Kafe ve Restoranlar İçin Önemli Adım! Vali Yerlikaya, Kafe ve Restoranlara Dair Kritik Görüşme!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kafe ve Restoranlar İçin Önemli Adım! Vali Yerlikaya, Kafe ve Restoranlara Dair Kritik Görüşme!

GÜNDEM

24 Şubat 2021 Çarşamba 00:53:05

Kafe ve Restoranlar İçin Önemli Adım! Vali Yerlikaya, Kafe ve Restoranlara Dair Kritik Görüşme!

Kafe ve restoranlar açılıyor mu? Vali Yerlikaya ‘dan önemli açıklamalar geldi. Tüm Restoranlar ve Turizmler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl ve Ali Yerlikaya kritik görüşme gerçekleştirdi. Kafe ve restoranların durumuna dair önemli değerlendirmeler yapıldı. İşte görüşmenin detayları…

Kafe ve restoranlarla ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Alınan son dakika haberine göre, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kafe ve restoranlarla ilgili önemli bir görüşme gerçekleştirdi. Vali Yerlikaya, Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl ve Yönetim Kurulu üyeleriyle gerçekleştirdiği toplantıda, 1 Mart’tan itibari ile beklenen kademeli normalleşmeye geçiş süreci ile ilgili yapılması gereken çalışmalarla ilgili olarak önemli değerlendirmeler yapıldı.

Koronavirüs salgınında hızla devam eden ve devreye alınan tedbirler kapsamında kısıtlama getirilen ve hala devam eden kafe, restoran ve lokantaların ne zaman açılacağı herkes tarafından merek edilip araştırılmaya devam ederken, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı’nın ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan, “Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır” açıklamasında bulundu.

VALİ YERLİKAYA’DAN KRİTİK ADIM!

Tüm bu gelişmelerle beraber, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından kafe ve restoranları ilgilendiren önemli adım atıldı. İstanbul Valisi Yerlikaya, Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Vali Yerlikaya, “Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl ve Yönetim Kurulu üyeleriyle #İstanbul’da kademeli normalleşmeye geçiş sürecinde yapılması gereken çalışmaları değerlendirdik” açıklamalarında bulundu.

TÜRES BAŞKANI RAMAZAN BİNGÖL’DEN DEĞERLENDİRMELER!

Tüm Restoranlar ve Turizmler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, tarafından da kafe ve restoranlarla konuyla ilgili olarak özel açıklamalarda bulundu.

TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sektör ile ilgili olarak bilgi verdiğini belirterek açıklamalarda bulundu, “Başkanımıza bizim derneğin yapmış olduğunu çalışmaları anlatarak sektör ile ilgili bilgi verdim. Desteklerle ilgili konuştuk. En kısa zamanda detayları belirleyerek restoranları açmak istiyoruz. Ayrıca görüşmelerimiz devam ediyor. Vali Bey, Bakanlıklarla görüşüp, bir ortak paydada buluşup en kısa sürede restoranların açılmasını bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

“MART AYINDA RESTORANLARIN AÇILACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

Tüm Restoranlar ve Turizmler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, restoranların açılışına dair açıklamalarda bulundu. Kafe ve restoranların şuanda değerlendirme aşamasında olduğunu belirterek, “Mart ayında restoranların açılacağını düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

Ramazan Bingöl konu ile ilgili açıklamasında, restoran ve lokantalarda uygulanacak tedbirlere de dikkat “Biz Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile bir protokol imzaladık. Burada Güvenilir Restoran ve Lokanta belgesi veriyoruz. Bu belgeye sahip işletmeler daha ön daha öncelikli olabilir” açıklamasında bulundu.

MART AYINDA AÇILACAĞI YÖNÜNDE!

Ramazan Bingöl, “Sayın Başkanımız ile görüştükten sonra, Sağlık Bakanlığı, Valilik ve ilgili Bakanlıklarla da ‘restoran ve lokantalar en doğru nasıl açılır’ konusunu görüşeceğiz. Beklentimiz restoran ve lokantaların mart ayında açılacağı yönünde” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı