Emekliyi Yakından İlgilendiren Karar! Başvuru Yapana 1600 TL Ödeme
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Emekliyi Yakından İlgilendiren Karar! Başvuru Yapana 1600 TL Ödeme

GÜNDEM

8 Şubat 2021 Pazartesi 17:41:22

Emekliyi Yakından İlgilendiren Karar! Başvuru Yapana 1600 TL Ödeme

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan korona virüs etkilerini hissettirmeye devam ediyor. Artan korona virüs vakalarına karşı devlet tarafından bir dizi önlem alınmıştı. Toplum sağlığını korumak ve salgının seyrini kontrol altına almak için alınan bu önlemler bazı ekonomik tahribatlara sebep olmuştu.

Alınan tedbirler gereği uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ve bazı iş kollarının faaliyetlerinin sınırlandırılması vatandaşların gelir kaybına uğramasına neden olmuştu. Vatandaşların istek ve taleplerine cevap vermek adına devlet tarafından da bazı yardım kampanyaları sunulmuştu.

Salgın sürecinin başından itibaren çeşitli evreler ile vatandaşlara sunulan yardımların genel hatları Bin TL nakit desteği, gıda yardımı, fatura yardımı gibi kalemlerden oluşuyor. Sosyal devlet ilkesi gereği devlet tarafından sunulan bu yardımlardan faydalanan vatandaşlar ekonomik anlamda rahat bir nefes almıştı. Ancak salgın döneminin beklenenden uzun sürmesi uzun vadede ekonomik anlamda bazı problemleri tekrar gündeme getirdi. Ekonomik anlamda zorlanan vatandaşlar sunulan yardımlar ile birlikte farklı çıkış yolları aramaya başladı. Bu süreçte çalışma hayatına devam edemeyen vatandaşlar ve salgın sürecinin en riskli grubu olarak tanımlanan ileri yaştaki vatandaşlar bankaların sunduğu kredilerin yanı sıra tercihini emeklilik haklarını talep etmekten yana kullanmıştı.

Aktif çalışma hayatına salgın dönemi dolayısıyla son vermeyi düşünen vatandaşlarla birlikte hali hazırda bulunan emeklileri yakından ilgilendirecek haberler ise resmi kurumlarca sunulmaya başlandı. Yapılan açıklamalara göre emeklilik sürecine yeni merhaba demiş vatandaşlar ve mevcut emekli vatandaşlar almaya hak kazandıkları güncel emekli maaşları taşıyacakları bankalar ile promosyon kazanma şansına sahip. Emekli maaşına banka promosyonu yansıyacağını öğrenen vatandaşlar konu ile ilgili yapılan ve yapılacak olan tüm açıklamaları yakından takip etmeye başladı.

Emekliye 1.600 TL Promosyon

Yapılan açıklamalar sonrasında milyonlarca emeklinin gözü kulağı gelecek yeni haberlerdeydi. Aktif çalışma hayatına son vererek emeklilik hakkı kazanmış olan vatandaşlar bilindiği üzere emekli maaşlarını tercih ettikleri banka aracılığıyla alıyor. Bu noktada emekli maaşlarından kaynaklı yaşanan para trafiğini kendi bünyelerine katmak isteyen bankalar ise sundukları imkânlar ile emekli vatandaşları müşterileri olma yolunda ikna etmeye çalışıyor. Bankalar arasında süregelen bu ikna çabası git gide kızışarak adeta bir yarış haline geldi. Bankalar arası süren rekabet dolayısı ile artan promosyon miktarları vatandaşları sevindirecek nitelikte. Yapılan açıklamalara göre vatandaşların emekli maaşlarını kendi bankalarından alması ile birlikte maaş oranına göre promosyon miktarı da değişiyor. Emekli vatandaşlara Bin altı yüz TL’ye varan promosyon şansı sunan bankalar tekliflerini sunmaya devam ediyor.

Ancak emekli vatandaşların bu promosyonlardan yararlanabilmek için yerine getirmesi gereken bazı şartlar yok değil. Bankalar tarafından yapılan açıklamaya göre bu promosyon fırsatından yararlanmak isteyen emekli vatandaşlar 3 yıl boyunca maaşlarını bu bankadan alma sözü vermek zorunda. Süreç sonunda 3 yıllık taahhüt süresi dolan emekli vatandaşlar istedikleri bankalara başvuru yaparak promosyon da alabiliyor. Bu süreçte eğer emekli bir başka banka tarafından sunulan imkânların daha avantajlı olduğunu düşünürse süre dolumu beklemeden o bankaya geçiş yapabiliyor. Emekli vatandaşlar mevcut bankada kaldığı süre zarfında sunulan promosyonlardan yararlanabiliyor.

Emekli maaşlarında banka promosyonundan yararlanma şartları olarak üç yıllık taahhüt haricinde bir içerik karşımıza çıkmıyor. Bu noktada yeni emeklilik hakkı elde etmiş vatandaşlar emeklilik başvurusu yaparken sunulan banka seçme seçeneklerini bu promosyonları göz önüne alarak değerlendirebilir. Yaptığının banka promosyon başvurusu onaylandığı andan itibaren anlaşmış olduğunuz bankadan promosyon ödemelerini alabilirsiniz. Ancak emekli vatandaşların bankaların sunduğu promosyon şartlarını detaylı incelemelerinde fayda var.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı