Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Merak Edilen Açıklama! Öğretmenlerin Aşılanacağı Tarihi Açıkladı!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Merak Edilen Açıklama! Öğretmenlerin Aşılanacağı Tarihi Açıkladı!

GÜNDEM

15 Şubat 2021 Pazartesi 21:18:44

Son Güncelleme: 15/02/2021 21:28:30

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Merak Edilen Açıklama! Öğretmenlerin Aşılanacağı Tarihi Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Öğretmenlerin aşılanması ve yüz yüze eğitime dair önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamasında öğretmenlerin aşılanmasına dair tarih verdi…

Yüz yüze eğitime başlanması kararı alındı ve açıklandı. 15 Şubatta köy okullarında başlayan ve ardından 1 Mart itibari ile belirli kademelerde açılacak olan okullara dair önemli açıklamalar geldi. Kararın alınması ile beraber öğretmenlerin de aşılanma kararı alındı. Özellikle yüz yüze eğitime başlayacak öğretmenlerden başlayarak aşılamanın başlayacağı belirtilmişti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “49 bin 300 civarı okulumuz yüz yüze eğitime hazır. Öğretmenler şubat ayının son haftasında aşılanmaya başlayacak. Okulların güvenli olduğunu bütün velilerimiz ve öğrencilerimiz bilmeli. Ortak kullanım alanları için ayrı kurallar belirledik.” açıklamasında bulundu.

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI!

Bugün köy okullarında yüz yüze eğitim başladı. Diğer okullarda online olarak 2. döneme devam ederken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Iğdır’ın Aralık ilçesinin Gödekli İlkokulu’nda 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci yarıyıl başlangıç törenine katılarak önemli açıklamalarda bulundu. Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada;

“Şu an itibarıyla köylerimizde bulunan ilkokul düzeyinde yaklaşık 6 bin birleştirilmiş sınıf ile 2 bin 700 anaokulunda tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime başlarken, diğer öğrencilerimiz de ekranların karşısında yerlerini aldı. İkinci yarıyılın tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadeleri yer aldı.

BU İLK ADIMI TAKİP EDECEK DİĞER ADIMIMIZ…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından gerçekleştirilen açıklamada, sözlerine şu şekilde devam etti;

“Bu hafta itibarıyla ülkemizin bütün köylerindeki öğrencilerimizi okullarına kavuşturmanın ve gülümsemelerine şahit olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu ilk adımı takip edecek diğer adımımız, 1 Mart’ta okul öncesi, özel eğitim, ilkokul ile lise ve üniversite giriş sınavlarına hazırlanan 8 ve 12. sınıf öğrencilerimiz için okulların kapısını açmak olacak. Ayrıca il ve ilçe merkezlerinde salgının yaygınlık durumuna göre belirlenen ölçütler uyarınca okul risk değerlendirmesi yapılarak tüm sınıf düzeylerinde okullarımızı açma konusunda da ilin kendi koşulları doğrultusunda kendi adımını atabilmesi için gerekli hazırlıkları yapıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

ÖĞRETMENLER NE ZAMAN AŞILANACAK?

Herkesin merakla beklediği öğretmenlerin aşı olmalarına dair açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şu ifadeleri kullandı;

“Hepiniz gibi bizim de bu tedbirler içinde önemli bulduğumuz tedbir, öğretmenlere aşı uygulanması…  Yüz yüze eğitime giren öğretmenler ön sırada olmak üzere listeler Sağlık Bakanlığı’na iletildi. Randevu sistemine işlenmeye başlandı. Şubat’ın son haftası öğretmenlerin ilk doz aşılanmasına başlanacak.” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı