Konya'da Vatandaş Sokakta! Art Arda Yaşanan Şiddetli Deprem Korkutmaya Devam Ediyor!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Konya’da Vatandaş Sokakta! Art Arda Yaşanan Şiddetli Deprem Korkutmaya Devam Ediyor!

GÜNDEM

10 Şubat 2021 Çarşamba 01:04:20

Konya’da Vatandaş Sokakta! Art Arda Yaşanan Şiddetli Deprem Korkutmaya Devam Ediyor!

Konya’da deprem meydana geldi ve vatandaş sokaklara döküldü. Depremin şiddeti kaçtı? Deprem ne zaman ve saat kaçta meydana geldi? Deprem de can ve mal kaybı var mı? Depremler devam ediyor mu? Konya valiliğinden açıklama geldi! AFAD hangi açıklamalarda bulundu?

Türkiye’de depremler olmaya devam ediyor. Bazen şiddeti çok yüksek olmasa da korkutmaya devam ediyor. Son olarak Konya’da gelen deprem halkı sokağa döktü. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ile Afet Durum Yönetimi Başkanlığı, (AFAD) tarafından meydana gelen son depremler yayımlanmıştır.

Alınan son verilere göre, Konya’nın Tuzlukçu ilçesinde, art arda korkutan depremler meydana geldi. Art arda gelen depremler korkutacak şiddette oldu, 4.7, 4.0 ve 4.2 şiddetinde depremler meydana gelmiştir. Konya’da yaşanan bu deprem bazı merkez illerden de hissedildi. İşte detaylar…

KONYA’DA 4.7 ŞİDDETİNDE KORKUTAN DEPREM!

Konya’da meydana gelen 4.7 şiddetinde deprem yakın illerden, Ankara ve Eskişehir’de de hissedilen depremin detayları şu şekildedir;

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) tarafından alınan verilere göre, internet sitesinde yaşanan depremin detayları paylaşılmıştır. Konya depremi saat 18.51’de Tuzlukçu ilçesinde meydana gelmiş ve şiddeti ise 4,7 büyüklüğünde olmuştur.

Alınan verilere göre, depremin 7 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlenmiştir.

Konya Tuzlukçu’da ayrıca saat 18.52 saatlerinde, 4.0, hemen ardından da 18.53’te ise 4.2 büyüklüklerinde birer deprem daha yaşanmıştır.

KANDİLLİ RASATHANESİNDEN DEPREM PAYLAŞIMI!

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’DAN DEPREM AÇIKLAMASI!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Konya Tuzlukçu’da meydana gelen ve çevre iller de hissedilen depreme yönelik olarak twitter hesabından şu paylaşımlarda bulunmuştur;

“Konya’nın Tuzlukçu ilçesinde, saat 18.51’de 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. An itibariyle olumsuz bir durum söz konusu değildir. Valiliğimiz bilgilendirme yapmaya devam edecektir. Geçmiş olsun” ifadelerini kullanmıştır.

KONYA VALİLİĞİ’NDEN DEPREM AÇIKLAMASI!

Konya Valiliği tarafından yaşanan deprem ile ilgili olarak, resmi Twitter hesabı üzerinden meydana gelen deprem ile ilgili olarak açıklamalarda bulunulmuştur. Yaşanan depremler ilgili olarak yapılan paylaşım şu şekildedir;

“Konya ili Tuzlukçu ilçemizde 4,7 şiddettinde,7 km derinlikte deprem meydana gelmiştir. An itibariyle herhangi bir mal ve can kaybı yoktur. Taramalarımız devam etmektedir. Gelişmeler takip edilerek Kamuoyu bilgilendirilecektir”, ifadeleri kullanılmıştır.

KONYA DEPREMİ’NDE 3 HASAR MEYDANA GELDİ!

Konya’nın Tuzlukçu ilçesinde meydana gelen ve merkez üssü Mevlütlü Mahallesi olan 4.7, 4.0 ve 4.2 şiddetinde meydana gelen depremlerin ardından can kaybı ve hasar var mı merak edilirken. Depremin ardından AFAD ekipleri yaptıkları inceleme sonucunda can kaybının olmadığı ve Koraşı Mahallesi’nde 3 evde hasar meydana geldiğini tespiti yapılmıştır.

TUZLUKÇU KAYMAKAMI’NDAN AÇIKLAMA! “CAN VE MAL KAYBI YOK”

Konya Tuzlukçu’da meydana gelen depremin ardından, Kaymakamı Ahmet Yeşilyurt ve Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa, ekiplerle birlikte hasarlı evlerde incelemeler yapmışlardır.

Yapılan değerlendirmelerin ardından, Tuzlukçu Kaymakamı Ahmet Yeşilyurt, depremin ardından herhangi bir can kaybının olmadığını belirtti ve şu açıklamalarda bulundu;

”Şu anda çok şükür ilçemizde can veya mal kaybı bulunmamaktadır. İlçemizde 4’ü merkez 15 mahalle bulunmaktadır. Tüm mahalle muhtarlarımızla görüştük. Herhangi bir yıkım ve can kaybı yok. Depremin meydana geldiği Mevlütlü Mahallesi’nde herhangi bir hasar yok. Koraşı Mahallesi’nde sadece 3 evimizde hasar meydana gelmiş. Orada yalnız yaşayan veya ailesiyle yaşayan ailelerimiz var. Onlarında hasarsız olan evlerde veya öğretmen evimizde kalmasını söyledi. Hastane Başhekimimiz ile de görüştüm. Depremin ardından herhangi bir hastaneye başvuru olmamış. Jandarmamız ve diğer ekiplerimiz, tüm mahallerimizi kontrol ediyor.”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı