Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Milyonlarca kişiye her yıl 5 bin TL ikramiye ödenecek! Asgari ücretli, emekli, işçi, memur herkesi ilgilendiriyor!

GÜNDEM

31 Mayıs 2020 Pazar 22:52:42

Milyonlarca kişiye her yıl 5 bin TL ikramiye ödenecek! Asgari ücretli, emekli, işçi, memur herkesi ilgilendiriyor!

Milyonlarca vatandaşımız başvuru için bekliyordu, ancak başvuru tarihleri bir türlü açıklanmıyordu. İşte sonunda beklenen o tarih açıklandı. Bundan böyle başvuru yapan tüm asgari ücretli çalışanlar, memurlar, kamu işçileri, emekliler ve işçiler, işte herkesi ilgilendiren önemli ikramiyenin başvuru tarihi belli oldu.

Milyonlarca vatandaşımız başvuru için bekliyordu, ancak başvuru tarihleri bir türlü açıklanmıyordu. İşte sonunda beklenen o tarih açıklandı. Bundan böyle başvuru yapan tüm asgari ücretli çalışanlar, memurlar, kamu işçileri, emekliler ve işçiler, işte herkesi ilgilendiren önemli ikramiyenin başvuru tarihi belli oldu. Bundan böyle tüm başvuru sahipleri her yıl Kurban Bayramı öncesinde 5 bin TL ikramiye alabilecek. Emekli maaşı alanlar aynı bankalardan emekli maaşını almaya devam ederse emekli maaşı promosyonlarına ek 5 bin TL verilecek, asgari ücretli çalışanlara Kurban Bayramı için 5 bin TL ikramiye verilecek. Memura teşvik olsun diye 5 bin TL ikramiye verilecek. Yani bu ikramiyeden herkes faydalanabilecek ve herkes her yıl aynı tarihte 5 bin TL ikramiye alabilecek.

Milyonlarca vatandaşımızın beklediği o önemli gün nihayet geldi. Artık bundan böyle en pahalı bayram olan Kurban Bayramı için nasıl para bulurum derdine son. Artık devlet tüm bu yükü sırtınızdan alacak. Emekli maaşı yetmeyene 5 bin TL ikramiye, asgari ücretli geçinemeyene 5 bin TL ikramiye, memura teşvik olsun diye 5 bin TL ikramiye, kamu işçisi sevinsin diye 5 bin TL ikramiye. Yani tüm vatandaşlarımıza 5 bin TL ikramiye verilecek. Ancak başvuru için tabii ki çeşitli şartları var. İmzalar atıldı, kararın son onaydan geçmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasında bekliyor. Eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalarsa bundan böyle her yıl Kurban Bayramı öncesinde tüm vatandaşlara 5 bin TL ikramiye dağıtılacak. Karar halkı sevindiren önemli bir karar oldu ancak piyasaların gereksiz artışını engellemek için denetleme yapmak için ara elemanlar KPSS puansız göreve çağrılacak. 5 bin TL ikramiyenin çalışma stili çok daha farklı ve fazla olduğu için çok kapsamlı program gerektiriyor. İşte vatandaşını düşünen devlet, bu sayede hem vatandaşlarımızın tüm eksiklerini gidermiş olacak hem de maaşı yetmeyen vatandaşlarımızın tüm giderlerini karşılamış olacak.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ VERİLECEK!

Bundan böyle her yıl Kurban Bayramı’ndan önce Kurban Bayramı ikramiyesi verileceği iddia ediliyordu. Geçtiğimiz 3 sene boyunca bu konu sürekli tartışılıp durdu, hala 5 bin TL ikramiyenin gelmeyeceğine inanmayan ekonomistler var ancak artık gerçekleşti diyebiliriz. Kurban Bayramı sizin de bildiğiniz gibi dünyanın en pahalı bayramlarından bir tanesidir. Özellikle gariban vatandaşın, asgari ücretli vatandaşın, işçi vatandaşın kursağından bir lokma geçemezken bir de Kurban Bayramı için masraf yapmaya çalışması çok acı. İşte tam olarak bu sebepten ötürü tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı masrafları devletimiz tarafından karşılanacak, bundan böyle herkes Kurban kesebilecek ve ibadetini gerçekleştirebilecek.

KİMLERE İKRAMİYE ÖDENECEK?

Sadece çalışmakta olan kişilere değil aynı zamanda işsiz olan vatandaşlarımıza da Kurban Bayramı ikramiyesi verilecek. Bundan böyle herkes rahat bir şekilde kurban kesebilecek. Karar geçtiğimiz senelerde alınmak üzere sürekli Meclis gündemine getiriliyordu ancak daha önce hiç bu kadar emin adımlarla ilerlememişti. Bundan böyle herkes Kurban Bayramı ikramiyesi alabilecek.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILIYOR?

Kurban Bayramı ikramiyesini alabilmek için herhangi bir yere başvuru yapmanıza gerek yok. 5 bin TL ikramiye alabilmek için sadece devletin belirlediği çalışanlar ve işsiz, ihtiyaç sahibi aileler faydalanabilecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı