O Vatandaşlar İçin Devletten 5000 TL’lik Pandemi Desteği geldi! 5 Bin TL Destek Başvuruları Nasıl Yapılacak?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

O Vatandaşlar İçin Devletten 5000 TL’lik Pandemi Desteği geldi! 5 Bin TL Destek Başvuruları Nasıl Yapılacak?

GÜNDEM

9 Ocak 2021 Cumartesi 23:28:12

Son Güncelleme: 09/01/2021 23:29:23

O Vatandaşlar İçin Devletten 5000 TL’lik Pandemi Desteği geldi! 5 Bin TL Destek Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Korona virüs salgının Türkiye’de de görülmeye başlamasından sonra devletin vatandaşa sağladığı destek paketlerinde önemli bir artış yaşandı. Bugüne kadar 2020 Mart ayında görülen ilk vakadan itibaren milyarlarca TL’lik pandemi desteği yapan devlet, 2021’de de bu desteklerini sürdürmeye devam ediyor.

Korona virüs salgının Türkiye’de de görülmeye başlamasından sonra devletin vatandaşa sağladığı destek paketlerinde önemli bir artış yaşandı. Bugüne kadar 2020 Mart ayında görülen ilk vakadan itibaren milyarlarca TL’lik pandemi desteği yapan devlet, 2021’de de bu desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Sosyal Hizmetler ve Dayanışma Vakıfları tarafından 2021 yılında ihtiyaç sahipleri için 5 bin TL destek verecek. Korona virüs sürecinde ekonomik olarak sıkıntılar yaşayan milyonlarca vatandaşı sevindiren bu destek açıklaması ile ilgili detaylarda belli oldu. Kimler 5 bin TL destek alabilecek?

2020’nin Mart ayı itibari ile Türkiye’de de ilk korona virüs vakasının görülmesinden sonra yaşanan salgın ciddi boyutlara ulaşınca vatandaş maddi sıkıntılar yaşamaya başlamıştı. Bunun üzerine devlet hem ekonomiyi desteklemek hem de pandemide vatandaşın yanında olmak için milyarlarca TL’lik yardım paketleri açıklamıştı. 2021 ile birlikte etkilerinin güçlü bir şekilde devam ettiği korona virüs salgını nedeni ile maddi sıkıntıları devam eden milyonlarca vatandaşı sevindiren açıklama Sosyal Hizmetler ve Dayanışma Vakıfları’ndan geldi. Yapılan açıklamaya göre ihtiyaç sahibi vatandaşlar 5 bin TL pandemi desteği alabilecek.

Geri Ödemesiz 5 Bin TL’lik Destek

Sosyal Hizmetler ve Dayanışma Vakıfları tarafından sağlanacak 5 bin TL destek paketi hibe olarak uygulanacak. Yani vatandaşlar geri ödemesiz 5 bin TL yardım ile pandemi sürecinde iyice bozulan maddi durumu için detek almış olacak. Sosyal Hizmetler ve Dayanışma Vakıfları’na 5 bin TL destek başvurusu yapan tüm ihtiyaç sahipleri, kriterlere uygun olması durumunda bu paketten destek alabilecek.

5 bin TL eşya yardımı olarak isimlendirilen bu destek paketi maddi sıkıntı içerisinde olan çok sayıdaki vatandaş için büyük bir rahatlama sağlayacak. Bu destek paketi kapsamında betonarme evlerin ücretsiz onarımı gerçekleştirilerek, daha yaşanabilir alanların oluşturulması noktasında destek sağlanıyor. İhtiyaç sahibi kişiler 5 bin TL destek başvurusu için Sosyal Hizmetler ve Dayanışma Vakıfları il ve ilçe müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

  1. Zühdiye ilan

    5 Ocak 2021 at 00:03

    Yardım başvuru için çok ihtiyacım var iki çocuk annesi çok madurum eşim evden kaçtı çok madurum ekmek almaya param yok Allah rızası için çok madurum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı