FETÖ'nün 2 Kritik İsmi Yakalandı! Bağdat ve Erbil Sorumlusu 2 İsim Türkiye'ye Getirildi!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

FETÖ’nün 2 Kritik İsmi Yakalandı! Bağdat ve Erbil Sorumlusu 2 İsim Türkiye’ye Getirildi!

GÜNDEM

6 Ocak 2021 Çarşamba 12:34:42

FETÖ’nün 2 Kritik İsmi Yakalandı! Bağdat ve Erbil Sorumlusu 2 İsim Türkiye’ye Getirildi!

İç İşleri Bakanlığı Açıkladı! “Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Bağdat sorumlusu Salih Fidan ve Erbil sorumlusu Samet Güre Ukrayna’dan Türkiye’ye getirildi.”

Alınan son dakika haberine göre FETÖ’nün sorumlu isimlerden 2 kişinin yakalandığı haberi geldi. Açıklamaya göre Bağdat ve Erbil sorumlusu 2 kişinin yakalandığı açıklandı. Bu isimler Bağdat sorumlusu, Salih Fidan ve Erbil sorumlusu Samet Güre yakalanmasının ardından Türkiye’ye getirilmiştir. İç İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre önemli detaylar paylaşıldı…

İç İşleri Bakanlığı gerçekleştirilen operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu. FETÖ’nün Bağdat ve Erbil sorumlularına yönelik gerçekleştirilen operasyonla ilgili olarak İç İşleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, “Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Bağdat sorumlusu Salih Fidan ve Erbil sorumlusu Samet Güre Ukrayna’dan Türkiye’ye getirildi.” duyurusu yapıldı.

BAĞDAT VE ERBİL SORUMLUSU FETÖCÜ İKİ İSİM YAKALANDI!

Gerçekleştirilen operasyonla beraber, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Bağdat sorumlusu Salih Fidan ve Erbil sorumlusu Samet Güre yakalanmalarının ardından Ukrayna’dan Türkiye’ye getirilmiştir.

Bağdat sorumlusu Salih Fidan ve Erbil sorumlusu Samet Güre isimli kişiler Ukrayna Polonya sınırından illegal yollarla kaçarken yapılan operasyonun ardından yakalandı. Oprerasyonun ardından, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’nın Ukrayna makamları ile gerçekleştirilen görüşmelerinin ardından teslim alınan Saih Fidan ile Samet Güre, Türkiye’ye getirilmiştir.

Ankara 1.Sulh Ceza Mahkemesince “silahlı terör örgütüne üye olmak (FETÖ/PDY)” suçundan yakalama emri bulunan bu şahısların Salih Fidan ve Samet Güre, işlemleri Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunda devam etmektedir.

DARBE GİRİŞİMİ’NİN HEMEN ARDINDAN KAÇTILAR!

Yukarıda resimleri bulunan isimler solda Salih Fidan ve sağda Samet Güre, yakalanarak Türkiye’ye getirildi. Yakalanan isimlerden Salih Fidan’ın FETÖ’nün Irak-Bağdat sorumlusu olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca Salih Fidan örgütün yurtdışı yapılanmasında faaliyet gösterdiği bilgilerine de ulaşılmış, FETÖ iltisaklı Feza Öğretim Kurumu Işık Üniversitesinde öğretmen olarak çalışmaktaydı ve 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından eşi Yeşim Fidan ile birlikte Türkiye’den ayrıldıkları ve bir daha dönmediği tespit edilmiştir.

Yakalanan diğer bir isim de Samet Güre’nin FETÖ’nün Irak/Erbil sorumlusu olduğu tespit edilmiştir. Bu isim Örgütün yurtdışı yapılanmasında faaliyet gösteren kişiler arasında yer aldığı, tespit edilmiştir. Ayrıca FETÖ’ye ait Erbil’deki Fezalar Eğitim Kurumunda Fizik öğretmeni olarak çalıştığı belirlenmiştir.  Samet Güre’nin de 17-25 Aralık tarihinden sonra Bank Asya hesabında bulunan para miktarını artırdığı belirlenirken, etkin pişmanlıktan yararlanan kişilerin ifadelerinde yer aldığı tespit edilmiştir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı