

Pınar Gültekin olayında neler yaşanıyor? Dava ne durumda? Süleyman Girgin’den Sıddık Gültekin’e dava açıldı! Davada neler yaşanıyor? İşte olayın tüm detayları haberimizde…

Pınar Gültekin’in vahşice öldürülmesi tüm Türkiye’de tepki ile karşılanırken herkesi üzüntüye boğan olay da sular durulmuyor. Olayı tekrar hatırlayacak olursak, eğitimi sebebiyle Muğla’da yaşamını sürdüren Pınar Gültekin, 16 Temmuz 2020 tarihinde  Akyaka Mahallesi’nde yalnız yaşadığı evinden ayrılmış ve kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Bunula beraber şüpheler üzerine ve genç kızın eski erkek arkadaşı olduğunu iddia eden Cemal Metin Avcı sorguya alınarak göz altına alınmıştı. Bu kişi sorgusunda ifadesinde hakkında oluşturulan suçlamaları kabul etmese de delilleri görünce itiraf etmek zorunda kalarak, bir süre arkadaşlık yapıp ayrıldığını belirtmesi üzerine Pınar Gültekin’in kendisini, tekrar barışma isteğine karşılık geri çevirmesi üzerine genç kızı bağ evinde öldürdüğünü, itiraf ederek cesedini yakmasının üzerine, bir varile bırakarak Gülağzı mevkisin de ormanlık alana attığını itiraf etmesinin ardından dava devam etmektedir.

Konu ile ilgili dava devam ederken geçtiğimiz günlerde, Pınar Gültekin’in babası tarafından, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de yaşanan olayla ilgili olarak, üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in öldürülmesinin ardından baba Sıddık Gültekin’i telefonla arayarak “davadan vazgeç” dediği iddiasıyla ilgili suç duyurusunda bulunmuştu.

Bunun üzerine CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin tarafından da Sıddık Gültekin hakkında suç duyurusunda bulundu! İşte haberin tüm detayları…

SÜLEYMAN GİRGİN “İFTİRA VE HAKARET”

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Adliyesine gelerek Sıddık Gültekin hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına “iftira ve hakaret” suçlamasıyla suç duyurusunda bulunmuştur. Girgin’in avukatı Pınar Alpay Tozun da konu ile ilgili olarak, adliye çıkışında açıklamalarda bulunmuştur. Müvekkili ile ilgili olarak son bir haftadır hak etmediği birtakım suçlamalarla karşı karşıya kaldığını belirterek, bu sebeple hakkını aramak istediği bunun için suç duyurusunda bulunduklarını aktardı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığına ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten Süleyman Girgin’in avukatı Tozun, “Hukuki sürecin takipçisi olacağız. ‘İftira ve hakaret’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduk. Müvekkilimin onuru, şerefi ve saygınlığı zedelenmiştir. Gerçek olmadığı bilinen bir iddiayla yapılan bu iftira karşısında en doğal hak kullanılmıştır.” ifadelerini kullandı.

“CANAVARCA HİSLE VEYA EZİYET ÇEKTİREREK ÖLDÜRME”

Muğla’nın Akyaka Mahallesi’nde eğitimi sebebiyle tek başına yaşayan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin’in (27) kaybolmasının ardından 5 gün sonrasında, araştırmalar üzerine 21 Temmuz 2020’de cesedinin bulunması üzerine, ilgili genç kızın eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı ve kardeşi Mertcan Avcı bunun üzerine tutuklanmışlardı.

Sanıklardan eski sevgilisi olan Cemal Metin Avcı’nın “canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, suçu ile yargılanmakta. Ayrıca kardeşi Mertcan Avcı’nın da “suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” suçundan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması davası açılmıştır.

Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, CHP’li bir milletvekilinin telefonla kendisini aradığını ve “davadan vazgeç” dediği iddialarında bulunması üzerine, 31 Aralık 2020’de basın açıklamasında bulunmuştur. Yaptığı açıklamasında davadan vazgeç msjını yollayan ismin CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin olduğunu duyurmuştu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı