İstanbul'da 20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstüne Bir Kısıtlama Daha! Toplu Taşımaya Binemeyecekler!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İstanbul’da 20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstüne Bir Kısıtlama Daha! Toplu Taşımaya Binemeyecekler!

GÜNDEM

11 Ocak 2021 Pazartesi 14:26:18

İstanbul’da 20 Yaş Altı ve 65 Yaş Üstüne Bir Kısıtlama Daha! Toplu Taşımaya Binemeyecekler!

65 yaş üstü vatandaş için kısıtlamalar neler? Toplu taşıma kısıtlaması hangi vatandaşlara geldi? Kısıtlamalar ne zaman başlayacak? 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma kısıtlaması ne zaman başlıyor?

Korona virüs tedbirleri kapsamında bir süredir kısıtlamalar yapılmaya devam ediyor. Yapılan kısıtlamaların ardından vaka sayılarında az da olsa düşüş yaşanmaya başlaması üzerine vatandaş kısıtlamalar kalkacak mı araştırmaları yaparken alınan son dakika haberine göre yeni kısıtlamalar da alınmaya başlandı. Bir süredir 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşa sokağa çıkma kısıtlaması devam ederken yeni bir kısıtlama daha geldi. İstanbul İl Hıfsızsıhha Kurulunca bir kısıtlama haberi daha geldi. İşte detaylar haberimizde…

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA SAATLERİ KAÇ?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan genelgeye göre sokağa çıkma kısıtlamalarına dair açıklamalar yer aldı. Genelge de yapılan açıklamalar kapsamında, 65 yaş üstü vatandaşlar saat 10.00 ve 13.00 saatleri arasında dışarı çıkabiliyorlar. 20 yaş ve altı vatandaşlar ise saat 13.00 ve 16.00 arasında sokağa çıkabilmektedirler.

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI DEVAM EDİYOR MU?

İçişleri Bakanlığı tarafından, 81 il valiliğine gönderilen genelgeye göre 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altına getirilen kısıtlamanın detaylarını hakkında açıklamalar yapıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınladığı genelgeye göre, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 ila 13.00 saatleri, 20 yaş altı vatandaşlar, 13.00 ila 16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecektir açıklaması yapılmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde geçtiğimiz haftalarda düzenlenmiş olan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan millete seslenerek, yeni kısıtlamalara ilişkin açıklamalardan bahsetmiştir. Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi;

“Halen 65 yaş üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek. Alışveriş merkezleri, marketler, berber ve kuaförler gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak. Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yılsonuna kadar kapalı kalacak.” ifadelerine yer verdi.

İSTANBUL İL HIFSIZSIHHA KURULUNCA SOK DAKİKA AÇIKLAMASI!

İstanbul İl Hıfsızsıhha Kurulu tarafından korona virüs salgınından korunma tedbirler kapsamında bir önlem daha alındı açıklaması yapıldı.

İstanbulkart’ın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre “İstanbul Valiliği Hıfzıssıhha kararına göre Covid-19 önlemleri kapsamında 15 Ocak 2021’den itibaren 65 yaş üstü ve 20 yaş altı tüm vatandaşlarımızın toplu taşıma kullanımı engellenmiştir” ifadeleri kullanıldı.

65 YAŞ ÜSTÜ VE 20 YAŞ ALTINA YASAK!

İstanbul Valliliği Hıfzıssıhha kararına göre COVİD-19 önlemleri kapsamında 15 Ocak 2021’den itibaren toplu taşıma kullanımları engellenmiştir açıklaması yapılmıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı