İstanbul'a Ne Zaman Kar Yağacak? 2021 Yılbaşında Kar Yağacak mı?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İstanbul’a Ne Zaman Kar Yağacak? 2021 Yılbaşında Kar Yağacak mı?

GÜNDEM

23 Aralık 2020 Çarşamba 13:47:34

İstanbul’a Ne Zaman Kar Yağacak? 2021 Yılbaşında Kar Yağacak mı?

Meteoroloji tarafından uyarılar yapılmaya devam ediyor! Yeni yılda kar yağışı bekleniyor mu? Nerelerde kar yağacak? İstanbul da kar yağacak mı? Yılın il kar’ı ne zaman yağacak? Uzmanlardan uyarı…

Tüm Türkiye’de kuraklık yaşanırken, hatta havaların güzel gitmesi kuraklık endişesini arttırmaya devam ediyor. Aralık ayının gelmesi ile de kar yağışına olan özlem yeni yılda kar yağıp yağmayacağı sorusu merak edilmeye devam ediyor. Özellikle geçen yılda kar göremeyen İstanbullular 2021 yeni yılda kar yağışı olup olmayacağını araştırmaya devam ediyor.

Bu hafta itibari ile sıcaklıklarında düşmesi ile kar yağışı beklentileri artmaya başladı. Herkes meteoroloji’ den gelecek verileri açıklamaları bekliyor. Yılbaşına sayılı günlerin kalması beklentileri arttırmaya devam ediyor. İstanbul’a ve Ankara’ya yağışın ne zaman geleceği de en çok merak edilenler arasında. Meteoroloji’den son dakika hava durumu raporları devam ederken herkes yeni yılda kar yağışı olup olmayacağını merak ediyor.

İSTANBUL’DA KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

En çok merak edilen sorulardan biri de Mega kente yılın ilk karının ne zaman yağacağı, uzmanlar tarafından kar yağışının ne zaman olacağı değerlendirilirken, alınan hava tahmini verilerine göre İstanbul’a önümüzdeki günler içerisinde kar yağması beklenmediği belirtildi.

YENİ YIL DA KAR YAĞACAK MI?

Meteoroloji tarafından uyarılar yapılmaya devam ediyor. Yapılan uyarılara göre, Doğu Karadeniz’in doğusunda şiddetli fırtına beklendiği açıklaması yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, uyarılarına devam ederken, Trabzon’un doğusu ve Rize, Artvin’in 1100 metre üzeri rakımlı kesimlerde de kuvvetli, yer yer kar yağışı görüleceği belirtildi. Meteoroloji bu konuda oluşabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı uyarısında bulundu. Ayrıca bir uyarıda, Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan ve Erzincan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, Iğdır çevresinde ise yağmur şeklinde olacağı belirtilmiştir.

Kayak merkezlerinde ise kar kalınlıkları, Palandöken’de 21, Sarıkamış’ta 17, Konaklı’da 13 santimetre olarak ölçülmüştür.

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

23 ARALIK 2020 HAVA TAHMİN RAPORU

24 ARALIK 2020 HAVA TAHMİN RAPORU

 

25 ARALIK 2020 HAVA TAHMİN RAPORU

 

26 ARALIK 2020 HAVA TAHMİN RAPORU

27 ARALIK 2020 HAVA TAHMİN RAPORU

 

2 GÜN’E DİKKAT!

Bugün (23 Aralık 2020 Çarşamba) günü için uyarı yapıldı. Bugün Karadeniz bölgesinde yağışlı bir hava hakim olacağı belirtildi. Ayrıca yine bugün 23 Aralık 2020 Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’de ise kar yağışı beklendiği belirtildi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı