KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?

GÜNDEM

26 Ağustos 2020 Çarşamba 16:46:15

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır? KYK Yurt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrenci zorlu yolun ardından şimdi de kazandıkları üniversitelere gidebilmek için burs ve yurt 2020 araştırmalarına başladı. KYK 2020 burs ve kredilerine nasıl başvurulur? KYK yurt başvurusu nasıl yapılır 2020? KYK bursu kimlere verilir? KYK burs ücreti ne kadar? Ne şartlarda KYK burs ödemeleri kesilir?

Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrenci zorlu yolun ardından şimdi de kazandıkları üniversitelere gidebilmek için burs ve yurt 2020 araştırmalarına başladı. KYK 2020 burs ve kredilerine nasıl başvurulur? KYK yurt başvurusu nasıl yapılır 2020? KYK bursu kimlere verilir? KYK burs ücreti ne kadar? Ne şartlarda KYK burs ödemeleri kesilir?

Üniversite kazanan milyonlarca öğrenci şimdide KYK burs başvurusu yapmak için zorlu bir yola girecek. KYK burslarına nasıl başvurulur? KYK kredi ödemeleri ne kadar? KYK burs ücreti ne kadar? KYK burs ve kredi ödemeleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Öğrencilere maddi açıdan destek olan KYK bursları kimlere verilir? Nasıl başvurulur? Ne şartlarda KYK burs ödemeleri kesilir?

YKS yerleştirme sonuçları açıklandı. Milyonlarca genç, hayalindeki okullara uzun çalışmalar sonrası ulaştı. Şimdi ise o okulları bitirmek için maddi desteğe ihtiyaçları var. O desteği de KYK burslarından sağlamaya çalışacak olan öğrenciler, KYK burslarına başvuru yapacakları tarihin açıklanmasını bekliyor. Peki ama KYK bursu almak için şartlar neler? Kimler KYK bursuna başvurabilir?

Bakanlık KYK burs, yurt ve kredi başvuru tarihlerinin ne zaman başlayacağına dair henüz bir açıklama yapmadı. KYK başvuruları e-devlet üzerinden yapılacak.

KYK BURS ÜCRETLERİ 2020 NE KADAR?

KYK burs ve kredi ücretleri 2020 yılında Ocak ayından itibaren lisans eğitimi alanlar için 550 TL olarak güncellendi, yüksek lisans eğitimi alanlar 1100 TL, doktora için ise 1650 TL olarak güncellendi.

KYK BURSU ALMAK İÇİN ŞARTLAR NELER? KYK BURSU KİMLERE VERİLİR?

KYK burs ve kredilerinden faydalanmak için;

Ön lisans, Lisan, Yüksek lisans, 2 yıllık okuldan 4 yıllı okullara dikey geçiş yapan öğrenci olmanız gerekmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı