İstanbul ve Ankara'ya Kar Ne Zaman Yağacak?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İstanbul ve Ankara’ya Kar Ne Zaman Yağacak?

GÜNDEM

9 Ocak 2021 Cumartesi 16:10:59

İstanbul ve Ankara’ya Kar Ne Zaman Yağacak?

Hafta sonu hava nasıl olacak? İstanbul ve Ankara’ya kar ne zaman yağacak? İllerin hava tahmin raporları ne?

Herkes Ocak ayı gelmesi fakat buna rağmen havaların iyi gitmesi üzerine kışın normal hava şartlarına ne zaman döneceğini merak ediyor. Özellikle İstanbullular uzun süredir yağmayan kar’ın ne zaman yağacağını merak ederken meteoroloji’den uyarılar gelmeye devam ediyor. Özellikle bu hafta sonunu kapsayan uyarılar da gelmeye devam ederken İstanbul ve Ankara’da kar’ın ne zaman yağacağı merak konusu. Özellikle korona virüs ile beraber çoğu vaktini evinde geçiren vatandaş kar beklentisi içinde…

9 OCAK CUMARTESİ BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Sabah saatlerinde İstanbul da özellikle yağmurlu bir hava hakim. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahminlerine göre, yurt genelinde güneş ve yağmurlu havanın hakim olacağı belirtildi. 9 Ocak Cumartesi bugün Türkiye’nin yarısı yağmurlu yarısı da güneşli  bir hava hakim olacak.

10 OCAK 2021 PAZAR GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Perşembe günü yapılan hava tahminlerinde 10 Ocak pazar günü 2 il’de kar yağışının olacağını duyurmuştu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yenide güncelleme yaparak, Ardahan ve Bayburt için belirttiği kar yağışı tahminlerini yağmur şeklinde güncelledi.

AKOM’DAN İSTANBUL İÇİN FLAŞ UYARI YAPILDI!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İBB AKOM tarafından alınan verilerine göre, herkesin beklediği özellikle İstanbul başta olmak üzere yurdun batı bölgelerinin bugün 9 Ocak akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basınç sisteminin etkisi altına girmesi beklenmektedir.

Ayrıca bununla beraber, sistemin etkisi ile lodos yönlü rüzgârın da akşam saatlerinden itibaren kuvvetleneceği belirtilmektedir. Bununla beraber aralıklarla fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.

OCAK ORTASINDA HAVA NORMALE DÖNECEK!

Hafta sonu etkisini gösterecek olan Lodos sebebiyle Cumartesi hava sıcaklığının 15°C’ler civarında seyretmesi beklenirken, Pazar günü 10 Ocak tarihinde rüzgârın kuzeyli yönlere dönmesiyle 10°C’ler civarına gerileyeceği tahmini yapılmaktadır.

Bununla ilgili yapılan açıklamaya göre “Öte yandan, 14 Ocak ve sonrasındaki günlerde, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin büyük bir bölümünde soğuk ve yağışlı kış koşullarının yaşanmaya başlaması bekleniyor” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul: 15 derece ve yağmurlu,

İzmir: 15 derece ve parçalı bulutlu,

Ankara: 16 derece ve parçalı bulutlu,

Bursa: 17 derece ve yağmurlu

Trabzon: 18 derece ve parçalı bulutlu

Erzurum: 4 derece ve parçalı bulutlu

Tunceli: 11 derece ve parçalı bulutlu

Hatay: 17 derece ve güneşli

Antalya: 18 derece ve parçalı bulutlu

Adana: 22 derece ve güneşli

İSTANBUL VE ANKARA’YA NE ZAMAN KAR YAĞACAK?

Ocak ayına girdiğimiz şu günlerde havaların normale göre çok sıcak gitmesi güneşli havanın hakim olması akıllara kar ne zaman yağacak sorusunu getiriyor. Ankara da geçtiğimiz günlerde kısa sürelide olsa ufak çaplı kar yağması üzerine İstanbullular da ne zaman kar yağacağını merak ediyor. Bu kapsamda yapılan açıklamaya göre, haftaya salı günü ise uydu üzerinden alınan görüntülere göre, Balkanlar’dan gelecek olan soğuk hava dalgasıyla beraber İstanbul ve Ankara’da karla karışık yağmur yağması bekleniyor. 14 Ocak Perşembe günü ise de Ankara’da kar yağışı etkili olacağı açıklaması yapılmıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı