Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Köfteci Yusuf’ta domuz eti var mı?

GÜNDEM

10 Şubat 2020 Pazartesi 22:41:05

Köfteci Yusuf’ta domuz eti var mı?

Türkiye’nin dört bir yanında şubesi bulunan Köfteci Yusuf domuz eti skandalı ile sarsıldı. Köfteci Yusuf’ta domuz eti kullanıldığı iddiası şok etkisi yarattı. Köfteci Yusuf’tan domuz eti kullanılmıyla ilgili açıklama geldi.

Türkiye’nin dört bir yanında şubesi bulunan Köfteci Yusuf domuz eti skandalı ile sarsıldı. Köfteci Yusuf’ta domuz eti kullanıldığı iddiası şok etkisi yarattı. Köfteci Yusuf’tan domuz eti kullanılmıyla ilgili açıklama geldi. İşte detaylar…

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından taklit ve tağdiş ürünler kullanan firmaların isimleri açıklanmaya devam ediyor. Son olarak aralarında Köfteci Yusuf’un da bulunduğu listede, ”domuz eti” kullanıldığı duyurulmuştu. Gündeme bomba gibi düşen bu haberin ardından Köfteci Yusuf firmasının yetkileri sosyal medyadan açıklama yaptı.

Köfteci Yusuf’ta domuz eti kullanılmadığı belirtildi. Sorunun kaynağı olarak yağ satın alınan firma gösterildi. Lakin, bu açıklama kamuoyunda yeterli bulunulmadı. Türkiye genelinde 100’ü aşkın şubesi bulunan firmanın, köftede kullandıkları kıymanın ”domuz eti” olduğu şüphesi kulaktan kulağa yayıldı. Köfteci Yusuf şubelerinden fotoğraflar paylaşan vatandaşlar, ”Bir daha asla Köfteci Yusuf’a gelmem” yazdı.

Ayrıca, domuz etinin tüketilmesinin dini yönü de tartışma konusu oldu. Sosyal medya üzerinden ciddi bir tartışma ortamı yaşandı. Domuz etinin ”bilmeden” tüketilmesi halinde günah olmayacağını açıklayan bir imamın videosu da yayınlandı. Buna rağmen ikna olmayan kişiler Diyanet İşleri Başkanlığını arayarak konu hakkında bilgi alacaklarını açıkladı.

Domuz etinin tüketilmesi İslam dininde kesinlikle haram kabul ediliyor. Köfteci Yusuf’ta domuz eti skandalının etkileri dalga dalga yayılırken yeni bir açıklama daha yaptı. 800 kişiyi istihdam ettiklerini ifade eden Köfteci Yusuf yetkilileri, bugüne kadar müşterilerine helal kesilmiş et dışında hiçbir ürün sunmadıklarını savunmaya devam etti. Domuz eti iddialarının tamamen asılsız olduğu ve marka değerlerini düşürmek için bilinçli bir şekilde yayıldığı belirtildi. Tarım ve Orman Bakanlığı konu hakkındaki sessizliğini korumaya devam ediyor.

Köfteci Yusuf şubelerinin boş olduğu ve kimsenin yemek yemeye gelmediği yönündeki fotoğraflar ise sosyal medyada paylaşılıyor.

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

  1. Mehmey

    11 Şubat 2020 at 19:59

    Çamur at izi kalsın inandınızmı yani buna

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı