Manisa'da Ölü Bulunan 4 Gencin Ölümünde Flaş Gelişme! İntihar mı? İşte Ölüm Nedenleri...
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Manisa’da Ölü Bulunan 4 Gencin Ölümünde Flaş Gelişme! İntihar mı? İşte Ölüm Nedenleri…

GÜNDEM

4 Şubat 2021 Perşembe 00:41:11

Manisa’da Ölü Bulunan 4 Gencin Ölümünde Flaş Gelişme! İntihar mı? İşte Ölüm Nedenleri…

Manisa’da cansız bedenlerine rastlanan 4 gencin ölümünde flaş gelişme yaşandı! 4 gençten üçünün ölmeden önce çektikleri video bulunmuştur? Videoda neler yaşanmış? Gençlerin ölüm sebebi ne? İntihar mı? Öldürüldüler mi? İşte esrarengiz olayın detayları…

Geçtiğimiz gün Manisa’da yol kenarında ölü olarak bulunan gencin esrarengiz ölümünde sır perdesi aralandı. Yaşanan olayla beraber ailelere yasa boğulan 4 gencin nasıl hayatlarını kaybettikleri araştırılırken, çalışmalar sürdürülürken olayla ilgili olarak yeni gelişmeler yaşandı.

Cansız bedenleri yol kenarında bulunan 4 genç arkadaştan üçünün ölümlerinden kısa süre önce “Öbür tarafta görüşürüz” diyerek video çektikleri belirlenmiştir. Bulunan bu videoda seslendikleri ‘Mert’ adlı şahsın kim olduğu öğrenilmiştir. Ölü bulunan gençlerden Neşet Dalgın’ın (24),Suriye’de uzman onbaşı olarak görev yapan kardeşi Mert Dalgın (23) olduğu ortaya çıkmıştır.

OLAYIN ARDINDAN NELER YAŞANMIŞTI?

31 Ocak 2021 Pazar günü, Manisa da yaşanan olayda, saat 17.00 sıralarında peş peşe silah seslerinin gelmesi üzerine bunu duyan vatandaşlar, jandarmaya ihbarda bulundu. Vatandaşlar tarafından yapılan ihbar üzerine olayın yaşandığı bölgeye giden ekipler, park halindeki otomobilin yanında 4 gencin yan yana cansız bedenlerini bulmuşlardır.

Yapılan incelemelerin ardından, gençlerin liseden arkadaş oldukları ve Muharrem Zengin (22), kuaför Neşet Dalgın (24),elektronik eşya tamircisi Serkan Zangal (23) ve kuzeni Ümit Zangal olduğu belirlenmiştir. Olay yerinde ölü bulunan gençlerden Ümit Zangal’ın boynu kırılarak, diğer 3 gencin de pompalı tüfekle başlarından vurularak yaşamını yitirdikleri belirlenmiştir.

Ayrıca olay yerinde gençlerin cansız bedenlerin yanında ise tek kırma av tüfeği bulunmuştur. Bununla beraber şüpheler daha da artarken, Tüfeğe jandarma incelenmek üzere el koymuştur. 4 gencin otopsisi İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılmıştır.

Olayın ardından jandarma, olay yerinde geniş çaplı soruşturma başlatmıştır. Olay yerinde bulunan av tüfeğinin gençlerden Muharrem Zengin’in zeytin tüccarı babası Suat Zengin’e (47) ait olduğu belirlenmiştir. Tüfeğin ruhsatı bulunmadığını tespit edilirken, olayda kullanılan ve olay yerinde bulunan fişeklerin, Muharrem Zengin’in babasına evlerinde yapılan aramalar sonucunda ait olduğu belirlenmiştir.

ÖLMEDEN ÖNCE VİDEO ÇEKMİŞLER! GENÇLERDEN VEDA!

Başlarından av tüfeği ile vurularak hayatlarını kaybeden gençlerden Serkan Zangal (23),Muharrem Zengin (22) ve Neşet Dalgın’ın (24) ise 3 yakın arkadaşın beraberce ölmeden kısa süre önce çektikleri veda’ videosu ortaya çıkmıştır.

Aralarından birinin de boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirdiği saptanan Ümit Zangal’ınbulunan bu videoda  bulunmadığı belirlenmiştir. Gençlerden Neşet Dalgın, “Dayım naber, nasılsın? Umarım iyisindir. Mert, kendine çok iyi bak kardeşim. Biz gidiyoruz. Seni seviyoruz kanka, kusura bakma, yapacaklarımız vardı. Biz seni yarı yolda bıraktık. Yapamadık birader”  ifadelerini kullanıyor ve o sırada videoda görüntüye giren Muharrem Zengin de “Öbür tarafta görüşürüz” dediği görülmektedir.

Gençlerin çektikleri veda videosunda adını geçirdikleri Mert’in Neşet Dalgın’ın kardeşi Mert Dalgın olduğu belirlenmiştir. Yapılan araştırmalara göre Mert’in Suriye’de uzman onbaşı olarak görev yaptığı öğrenilmiştir. Mert Dalgın’ın ağabeyi ile yakın arkadaş olduğu diğer gençlerin cenaze törenine katılmak üzere birliğinden izin alarak Alaşehir’e geldiği öğrenilmiştir.

Yaşanan acı olayla ilgili jandarma çok yönü soruşturmayı sürdürmektedir. Jandarma videonun ardından da toplu intihar şüphesi üzerinde yoğunlaşmıştır. Olayda av tüfeğini en son ateşleyen kişinin kim olduğu merak edilirken Serkan Zangal olduğu saptanmıştır. Bu kanıya Serkan Zangal’ın elindeki barut izinden yola çıkılmaktadır. Gençlerin çenelerinin altından vurulmuş olduğu belirlenirken, 3 gencin kesin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığı’ndan gelecek raporu beklenmektedir.

Arkadaşlardan birinin ise boynunda kırık olduğu tespit edilen Ümit Zangal’ın ise, uyuşturucu sebebi ile ölmüş olabileceği bildirilerek, kesin ölüm nedeninin Adli Tıp’tan gelecek rapor ile kesinlik kazanacağı bildirilmiştir.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı