Meteoroloji Uyardı! Bir Çok İl İçin Sağanak Uyarısı Yapılmaya Devam Ediyor! İşte İl İl Hava Durumu!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Meteoroloji Uyardı! Bir Çok İl İçin Sağanak Uyarısı Yapılmaya Devam Ediyor! İşte İl İl Hava Durumu!

GÜNDEM

28 Aralık 2020 Pazartesi 14:58:14

Son Güncelleme: 28/12/2020 14:59:10

Meteoroloji Uyardı! Bir Çok İl İçin Sağanak Uyarısı Yapılmaya Devam Ediyor! İşte İl İl Hava Durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamalara göre bazı gölgeler için sarı uyarı verildi! Bölge bölge hava durumları…

Meteorolojiden uyarılar yapılamaya devam ediyor. Yapılan son dakika açıklamalarına göre bir çok il için sağanak uyarısı yapıldı. Oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşı dikkatli olması için uyarılarda bulundu. Bazı bölgeler için şiddetli sağanak uyarıları gelmeye devam ediyor. Meteorolojiden yapılan uyarılara göre il il hava durumları haberimizde belirtilmiştir…

METEOROLOJİ’DEN UYARI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sabahın erken saatlerinden itibaren uyarılar gelmeye devam ediyor. Yapılan açıklamaya göre, ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olacağı belirtilirken, Marmara’nın batısı, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile İstanbul, Yalova, Bursa, Bilecik ve Bolu çevreleri içinde yağmur ve sağanak yağış uyarısı yapılmaya devam ediyor. Bir uyarıda Güney Ege kıyıları ile Antalya çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı açıklanmıştır. Diğer yerlerin ise parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin edilmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Yağışların; Kıyı Ege ve Antalya çevreleri ile Çanakkale’nin güney kısımları ile beraber Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), olması beklenirken, Muğla’nın kıyı kesimleri ve Antalya’nın batı ilçelerinde de yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklenmektedir. Sabah ve gece saatleri ile beraber iç ve doğu kesimlerde ise yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı beklendiği uyarısı yapılmıştır.

METEOROLOJİ’DEN SARI UYARI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılara göre yağışların; Kıyı Ege ve Antalya çevreleri ile Çanakkale’nin güney, Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı uyarısı yapılmıştır. Ayrıca Muğla’nın kıyı kesimleri ile Antalya’nın batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklenmektedir bu konuda vatandaş ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski gibi oluşabilecek olumsuz şartlar nedeniyle sık sık uyarılar yapılmaktadır. Bu bölgede yaşayan vatandaşlara tedbirli olmaları için uyarılar yapılmaktadır.

İL İL HAVA DURUMU!

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU

Alınan hava tahmin raporuna göre, parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile İstanbul, Yalova, Bursa ve Bilecik çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmini yapılmıştır. Bununla beraber vatandaşı tedbirli olması adına uyarılar gelmiştir. Ayrıca Yağışların; Çanakkale’nin güneyi ile Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklenmektedir. Bu bölge için rüzgarın; bölgenin batısında güney yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor açıklaması yapılmıştır.

EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre, Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir. Bu gölge için Y-yağışların; Kıyı Ege’de kuvvetli (21-50 kg/m2), Muğla’nın kıyı kesimlerinde yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklenmektedir. Bu bölge için rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi beklenmektedir. Vatandaşı tedbirli olmaları adına uyarılar yapılmıştır.

AKDENİZ BÖLGESİ HAVA DURUMU

Meteorolojiden Akdeniz bölgesi için alınan verilere göre, parçalı yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmini bildirilmiştir. Akdeniz Bölgesin de Yağışların; Antalya çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya’nın batı ilçelerinde yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklenmektedir. Akdeniz Bölgesin de Rüzgarın; Antalya’nın batı kıyı kesimlerinde güney yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi beklenmektedir.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre, İç Anadolu bölgesinin Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatı kesimlerinin akşam saatlerinden sonra hafif yağmurlu geçeceği tahmin edilmektedir. Yine bu bölge için Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı beklenmektedir. Vatandaş oluşabilecek olumsuz durumlara karşı uyarılmaktadır.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre, Doğu Anadolu Bölgesinin Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin edilmektedir. Yine bu bölgede sabah ve gece saatlerinde de kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile beraber yer yer pus ve sis hadisesi beklenmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı