İzmir'de Büyük Felaket! Peş Peşe Uyarılar Geliyor! Belediye ve Valilik Uyardı "Zorunlu Olmadıkça Evden Çıkılmasın"
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İzmir’de Büyük Felaket! Peş Peşe Uyarılar Geliyor! Belediye ve Valilik Uyardı “Zorunlu Olmadıkça Evden Çıkılmasın”

GÜNDEM

2 Şubat 2021 Salı 13:37:20

İzmir’de Büyük Felaket! Peş Peşe Uyarılar Geliyor! Belediye ve Valilik Uyardı “Zorunlu Olmadıkça Evden Çıkılmasın”

İzmir’de yoğun bir şekilde yağan yağmur ile şehir kahverengiye büründü! Yağan yağmurla trafik durma noktasına gelirken vatandaş sıkıntılı anlar yaşıyor. İzmir Valiliği ve Belediyesi tarafından uyarılar gelmeye devam ediyor. “Kent şu anda afet yaşıyor. Zorunlu olmadıkça evden çıkılmasın” uyarısı yapılmaya devam ediyor…

İzmir’de büyük depremin ardından, geçtiğimiz gün tekrardan yaşanan peş peşe yaşanan depremlerin ardından şimdide yeni bir felaket yaşanıyor. Son dakika gelen habere göre, İzmir Belediyesi ve Valilik tarafından sürekli uyarılar yapılmaya devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan uyarıda;

“Kent şu anda afet yaşıyor. Zorunlu olmadıkça evden çıkılmasın” uyarısı yapılmaya devam ediyor.  İzmir de yaşanan yoğun yağış, kent merkezi ile Dikili, Aliağa ve Foça’da şiddetli sağanak sel baskınlarının yaşanmasına sebep oldu. Diğer yandan da Bostanlı semtinde yaşanan sağanak yağıştan dolayı akan çamurlu suyla denizin bir bölümü kahverengine bürünerek kötü anlar yaşanmaya devam ediyor.

METEOROLOJİ’DEN UYARI! İZMİR DE YOĞUN YAĞIŞ!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İzmir için, şiddetli sağanak uyarısında bulundu. İzmir’de dün gece yarısı başlayan yağış hayatı olumsuz etkilemektedir. Yoğun yağış tüm şehri sular altında bıraktı. Etkisini şiddetli bir şekilde sürdüren gök gürültü sağanak yağışla beraber çok sayıda ilçenin de cadde ve sokaklar sular çamurlu sular altında kaldı. Yoğun yağışla beraber trafik durma noktasına geldi.

İzmir Gaziemir, Karabağlar ve Konak ilçelerinde dereler de taştı. Yoğun yağış bazı derelerin de debisi yükseltti. İzmir Aliağa-Cuma Ovası arası çalışan banliyö treni 07.30 saatlerinde durdu.

İzmir de sağanak etkisini sürdürürken, itfaiye ve belediye ekipleri, su baskınlarının yaşandığı noktalarda tahliye çalışmaları yapılmaya devam ediyor. Yoğun yağış sebebi ile evlerinde mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için itfaiye ekipleri yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. İzmir’in Aliağa ilçesinde gece yarısında ise yağan dolu, park halindeki araçlarda maddi hasarlar oluşmasına sebep oldu.

İZMİR VALİSİNDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!

İzmir de yaşanan sel felaketi ile beraber İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, CNN TÜRK canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu; “İzmir’in şubat ayı yağış ortalaması iyi bir oran. 1 ayda yağış olması oran 8 saatte yağmış oldu. Taşkınlar sebebiyle alt geçitler tıkanmış durumdaydı. Ekipler tam sahada çalışıyorlar. Hayatı normale döndürmeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

İZMİR BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA!

İzmir de kent genelinde gece saatlerinde başlayarak etkisini artıran yağış sebebiyle, şehir sular altında kalırken ana cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Yaşanan yoğun yağışla beraber birçok ilçede yollardaki su birikintileri sürücülere zor anlar yaşatırken trafik durma noktasına geldi.

Bunun üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yoğun bir şekilde çalışarak suyu tahliye etmek için çalışma başlattılar. Kentin bazı kısımlarında biriken su kaldırım seviyelerini aşarak vatandaşa zor anlar yaşattı. Ayrıca Cemal Gürsel Caddesi’nde bulunan otobüs duraklarında bekleyen vatandaşta yoğun sel baskını olması üzerine, duraklara su dolması nedeniyle zor anlar yaşamışlardır.

DENİZİN BİR BÖLÜMÜ KAHVERENGİYE BÜRÜNDÜ!

Yoğun yağış tüm şehri sular altına alırken ve zor anlar yaşatırken, çok sayıda dere taştı. Ayrıca bazı evlerde su baskınları yaşandı ve vatandaş evlerinde zor anlar yaşandı yardımlar sürüyor. Sürücüler ve yayalar ise yollarda kalarak sıkıntılı anlar yaşadı. İzmir’in Karşıyaka ilçesi Bostanlı semtinde ise yağıştan dolayı akan çamurlu suyla denizin bir bölümü kahverengiye dönmesine sebep oldu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı