Erdoğan talimat verdi! Bu kişiler hemen emekli olacak ve çifte emekli maaşı alacak!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Erdoğan talimat verdi! Bu kişiler hemen emekli olacak ve çifte emekli maaşı alacak!

GÜNDEM

18 Eylül 2020 Cuma 15:00:13

Son Güncelleme: 18/09/2020 13:31:52

Erdoğan talimat verdi! Bu kişiler hemen emekli olacak ve çifte emekli maaşı alacak!

Binlerce kişi erkenden emekli olacak ve çift emekli maaşı alacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün hemen görüşülüp onaylanacak! Talimat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Ortalama tahmini olarak 20 bin kişiyi kapsayacak olan yeni kanun ile beraber bu vatandaşlarımızın tamamına erken emeklilik ve çifte emeklilik maaşı hakkı verilecek.

Binlerce kişi erkenden emekli olacak ve çift emekli maaşı alacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün hemen görüşülüp onaylanacak! Talimat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Ortalama tahmini olarak 20 bin kişiyi kapsayacak olan yeni kanun ile beraber bu vatandaşlarımızın tamamına erken emeklilik ve çifte emeklilik maaşı hakkı verilecek. TBMM’de görüşülecek ilk konuların başında bekleyen çifte maaş ve erken emeklilik konusu diğer konulara göre bir nebze daha hızlı çıkartılacak ve hemen onaylanacak. Onaylanır onaylanmaz ise 20 bin kişi hemen erkenden emekli edilecek ve çifte emekli maaşı alabilecek. İşte tüm ayrıntılar…

Türkiye’de gerçek manada etkili hizmet vermiş, devletine ve milletine gerçekten faydalı olmuş kişilere erken emeklilik ve çifte maaş şansı verilecek. Ülkemizin onurunu ve gururunu ayaklar altına alınmasına izin vermemiş tüm vatandaşlarımıza devlet ciddi ödemeler yapabilecek. Hem erkenden emekli olabilecekler hem de çifte emeklilik maaşı alabilecekler. Bu sayede hayatlarının geri kalan kısımlarını en azından rahat bir nefes alarak yaşayacaklar. Bu vatandaşlarımız için açıklama yapana Cumhurbaşkanı Erdoğan, 20 bin vatandaşımızın hem erkenden emekli edilebileceği hem de çifte maaş alabileceklerini ifade etti. Ayrıca 6 aylık dönemler içerisinde emekli maaşlarına düzenli bir şekilde zam yapılacak. Bu vatandaşlarımızın artık geçim derdi ve çalışmak gibi bir problemi olmayacak. TBMM’de kabul edilmesinden sonra hemen onaylanacak ve Resmi Gazete’de yayınlanacak olan kararın TBMM’den geçmeme şansı olmayacak. Muhalefet ve diğer partilerin Genel Başkan’larından onay mesajı geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kararın Meclis’ten çok hızlı geçebilmesi için her türlü önlemin alınacağını ve bu kararın geçmesini reddeden kişilerin vatan haini olarak addedilebileceğini ifade etti.

KİMLER ERKEN EMEKLİ EDİLECEK?

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı yaptığı açıklamada hükümetin ve devletin getirdiği bu sistem gerçek manada etkileyici ve gerçekçi bir karar olduğunu belirtti. Asker olarak, polis olarak yani kamu görevi verirken malul duruma düşen sakatlanan, engelli olan veya herhangi bir fiziksel hasara uğrayan tüm vatandaşlarımız bundan böyle eğer 5,000 prim gününü doldurması halinde ikinci emekli maaşını alabilecek. Vazife malulleri sadece kamu görevi yaparken eğer bir fiziksel hasara uğrarsa devletimiz, çocuğunun tüm bakımlarını, eşinin tüm ihtiyaçlarını, kendisinin tüm maddi sorunlarını çözecek. Şehit ailesinin tüm ihtiyaçları karşılanacak. Vazife malulleri erkenden emekli olabilecek ve çifte emekli maaşı alabilecek. Bundan böyle tüm vazife malulleri bu kanundan faydalanabilecek. Bu kanun değişmeyen ancak üzerine eklemeler ile iyileştirme çalışmaları yapılabilen bir Kanun çalışması olacak. Daha önce hatalı hesaplamalar doğrultusunda emekli aylığı kesilen tüm vatandaşlarımıza tekrardan ödemeler yapılabilecek. Mağduriyetin giderilebilmesi için devletin elinden gelen her türlü çaba gösterilecek.

TÜRKİYE HARP MALULLERİ KORUNACAK!

Vazife malulleri 2020 yılında devletine çok daha bağlı olabilecek. Çifte maaş ve günlük 75 TL’ye kadar maddi destek alabilecek olan harp malulleri hem ülkesine verdiği değer hem de harp malulü olduğun için bundan böyle her zaman devletin korumasında olacak!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı