Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Emekliye Bayram İkramiyesi kaldırıldı mı? SGK Tasarruf Tedbirleri son durum

GÜNDEM

4 Mart 2020 Çarşamba 21:40:28

Son Güncelleme: 04/03/2020 21:40:46

Emekliye Bayram İkramiyesi kaldırıldı mı? SGK Tasarruf Tedbirleri son durum

Emekliye bayram ikramiyesi kaldırıldı mı? Emekliye bayram ikramiyesi kalktı mı? SGK’dan resmi duyuru var mı? Fatih Portakal’la FOX ana Haber’de verilen emekliye bayram ikramiyesi kaldırılıyor haberi gerçek mi? Emeklinin bayram ikramiyesi bitti mi?

Emekliye bayram ikramiyesi kaldırıldı mı? Emekliye bayram ikramiyesi kalktı mı? SGK’dan resmi duyuru var mı? Fatih Portakal’la FOX ana Haber’de verilen emekliye bayram ikramiyesi kaldırılıyor haberi gerçek mi? Emeklinin bayram ikramiyesi bitti mi? Neler Yaşanmıştı?

Emeklilere üzücü haber mi var?

Emekliye Bayram ikramyiesi kaldırıldı mı? FOX Ana Haber’den Fatih Portakal’ın sunduğu programda 24 Şubat 2020 Pazartesi günü SGK Tasarruf tedbirleri haberi yayınlandı. Bu habere göre Emeklilerin maaşından yüzde 5 kesinti ve SGK Tasarruf Tedbirleri aldığı duyurulmuştu. Peki haber gerçek mi?

Yüzde 5 kesinti gerçek!

SGK Tasarruf tedbirlerinde maaşlardan yüzde 5 kesinti gerçek bir haber olduğu biliniyor. Yüzde 5 kesintinin içinde Temmuz ayında Emeklilerin zam alma ihtimali kalmıyor. Hal böyle olunca Yüzde 4 Temmuz zammı eksiye düşecek ve maaşlarda düşecek. Ancak FOX TV’de Fatih Portakal’la programıda Emekliye bayram ikramiyesininde kaldırabileceği iddia edildi.

Emekliye Bayram ikramiye kalkar mı?

Emekliye Bayram ikramiyesi bir kanun teklifi. Öyle SGK ve Hazne Bakanlığının tek sözüyle kapatılmayacağını sizlere söyleyelim. Emekliye Bayram ikramiyesi kalkarsa bile kanun teklifi gelmesi ve onaylanması gerekiyor. Mecliste AKP, MHP, İYİ Parti, CHP ve HDP böyle bir karar vermez gibi gözüküyor.

Ancak şu an için SGK’nın Tasarruf Tedbirleri alacağı yönde haberlere büyük tepkiler gelmişti.

Haberi yapan habere sahip çıkıyor!

Haberi yapanlar son dakika olarak haberine sahip çıkıyor. Özellikle Erdoğan ve SGK sürekli olarak yalanladığı haber sonrası kanaldan görürüz açıklaması geldi. Emekliye Bayram İkramiyesi kaldırılması zor olduğunu sizlere söyleyelim.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla GÜNDEM

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı