Önümüzdeki Hafta Sonu 16,17, Ocak Tarihinde Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Kaldırılacak mı?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Önümüzdeki Hafta Sonu 16,17, Ocak Tarihinde Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Kaldırılacak mı?

GÜNDEM

9 Ocak 2021 Cumartesi 15:28:04

Önümüzdeki Hafta Sonu 16,17, Ocak Tarihinde Sokağa Çıkma Yasağı Var mı? Kaldırılacak mı?

16,17 Ocak’ta yasak var mı? Hafta içi, hafta sonu kısıtlamaları ne zaman sona erecek? Kısıtlamalar ne zaman bitecek? 65 yaş süstü yasaklar ne zaman bitecek? 20 yaş altı yasaklar ne zaman bitecek? Normalleşme ne zaman başlayacak?

Korona virüs vaka sayılarının artması ile başlayan sokağa çıkma kısıtlamaları bu hafta sonu da devam ediyor. Cuma 21.00 da başlayarak pazartesi sabah 5:00 saatlerinde bitecek olan kısıtlamanın ardından önümüzdeki hafta sonu da kısıtlamalar devam edecek mi merak ediliyor. Kısıtlamaların ardından vaka sayılarında düşüş yaşanması ile vatandaşın merak ettiği konulardan biri 16, 17 Ocak tarihinde yasaklar devam edecek mi araştırılmaya devam ediyor.

Bununla beraber merak edilen konulardan biri de 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşın kısıtlamaları ne zaman sona ereceği de merak edilen konular arasında. Önümüzdeki hafta kısıtlama var mı? 65 yaş üstü kısıtlama ne zaman bitiyor? 20 yaş altı kısıtlamalar ne zaman bitiyor?

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTI KISITLAMASI NE ZAMAN KALKACAK?

En çok merak edilen konulardan biri 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kısıtlaması ne zaman sona erecek. Fakat 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kısıtlama yasağı hala uygulanmaya devam etmektedir. Bu kısıtlamanın ne zaman kalkacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Bununla ilgili bir açıklama geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA 16, 17 OCAK’TA KISITLAMA VAR MI?

Bu hafta Cuma başlayarak pazartesi bitecek olan sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaya devam ediyor. Önümüzdeki hafta sokağa çıkma kısıtlaması hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Açıklama geldiği anda sizlerle haberimizde paylaşacağız.

NORMALLEŞME BAŞLAYACAK MI? NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Geçen yıl Haziran ayı ile başlayan normalleşme sürecinin bu yıl ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Vaka sayılarında düşüşlerin başlaması ile Şubat’ta normalleşme yaşanacak mı sorusu araştırılıyor. Fakat şunu belirtmek gerekir ki normalleşme sürecine geçiş tarihi ile ilgili henüz net bir tarih belirtilmedi. İlerleyen günlerde gerçekleştirilecek olan Kabine toplantısında kısıtlamaların esnetilmesi konusunun değerlendirilmesi beklenirken bununla ilgili açıklama geldiğinde haberimizde yer alacaktır.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMALARI NE ZAMAN BİTECEK?

Sokağa çıkma kısıtlamalarının ne zaman biteceğine dair açıklama yapılmazken bununla ilgilide henüz net bir tarih verilemedi. Vakaların belli bir sayının altına düşmesinin ardından kısıtlamaların yeniden değerlendirmelerin yapılacağına dair açıklamalar var. Özellikle okulların açılmasına dair uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre vaka sayılarının 1000’in altına düştüğünde bununla ilgili bir düzenleme yapılabileceği belirtilmektedir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMALAR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamada kısıtlamalar ve aşılar hakkında açıklamalarında şu değerlendirmeler de bulundu;

“Yaşanan aksaklıkları aşmak için tüm alternatifleri değerlendiriyoruz. Çin’den sipariş verdiğimiz aşının ilk partilerinin yılbaşından önce ülkemize teslim edilmelerini bekliyoruz. Almanya’dan gelecek aşının da ocakta ülkemize ulaşacağını ümit ediyoruz. Gelişmeler, salgının daha uzunca bir süre dünya gündeminden düşmeyeceğine işaret ediyor. Bunun için asıl önemi ve önceliği hem gelenekçi hem yenilikçi yöntemlerle geliştirdiğimiz kendi aşılarımıza veriyoruz. Son 18 yılda kurduğumuz yüksek teknolojiye dayalı altyapılar ve bilim insanlarımızın gayreti sayesinde şu an 8 ayrı aşı çalışmasını başarıyla yürütüyoruz. Bunlardan birinde son aşamaya geçildi. Diğerlerinin bir kısmında da aynı safhaya gelinmek üzeredir.”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı