Kar Yağışı İstanbul'u Ne Zaman Terk Edecek? Kar Yağışı Devam Edecek mi? Akom'dan Açıklama Geldi!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kar Yağışı İstanbul’u Ne Zaman Terk Edecek? Kar Yağışı Devam Edecek mi? Akom’dan Açıklama Geldi!

GÜNDEM

16 Şubat 2021 Salı 15:16:14

Kar Yağışı İstanbul’u Ne Zaman Terk Edecek? Kar Yağışı Devam Edecek mi? Akom’dan Açıklama Geldi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından uyarılar açıklamalar yapılmaya devam ediyor? Yoğun bir şekilde etkisini dürdüren kar yağışı ne zaman bitecek? Kar yağışı İstanbul’u ne zaman terk edecek? Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından açıklama ve uyarı geldi. İşte detayları…

Meteoroloji tarafından günlerdir uyarı verilen kar yağışı belirlenen zamanda başladı. İstanbul da yıllardır beklenen kar yağışı vatandaşın yüzünü güldürürken kar yağışı etkisini sürdürmeye devam ediyor. Beklenen kar geldi ve dinmek bilmeden yağmaya devam eden kar üzerine vatandaş zor anlar yaşarken trafiği de felç ediyor.

Bunun üzerine de bir çok ilden olumsuz hava şartları sebebiyle okullara da ara verildiği açıklaması yapıldı. Yoğun şekilde artarak devam eden kar yağışının İstanbul’u ne zaman terk edeceği merak edilirken Akom’dan da bu konuda uyarı ve açıklamalar geldi…

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK Mİ?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından uyarılar gelmeye devam ederken, bununla beraber merak edilen soruya cevaplar nitelikte, 5 günlük hava durumu bilgisi de geldi. Meteoroloji tarafından önümüzdeki beş güne ilişkin hava durumu tahmin haritasını yayımlayarak, İstanbul için kar yağışının ne zaman biteceği de yanıt bulmuş oldu.

KAR YAĞIŞI PERŞEMBE VE CUMA’DA…

Meteoroloji’den alınan hava durumu raporlarına göre, İstanbul’da kar yağışının etkisini bir süre daha sürdüreceği belirtilmiştir. Alınan verilere göre, perşembe ve cuma günleri de kent genelinde sulu kar yağışı beklendiği belirtilmiştir. Meteoroloji tarafından alınan hava durumu raporuna göre, cumartesi günü için İstanbul’da parçalı bulutlu bir hava beklendiği belirtilmiştir…

İSTANBUL İÇİN SON DAKİKA UYARISI GELDİ!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tarafından uyarılar gelmeye devam ediyor. Meteoroloji son dakika açıklamasında, bu sefer de İstanbul’da kar yağışı ve bunun yanı sıra kuvvetli fırtına beklendiğini duyurusun da bulundu. Meteoroloji, tarafından yapılan yazılı uyarı açıklamasına göre, “Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara Bölgesinde rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli yer yer kuvvetli fırtına (60-80 kilometre/saat) şeklinde esmesi bekleniyor” ifadeleri kullanıldı.

KAR YAĞIŞI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Meydana gelmesi muhtemel ulaşımda aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Gece saatlerinde başlayacak olan fırtınanın Çarşamba günü akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor. Öte yandan Marmara Denizi’nde etkili olan kar yağışı ve fırtına dolayısı ile birçok deniz seferi iptal edilmişti.” açıklaması yapılmıştır. Ancak yağış devam edeceği belirtildi.

Meteoroloji tarafından belirlenen açıklamaya göre, orta ve uzun vadeli hava durumu tahmin haritası verilerine göre, İstanbul’da kar yağışı hafta ortasına kadar devam edeceği açıklaması yapılmıştır.

Devam eden kar yağışının, perşembe ya da cuma günü itibarı ile şehri terk etmesi beklenmektedir.

SON DAKİKA: AKOM’DAN AÇIKLAMA GELDİ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından açıklama geldi. AKOM’dan alınan verilere göre yoğun ve etkili bir şekilde etkisini sürdüren kar yağışı sonucunda, kentin yüksek ve kırsal kesimlerinde kar kalınlığı 30 santimetreye kadar ulaştığı açıklanmıştır.

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) İstanbul’da devam eden kar yağışıyla ilgili verilerini paylaşmıştır. AKOM tarafından alınan verilerine göre, kar yağışı ile beraber kar kalınlığı 30 santimetreye kadar ulaştığı belirtilmektedir. Alınan verilere göre, Üsküdar, Kadıköy, Sarıyer’de 10-20 santime ulaşırken, Başakşehir, Sultanbeyli, Eyüp, Ümraniye’de 15-25 santime çıkmıştır. Yoğun kar yağışı bazı bölgelerde ise, Zekeriyaköy, Tuzla Akfırat, Çamlıca, Arnavutköy Hadımköy, Silivri Binkılıç, Beykoz, Karlıtepe gibi yüksek yerlerde 30-50 santimetre kar kalınlığına ulaştığı belirtilmiştir.

AKOM tarafından yapılan açıklamaya göre, “Soğuk ve kar yağışlı havanın kısa süreli molalarla hafta ortasına (Çarşamba) kadar devam etmesi, ardından Marmara bölgesini terk etmesi bekleniyor. Perşembe günü itibari ile sıcaklıkların mevsim normalleri civarına yükseleceği ön görülüyor. İstanbul’da hava sıcaklıklarının 18 Şubat’a kadar mevsim normalleri civarı ile 4-8 derecenin altında seyredecek.” açıklaması yapılmıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı