Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

En İyi Animeler

GÜNDEM

13 Şubat 2020 Perşembe 16:00:19

En İyi Animeler

Konuları, senaryosu ve kurguları ile birçok ödüllü kült filmlerin esinlendiği hatta birebir çalındığı kanıtlanan animeler.. Sadece 20 dakikaya sığdırılan mükemmel bölümler.. İşte en çok izlenen, izlemeniz gereken animeleri sıraladık.

Konuları, senaryosu ve kurguları ile birçok ödüllü kült filmlerin esinlendiği hatta birebir çalındığı kanıtlanan animeler.. Sadece 20 dakikaya sığdırılan mükemmel bölümler.. İşte en çok izlenen, izlemeniz gereken animeleri sıraladık.

Japon animeleri… Çizgi film işte ya diyenler var mı hala? Ki çizgi filmler de birçok dizilerden daha iyi işlerdir, küçük görmeyiniz. Neyse konumuza dönelim. Animeler.. Bir solukta izlenecek, dahi senaryolar, mükemmel kurgular, çizimler içeren seriler.. Öyle ki kült denilen tüm o ödüllü film yapımlarının çoğunun, eski Japon animelerinden birebir araklandığı kanıtlandı..

Tabi anime severlerin genelde yaşlarının küçük ve pek sosyalleşmeyenler tarafından fan boyutunda tercih edilmesi algı yaratmış ancak film severler de öyle değil midir zaten? Neyse mutlaka seveceğiniz bir animeye başlamanızı öneririz. Sizler için en çok seyredilen animeleri sıraladık.

1.Death Note

Animelerin kült yapımı. Tüm zamanların en iyi animeleri arasında gösterilen Death Note’un adını, anime kültürünüz olmasa da duymuş olmanız muhtemel. Suç, psikolojik, fantastik bir dram severler için ideal bir seridir.

Konusuna gelecek olursak, Adalet ve suç kavramlarını sorgulatan seri, zekice işlenen bir suçlu kovalamaca senaryosu..

2. Slam Dunk

Yine çok bilindik bir anime serisi.. Tabi bunun konusu anime serilerine göre daha klasik sayılabilir. Spor animeleri arasında bir külkt olan Slam Dunk, lise basketbolunu işleyen bir seridir. Anime dünyasında kendine unutulmazlar arasında yer edinmiştir. Daha eğlenceli, komik ve spor temalı bir şeyler izlemek istiyorsanız Slam Dunk’a başlayabilirsiniz.

3. Monster

Ağır bir şekilde ilerleyen bu seri ise oldukça dikkat isteyen bir yapım.. Çünkü diğer animeler gibi olağanüstü olaylar veya komikliklerden uzak bir tarzda, aslında bakarsanız ağır bir dram denilebilir..

4. Full Metal Alchemist

Fantasik ve dramın birleştiği animelerden Full Metal Alchemist de azımsanmayacak bir sever kitlesine sahip. Gözyaşı sever izleyiciler için başlanabilecek bir seri..

5. Samurai Champloo

Eğlenceli bir şeyler arayanlar için, tam puan alan dövüş sahneleriyle en iyi animeler arasında gösterilen Samurai Champloo ‘ya hemen başlamalısınız.

6. Erased (Boku dake ga inai machi)

2016 yılının en iyileri arasında gösterilen seri size Kelebek Etkisi filmini andıracak.

7. Hellsing Ultimate

İngiltere’yi doğaüstü güçlerden korumaya yeminli, Hellsing Organizasyonu mensubu Sir Integra, koruyucusu olan ölümsüz vampir Alucard ile yan yana savaşına ortak olmak ister misin. O zaman hemen başlamalısın.

8. Bleach

8 sene boyunca en iyi olma savaşını bırakmayan Bleach serisi efsane animeler arasında izlenmeyi bekliyor.

9. Psycho-Pass

Aksiyon ve polisiye severler için listeye alınacak serinin hayranlık uyandıracak olmasından emin olabilirsiniz.

10. 91 Days

Bir intikam hikayesi olan 91 Days, aksiyon ve mafya temalarını severler için mükemmel bir seçim olacaktır.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı