Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur Yoğun Bakımda

GÜNDEM

22 Şubat 2020 Cumartesi 13:28:12

Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur Yoğun Bakımda

2013 yılında vefat eden efsane arabesk ustası Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı, ünlü oyuncu Muhterem Nur’un üç gündür yoğun bakımda olduğu öğrenildi. 87 yaşındaki Muhterem Nur’un şekere bağlı olarak organ yetmezliği nedeniyle tedaviye alındığı belirtildi.

Yeşilçam sinemasının kadın oyuncularından ve Müslüm Gürses’in hayat arakdaşı olarak tanınan Muhterem Nur’un hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. 87 yaşındaki Muhterem Nur yüksek şekere bağlı organ yetmezliği nedeniyle Beylikdüzü Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. 3 gündür tedavi altında tutulan Muhterem Nur’un durumunun iyiye gittiği kaydedildi.

MUHTEREM NUR KİMDİR?

31 Aralık 1932 Manastır doğumlu oyuncu fabrika işçiliği yaparken 1951’de Yıldızlar Revüsü filminde figüran olarak sinema hayatına başladı.

İkinci filmi 1952’de Osman Seden’in yönettiği Kanun Namına’ydı. Yıldızı parlayıncaya kadar da 20’nin üzerinde filmde küçük rollerde yer aldı. Asıl ününü 1958’de Memduh Ün’ün çektiği Üç Arkadaş filmiyle yakaladı.

Daha sonraları maddi sorun yaşamaya başlayan sanatçı, Müslüm Gürses ile 1982’de Malatya turnesinde tanıştı ve 1986’da evlendi.

Muhterem Nur, son olarak hayatını kaybeden hayat arkadaşı Müslüm Gürses’in hikayesinin anlatıldığı Müslüm filminin yapımcılarıyla davalık olmuştu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı