Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kredi Kartı Kullanlar Bunu Kesinlikle Yapmasın! Kritik Uyarı geldi

GÜNDEM

30 Nisan 2020 Perşembe 22:39:51

Kredi Kartı Kullanlar Bunu Kesinlikle Yapmasın! Kritik Uyarı geldi

Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı ilgilendiren haber! Uzmanından uyarı geldi. Kredi kartı kullanıcılarına yönelik son dönemde yaşanan internet dolandırıcılığı ve diğer olumsuzlukların ardından DPC Kişisel Veri Danışmanlığı Ceosu Avukat Sefa Karcıoğlu kritik uyarılarda bulundu!

Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı ilgilendiren haber! Uzmanından uyarı geldi. Kredi kartı kullanıcılarına yönelik son dönemde yaşanan internet dolandırıcılığı ve diğer olumsuzlukların ardından DPC Kişisel Veri Danışmanlığı Ceosu Avukat Sefa Karcıoğlu kritik uyarılarda bulundu! Kredi kartı ile son dönemde Koronavirüs salgınının da etkisiyle vatandaş alışverişini internet üzerinden elektronik ortamda kredi kartıyla gerçekleştiriyor. Peki internetten kredi kartıyla alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli? Kredi kartı sahipleri bu işlemi kesinlikle yapmasın! Detaylar haberimizde sizlerle…

Kredi kartı kullanan milyonlarca kişiye kritik uyarı geldi! DPC Kişisel Veri Danışmanlığı Ceosu Avukat Sefa Karcıoğlu, son dönemde Koronavirüs salgını nedeniyle vatadaşların evlerinden çıkmadan, internet üzerinden elektronik ortamda kredi kartlarıyla alışverişlerin arttığına işaret ederek, kötü niyetli kişilerin de kredi kartlarıyla ilgili dolandırıcılık faaliyetlerini artırdığını belirtti. Karcıoğlu, kredi kartı kullananlar için bu dönemde dikkat etmeleri gereken hususları da belirtti. Karcıoğlu, internetten alışveriş yapacak vatandaşa yüksek limitli kredi kartlarını kullanmamaları gerektiğini belirterek sanal kart oluşturarak sanal kart kullanmalarını önerdi.

Karcıoğlu, yaptığı açıklamada Koronavirüs döneminde internetten kredi kartıyla alışveriş yapılırken çok dikkatli ve bu dönemde daha da seçici olunması gerektiğini belirterek kredi kartı şifrelerinin çalınması vb. olumsuzlukların yaşanmaması adına azami dikkat önerisinde bulundu.

SANAL KART KULLANARAK DOLANDIRICILIĞA KARŞI KORUNUN

Kredi kartıyla alışveriş yapan milyonlarca vatandaşa sanal kart kullanma uyarısı geldi. Buna göre internet veya mobil bankacılık uygulamaları üzerinden bankanızda bir veya birden fazla düşük limitli sanal kart oluşturabilirsiniz. Alışverişlerinizi de de sanal kartınızı kullanarak daha güvenli şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca DPC Kişisel Veri Danışmanlığı Ceosu Avukat Sefa Karcıoğlu, internetten alışverişte mesafeli satış sözleşmesinin de son cümlesine kadar okunması gerektiğini, üye olmadan devam et şeklinde alışveriş imkanının sunulmuş olmasının gerektiğini ve mobil cihazlara indirilen alışveriş uygulamalarında sizin hangi verilerinize ulaşılabileceğinin iyi belirlenmesi gerektiğini, bu konularda tüketicilerin ve internetten alışveriş yapacak vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.

Sefa Karcıoğlu, Koronavirüsle mücadelenin sürdüğü bu günlerde birçok şirketin özellikle kişisel verilerin korunması konusunda adım atması gerektiğini de belirterek veri sorumlusu konumunda bulunan şirketlerin, Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde hasta veya hastalık şüphesi bulunan çalışanlarının sağlık bilgileri dışında kalan bilgilerini, örneğin seyahat veya son görüştüğü kişilerin bilgisi, bu bilgileri Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun’un 5. maddesi çerçevesinde hukuka uygunluk sebepleriyle temin etmiş olmaları gerektiğinin altını çizdi. Ayrıca sağlık bilgilerinin de çalışanın açık izni ve onayı ile alınabileceği de Karcıoğlu tarafından ifade edildi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı