İstanbullulara Kötü Bir Haber Daha! Taksi, Minübüs ve Dolmuşların Fiyatlarına Zam Geldi!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İstanbullulara Kötü Bir Haber Daha! Taksi, Minübüs ve Dolmuşların Fiyatlarına Zam Geldi!

GÜNDEM

23 Aralık 2020 Çarşamba 16:08:05

İstanbullulara Kötü Bir Haber Daha! Taksi, Minübüs ve Dolmuşların Fiyatlarına Zam Geldi!

Son Dakika: açıklama geldi! İstanbulluları üzecek açıklama yapıldı! Ulaşıma zam! İstanbul da minübüs ücretleri ne kadar oldu? İstanbul da dolmuş ücretleri ne kadar oldu? İstanbul da taksi ücretleri ne kadar oldu? İstanbulkart’a zam geldi mi? Ne kadar oldu?

İstanbulluları üzecek bir açıklama geldi. İstanbul da yaşayan yaşayan vatandaş gelen son dakika haberi ile üzüldü. Yapılan açıklamaya göre İstanbul da ulaşıma zam geldiği açıklaması vatandaşı üzdü. Gelen son dakika haberine göre taksi, minübüs, dolmuş ücretlerine zam geldiği açıklandı. Vatandaş ne kadar zam geldiğini araştırmaya başladı. Peki tarifeler ne kadar olacak? Kısa uzun mesafe ücretleri ne kadar oldu? İşte devreye alınan zam ile ilgili tüm detaylar…

SON DAKİKA: NE KADAR ZAM YAPILDI!

İstanbul Büyük Belediyesi Şehir Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı’ nda alınan karar kapsamında İBB Genel Sekreteri Çağlar başkanlığında Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda bir takım kararlar alındı.

2020 yılının son İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında alınan kararlarda, minibüs, taksi ve taksi dolmuş ücret tarifeleri belirlenmiştir. Toplantı da alınan karara göre, Minibüs, taksi, dolmuş ücretlerine %11 zam önerisi yapıldı.

Gerçekleştirilen toplantıda, bu konuda sektör temsilcileri zamları düşük bulduklarını belirterek, taksi ücretlerine %20, minibüs ücretleri için de %13 zam yapılıp indi-bindi ücretlerinin de 3 TL olması teklifinde bulundular. Gerçekleştirilen UKOME toplantısında konuşmaların ardından %11 zam teklifi, oy çokluğu ile kabul edilerek %11 zam kararı alınmıştır.

TAKSİ, MİNÜBÜS, DOLMUŞ ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU?

UKOME toplantısının ardından alınan kararlara göre yeni ücretler belirlendi. Alınan karara göre yeni taksi açılış ücreti 5 TL’den 5.55 TL’ye, çıkarıldığı belirtildi. Bununla beraber alınan kararlar kapsamında D segmentli taksiler ile C ve üstü segmentte bulunan elektrik motorlu taksiler için yeni ücrette, 5.75 TL’den 6.38 TL’ye yükselmiştir. Ayrıca yeni karara göre lüks taksilerde 8.50 TL’den 9.44 TL’ye çıkarılmıştır açıklaması yapıldı.

Toplantının ardından alınan yeni karara göre Minibüs ücretlerinde de değişikliğe gidildi. Yeni karara göre minübüs en kısa mesafe 2.50’den 2.75’e, çıkarılmıştır. Yine yeni karara göre minübüs en uzun mesafe 3.70 TL’den 4 TL’ye çıkarılmıştır.

Ayrıca alınan diğer bir karara göre de öğrenci ücreti de kısa ve uzun mesafede de ayrım yapılmaksızın 1.75 TL olmuştur. Diğer bir kararda Toplantının ardından, havalimanlarında çalışan taksilerin de renginin değiştirilmesine ve yeni rendin  turuncu olması da karara bağlanmıştır.

İSTANBUL KART NE KADAR OLDU?

Toplantının ardından alınan kararlara göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Demir, yapılan toplantıda İstanbulKart ücretleri içinde alınan karara göre, kartlarda zam dönemi olmasına rağmen İstanbullulara destek olmak adına bu taleplerini ertelediklerini, vazgeçtikleri açıklamasında bulunmuşlardır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı