Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Koronavirüs Hangi Ülkede Yok? Coronavirüs COVİD19 Çin Virüsü Sadece O Ülkede Yok!

GÜNDEM

23 Mart 2020 Pazartesi 13:19:04

Koronavirüs Hangi Ülkede Yok? Coronavirüs COVİD19 Çin Virüsü Sadece O Ülkede Yok!

Çin’in insanlık dışı yemek alışkanlıklarını nedeniyle Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan coronavirüs tüm ülkelerde binlerce ölümlere neden olmaya ve hayatı durdurmaya devam ediyor. Avrupa’yı adeta kıran COVİD19 sadece bir ülkede görülmedi. Koronavirüs hangi ülkede yok?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan coronavirüs tüm ülkelerde binlerce ölümlere neden olmaya ve hayatı durdurmaya devam ediyor. Avrupa’yı adeta kıran COVİD19 sadece bir ülkede görülmedi. Koronavirüs hangi ülkede yok?

Çin’deki insanlık dışı yemek alışkanlıklarını nedeniyle ortaya çıkan koronavirğs salgınından etkilenmeyen tek yer olan yerde Araştırma Görevlisi olan Stijn Thoolen ve ekibi, dünyadaki salgın haberlerini endişeyle takip ettiklerini söyledi.

Tüm ülkelerde ölüm ve vaka sayılarının hızla yükseldiği özellikle İtalya’da 6 bine yaklaşan ölümün yaşandığı Koronavirüs salgını sadece tek bir yerde yok. Türkiye’de hızla yükselen rakamların önümüzdeki 2 hafta içerisinde büyük bir artış yaşanacağı söylendi.

Peki salgının olmadığı tek yer neresi?

Koronavirüsün uğramadığı tek kıta olan Antarktika, küresel salgından etkilenmeyen tek yer.

Avrupa Uzay Ajansı’nın Antarktika’daki Concordia İstasyonu’nda araştırma görevlisi olan Stijn Thoolen ve ekibi, dünyadaki salgın haberlerini endişeyle takip ettiklerini söyledi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı