Geri ödemesiz 15 bin TL kredi verilecek! Bakanlıktan Yeni Kredi Müjdesi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Geri ödemesiz 15 bin TL kredi verilecek! Bakanlıktan Yeni Kredi Müjdesi

GÜNDEM

13 Eylül 2020 Pazar 22:41:20

Son Güncelleme: 13/09/2020 22:41:29

Geri ödemesiz 15 bin TL kredi verilecek! Bakanlıktan Yeni Kredi Müjdesi

Korona virüs sürecinden sonra hayatın normalleşmeye doğru gitmesine yönelik yapılan istihdam ve girişim destekleri artıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başlatmış olduğu destek paketi ile beraber iş kuracaklara özel geri ödemesiz 15 bin TL kredi verilecek.

Korona virüs sürecinden sonra hayatın normalleşmeye doğru gitmesine yönelik yapılan istihdam ve girişim destekleri artıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başlatmış olduğu destek paketi ile beraber iş kuracaklara özel geri ödemesiz 15 bin TL kredi verilecek. Yüz binlerce işletmenin kapatılması ve milyonlarca kişinin işsiz kalmasının ardından yapılan istihdam ve girişim çalışmaları sonucunda en az 200 bin kişiye 15 bin TL geri ödemesiz iş kurma kredi verilecek. Piyasaların acilen düzenlenmesi ve iç ticaretin bir an önce başlaması gerekiyor. Bu nedenle normalleşme çalışmaları hem devlet kanadında hem özel sektör kanadında hızlı bir şekilde başlatıldı. İşte bu nedenle iş kurmak isteyen vatandaşlarımıza devlet 15 bin TL 1 yıl geri ödemesiz kredi verebilecek. İşte 15 bin TL kredi ile alakalı tüm detaylar…

Geçmiş dönemlerde yapılan para yardımları ve sosyal destek ödemeleri dışında vatandaşlarımızın kendi işlerini kurabilmeleri ve iç ticaretin bir nebze daha artırılabilmesi için başlatılan bu yardım programları ile beraber en az 200 bin kişinin kendi işini kurabilmesi için devlet tarafından vatandaşlara en az 15 bin TL geri ödemesiz destek kredisi verilecek. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından sağlanan desteklerden bir tanesi de işyeri açma kredisi. Faizsiz bu kredi kullanımına ilişkin tüm esaslar, başvuru şartları ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin tüm ayrıntıları haberimizde derledik. İşte 15 bin TL geri ödemesiz kredi desteğine ilişkin tüm detaylar. Korona virüs sonrasında vatandaşlarımızın kendi ekonomi önlemlerini daha hızlı alabilmek için iş kuracak olan vatandaşlara 15 bin TL geri ödemesiz kredi verilecek.

KENDİ İŞİNİ KURACAKLARA 15 BİN TL KREDİ VERİLECEK!

Kendi işini kurmak isteyen vatandaşlarımıza özel olacak şekilde 15 bin TL hibe kredi desteği verilecek. Korona virüs salgını sonrasında ekonomik olarak ağır sarsıntı geçiren vatandaşlarımızın tekrar hayata adapte olabilmesi ve kendi işlerini kurabilmeleri için, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından kendi işini kurmak isteyen 200 bin vatandaşımıza 15 bin TL geri ödemesiz kredi verilecek. Ancak her 15 bin TL kredi başvurusu yapana bu kredi verilmeyecek. Sadece belirli şartları taşıyabilen vatandaşlara özel olarak 15 bin TL geri ödemesiz kredi verilebilecek.

15 BİN TL KREDİ İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPILACAK?

  • Öncelikle bulunduğunuz ilçe SYDV’sinde dosyanızın olması gerekiyor. Dosyanız yoksa başvuru yaparak dosya oluşturabilirsiniz.
  • İkinci başvuru koşulu işyeri açacak kişinin faaliyet yürüteceği iş alanına uygunluğu. SYDV’ler tarafından yapılan açıklamada, “Yapmak istediğiniz işe ait yeterlilik, ustalık belgesi gerekmektedir. Yapmak istediğiniz iş ile ilgili daha önceden deneyiminizin olması, başvurunuzun kabul edilmesi açısından önemlidir.” ifadeleri yer aldı.
  • İşyeri kredisi açılacak işyeri için gerekli olan malzemeler için sağlanıyor. Bu kapsamda başvuru yapılmadan önce Yapmak istediğiniz iş ile ilgili kullanacağınız malzeme ve demirbaşlara ait liste hazırlanması ve üç ayrı yerden fiyat teklifi getirilmesi gerekmektedir.

KİMLERE 15 BİN TL KREDİ VERİLECEK?

İlk başvuru yapan 200 bin kişiye 15 bin TL hibe kredi verilecek. Aranan şartlar arasında sigortalı olarak çalışmıyor olmak yeterli olacak. Hemen yukarıda belirttiğimiz gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapmanız gerekiyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı