Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Jülide Ateş’den Ece Üner’e Fotoğraflı Cevap! Ahmet Hakan’da Tartışmaya Katıldı

GÜNDEM

18 Mayıs 2020 Pazartesi 12:47:26

Jülide Ateş’den Ece Üner’e Fotoğraflı Cevap! Ahmet Hakan’da Tartışmaya Katıldı

Ana Haber spikerleri kapıştı. Ece Üner’in Armağan Çağlayan’ın Youtube kanalındaki programında Jülide Ateş’i güzelliğiyle buralara geldi diyerek ima etmesine Jülide Ateş’den yanıt geldi. Ateş instagram hesabından Ece Üner’e uzun bir yazıyla fotoğraflı yanıt verdi.

Ana Haber spikerleri kapıştı. Ece Üner’in Armağan Çağlayan’ın Youtube kanalındaki programında Jülide Ateş’i güzelliğiyle buralara geldi diyerek ima etmesine Jülide Ateş’den yanıt geldi. Ateş instagram hesabından Ece Üner’e uzun bir yazıyla fotoğraflı yanıt verdi.

Show TV haber spikeri Ece Üner, Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalındaki programına konuk oldu. Ece Üner programda Jülide Ateş’i ima ederek “2014’te ilk Show Ana Haberi sunmaya başladığımda gençtim, yaşım küçüktü. Çok röportaj talebi geliyordu ve röportajlarda şöyle diyordum: ‘Nevşin Mengü, şu, bu, biz alandan geliyoruz. Bir gün Alibeyköy su baskınında, ertesi gün depremde, ertesi gün savaşta, cephede. Artık öyle Türkiye güzeli olup haber sunmak yok’ dedim, iki hafta sonra Jülide Ateş geldi yerime. Ben yerleri süpürerek çıktım.” ifadelerini kullanmıştı.

Ece Üner’in bu sözleri tepki çekti. Üner’e Jülide Ateş’den yanıt da gecikmedi. Jülide Ateş, Ece Üner’in kahkahalar atarak yaptığı bu açıklamaya, sosyal medya hesabından uzun bir yazı ile yanıt verdi.

Jülide Ateş, Instagram hesabından habercilik yıllarına ait sahadan pek çok fotoğraf paylaştı ve şu ifadelere yer verdi:

“Ece Üner ‘Yerime Türkiye Güzeli geldi demiş, gülmüş’ …Cevap vermeyecek misin?
E desin… 2015’te yerine gelen kişinin hâlâ Türkiye Güzeli olduğunu düşünüyorsa; biz de onunla birlikte güleriz n’apalım.

Efendim ‘Zaten bilen biliyor’ demek kolay ama işte meslekte çok uzun kalınca ve arşivlemeyince, gittiğiniz haberleri parmaklarınızla tek tek saymayınca demek ki bilinmiyor… Ya da görmezden gelmek işlerine geliyor.

1990 yılında Türkiye Güzeli seçilen ben, üzerine Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdim, 91’de başladığım televizyonculuk maceramın ilk yıllarında Youngstar Galaxy, İyi Günler Türkiye, Kadir Çelik’le Objektif gibi imza programlarda yer aldım…

Sadece Objektif programı için yaptığım haber sayısı 50’nin üzerindedir, kusura bakmayın tek tek sayamayacağım ama hatırladığım kadarıyla, 1992 Kocaeli Cezaevi’nde hücrelere girdim, İstanbul Üniversitesi’nde yolsuzluk dosyalarına, Anadolu’nun türlü kentlerindeki haber dosyalarına imza attım.

Üzerine Yakın Takip haber programını, yine hem sahadan hem stüdyodan sundum. Ardından 1994’te Star Ana Haber’i sundum. Star’dayken kanalın logosunun Tele On olduğu gün yayından çıkıp tüm gece kanal kapatılmasın diye devlet büyükleriyle sabaha kadar yayındaydım.

1995’te New York’ta ABC, CBS ve NBC’de stajlarımı tamamlayıp Kanal D Ana Haber koltuğuna oturdum. 1996’da Bayrampaşa Cezaevi’nde hükümlülerle yaptığım röportajlar CNN International’da yayınlandı, Bülent Ecevit, Rauf Denktaş ve Abdullah Gül’le yaptığım Kıbrıs konulu röportajlar yine CNN International’da yayınlandı. 1995’te Atlanta’da CNN International’da canlı yayında Kral Hüseyin’e soru sordum.

1996-2007 döneminde 10 yıl TGRT’de, sel, deprem, güneş tutulması, İmralı, hal, itfaiye, gitmediğim haber kalmadı. Deprem demişken sadece Düzce ve İzmit’te sallanan binaların üzerinde değil; Yunanistan depreminde de sahadaydım. Yunan televizyonlarına konuk, Yunan gazetelerine manşet oldum. Arada artık hatırlamıyorum, kaç seçim yaşanıp kaç hükümet değiştiyse hepsinde yayındaydım.10 yıl TGRT, gezi döneminde NTV, sonra Habertürk… Ardından Show Haber’de tarihinin en yüksek ratinglerinin alındığı dönem, 2018′ de istifam ve şimdi 40 programı.

Sahadan gelmiyorlar diyenlere selam”

AHMET HAKAN’DA ECE ÜNER’E YÜKLENDİ!

Ahmet Hakan’da polemiğe dahil oldu ve Jülide Ateş’in yanında yer aldı. Ahmet Hakan şu satırlara yer vererek Ece Üner’e seslendi;

“Jülide Ateş, güzellik yarışmasına katıldığında Ece Üner 10 yaşındaydı.

O yarışmayı Jülide Ateş bile unuttu. Çeyrek asırlık mesleki deneyimiyle, ‘Güzellik yarışmasından geldi’ türü bir küçümsenmeyi asla hak etmiyor. Bu yaftayı kendi emeğiyle silip atmış bir isim.” dedi ve Ece Üner’e şu sözlerle seslendi:

Ece Üner’e çok seveceği bir aforizma yolluyorum buradan: ‘Kabahat ile ayıp arasındaki fark şudur: Şuursuzca yapılırsa kabahat olur, taammüden yapılırsa ayıp olur.”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı