İstanbul'a Kar Ne Zaman Yağacak? Müjdeli Haber Geldi! İşte İlçe İlçe Açıklandı!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak? Müjdeli Haber Geldi! İşte İlçe İlçe Açıklandı!

GÜNDEM

12 Ocak 2021 Salı 21:08:09

Son Güncelleme: 12/01/2021 21:08:18

İstanbul’a Kar Ne Zaman Yağacak? Müjdeli Haber Geldi! İşte İlçe İlçe Açıklandı!

Günlerdir havalar mevsim normallerinin dışında seyrederken kar, yağmur beklentisi varken havaların güneşli gitmesi üzerine endişeler artıyor. Ocak ayının gelmesi ile kar beklentisi artarken herkes özellikle İstanbullular kar’la ne zaman karşılaşacaklarını merak edip araştırıyor.

Bu kapsamda açıklamalar gelmeye devam ederken bir açıklamada, CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, tarafından yapıldı. Sürmeli merakla beklenen İstanbul’a kar ne zaman yağacak sorusuna yanıt verirken ve kar yağışının görüleceği ilçeleri tek tek açıkladı. Cuma gününe kadar sıcaklıklarının düşeceğini belirterek, 15-16 derece düşeceğini belirtti.

İSTANBUL’DA KAR YAĞACAK İLÇELER TEK TEK AÇIKLANDI!

Kar yağışı ile ilgili açıklamalarına devam eden Sürmeli, açıklamalarına şu şekilde devam etti;

“Son gelen yağışlar barajlara etki etti ama minimal bir etki. Günler seviyesinde bir artış olsa onu gözle görmek zor ama güzel bir yağıştı. Fena değildi. Derdimize derman mı? Hayır. Daha daha daha yağışların gelmesi gerekiyor. Geliyor mu peki? Geliyor.

Ocak ortalamasına yakın gideceğiz. Ocak yağışlı aylarımızdan bir tanesi, tekrar söylüyoruz; Ekim-Kasım-Aralık dönemindeki yağışlarımızı kaybettik. Bundan sonra her şey yolunda gitse bile su iktisadına dikkat etmemiz gerekiyor. Çünkü elimizde 1,5-2 ay var. Nisan yağmurlarını zaten tutamıyoruz. Barajlara gelenin çok küçük kısmı yansıyor, büyük kısmı akışa geçiyor.

Ne bekliyoruz? Bugün akşam saatlerinden itibaren tekrar yağış bekliyoruz. Marmara’dan giriş yapacak. Gece kuvvetli bir sağanak var. Marmara ve Ege’de su baskınlarına dikkat diyoruz. Yarın da kesintilerle bu sağanaklar devam ediyor. Ağır, kuvvetli bir sağanak. Arkasından da iç bölgelere doğru ilerleyip, Doğu Karadeniz’e geliyor. Doğu Anadolu’da çok etki yapmadan ömrünü tamamlayacak.

Bir soğuk hava geliyor. Hepimiz kar bekliyoruz. Gelen kar yağışının durumu şu; Cumaya kadar sıcaklık 5 dereceye iniyor. 2-3 gün içinde sıcaklıklar 15-16 derece düşüyor. İstanbul’da perşembe günü soğuk girişi başlıyor. Nerede? Avcılar, Beylikdüzü, Esenler, Başakşehir civarında kar yağışını havada görebiliriz. Cuma günü, sabah-öğle aralığında ise kar ihtimali var. Modellerdeki bu görüntünün olasılığı yüzde 60’ların üzerinde. İstanbul için böyle bir ihtimal var. Yüzde 50 üzerinde kar görünüyor. Başkentte kar görünüyor. Marmara’nın geneli için kar görünüyor. İç Ege için görünüyor, Batı Karadeniz için kar görünüyor. Hatta İzmir bile 5 dereceye geriliyor. Hafta sonu itibariyle yağış bitiyor. Soğuk biraz kalacak. Buzlanmaya biraz dikkat diyoruz.” ifadelerini kullandı.

METEOROLOJİ AÇIKLADI: İSTANBULDA 4 GÜN KAR BEKLENİYOR!

Herkesin merakla beklediği kar ne zaman gelecek sorusuna, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika açıklaması geldi. Meteorolojiden gelen açıklamaya göre İstanbul yarından (13 Ocak 2021) itibaren Sibirya üzerinden gelecek olan soğuk hava dalgasının etkisi altında kalacağı açıklaması yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre, soğuk hava ile beraber İstanbulluların uzun bir süredir beklediği, aylardır hasret kaldığı kar yağışının da etkili olması beklentisi vardır. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada, Cuma günü öğleden sonra başlaması beklenen kar yağışı Pazartesi günü akşam saatlerine kadar devam edeceği belirtilmiştir. İstanbul’da yarın ise hava sıcaklıkları 7 derece birden düşeceği açıklanmıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı