Günlük 70 TL ödeme yapılıyor! İlk başvuru yapanlar hemen ödemelerini alabilecek!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Günlük 70 TL ödeme yapılıyor! İlk başvuru yapanlar hemen ödemelerini alabilecek!

GÜNDEM

4 Temmuz 2020 Cumartesi 13:55:09

Son Güncelleme: 04/07/2020 13:55:57

Günlük 70 TL ödeme yapılıyor! İlk başvuru yapanlar hemen ödemelerini alabilecek!

Korona virüs salgını sonrasında hayat her ne kadar normalleşmeye doğru ilerliyor olsa da hala yüz binlerce kişi işsiz kalmış durumda. Son 30 gündür İŞKUR içerisinde iş arayan ve bulamayan vatandaşlarımıza günlük 70 TL kazanma şansı verilecek.

Korona virüs salgını sonrasında hayat her ne kadar normalleşmeye doğru ilerliyor olsa da hala yüz binlerce kişi işsiz kalmış durumda. Son 30 gündür İŞKUR içerisinde iş arayan ve bulamayan vatandaşlarımıza günlük 70 TL kazanma şansı verilecek. İŞKUR mesleki eğitim kurslarına katılım sağlayarak her gün devamlılık sağlayan vatandaşlarımıza günlük 70 TL ödeme yapacak. Yapılacak olan ödemeler her gün banka hesaplarına yapılacak. Günlük olarak banka hesabına aktarılacak olan 70 TL için vatandaşlarımızın gerekli başvuruları bizzat yapması gerekiyor. Eğer başvuru yapmaz ve takibini yapmaz iseniz günlük 70 TL kazanma fırsatını kaybedebilirsiniz. Ayrıca haberimizin detaylarında bahsettiğimiz şekilde başvuru yapmayanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu sebeple haberin tamamını dikkatli bir şekilde okuyarak başvuru yapmanız gerekiyor. İşte tüm ayrıntılar…

İŞKUR üzerinde iş arayan ancak kabul edilmeyen ve bir türlü iş bulamayan vatandaşlarımızın İŞKUR Tarafından başlatılan mesleki eğitim kurslarına katılma hakkı olacak. Bu kurslar ile beraber en az 600 bin kişiye mesleki eğitim kursu verilecek ve kurslara günlük katılım sağlayan vatandaşlarımıza günlük 70 TL ödeme yapılacak. Günlük 70 TL verecek olan kursa tek yapmanız gereken sadece gün içerisinde 2,5 saat katılabilmek. Mesleki Eğitim Kursları ortalama olarak 3 ay boyunca devam etmektedir ve devam ettiğiniz her gün için 70 TL kazanabileceksiniz. 90 gün boyunca aralıksız Mesleki Eğitim Kurslarına katılım sağlayan kişiler toplam 6 bin 300 TL kursa katılma bedeli kazanabilecek. Alınacak olan kurslar hem istihdam garantili olacak hem de günlük ödeme ile vatandaşımızın ihtiyaçları karşılanmış olacak. Aynı zamanda istihdam garantili kurslara katılacak olan vatandaşlarımız kurs bitiminde İŞKUR tarafından hemen bir işe yerleştirilebilecek. En düşük maaşın ise 3 bin 500 TL olacağı bildirildi.

MESLEKİ EĞİTİM KURSLARINA BAŞVURU ŞARTLARI!

Mesleki Eğitim Kurslarına başvuru için şu şartları taşıyor olmanız gerekiyor.:

  • Kuruma kayıtlı işsiz olmak,
  • 15 yaşını tamamlamış olmak,
  • Mesleğin gereklerine uygun olarak belirlenen özel şartlara sahip olmak,
  • Kurumca aynı meslekte düzenlenen kursu tamamlamamış olmak,
  • İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak,
  • Emekli olmamak,
  • Kurslara katılmama yönünde yaptırım uygulanmıyor olmak.

İŞKUR NE KADAR ÖDEME YAPACAK?

Mesleki eğitim kursu olarak anılan İŞKUR MEK kursları ile beraber vatandaşlarımıza 90 gün boyunca günlük 70 TL ödeme yapılacak. Ancak her MEK kursu günlük 70 TL kazandırmıyor. Geleneksel mesleklerde mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 40 TL zaruri gider ödemesi, İstihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 30 TL zaruri gider ödemesi yapılıyor. İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından faydalanan kişilere 90 TL ödeme yapılıyor. Akabinde sanayi sektöründe düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınlara günlük 95 TL zaruri gider ödemesi yapılıyor. Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına katılan kadınların bakmakla yükümlü oldukları 2-5 yaş arası çocukları için aylık 400 TL bakım desteği ödemesi yapılıyor. Genel sağlık sigortası primi, İş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi ödemesi yapılmaktadır.

KURSLARA BAŞVURU NEREDEN YAPILIYOR?

Yeni açılmış olan Mesleki Eğitim Kurslarına başvurular sadece https://esube.iskur.gov.tr/Kurs/KursOnAir.aspx?ProgramTur=1 linkinden yapılmaktadır.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı