Emeklileri Sevindiren Zam Müjdesi! 2021 Yılında En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Emeklileri Sevindiren Zam Müjdesi! 2021 Yılında En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

GÜNDEM

28 Aralık 2020 Pazartesi 23:10:43

Emeklileri Sevindiren Zam Müjdesi! 2021 Yılında En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

Emeklilerin maaşlarına uygulanacak olan zam oranlarına yönelik beklentiler hız kesmeden artmaya devam ediyor. Aralık ayı ekonomik verileri ve son duyurulan beklenti raporları, enflasyon oranlarının daha da yükseleceği yönünde. Peki uygulanacak zam ile birlikte 2021 Ocak ayında en düşük maaş ne kadar olacak? Asgari ücrete %21’lik 500 TL zam müjdesinin ardından gözler emekli maaş zamlarına çevrildi. 2021 yılı Emekli maaşlarıyla ilgili son dakika zam haberinin detayları sizlerle…

2021 tarihi Ocak ayı emekli maaş oranlarına yönelik 6 aylık verilerin 5 ayı belirlendi. 3 Ocak’ta Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafınca duyurulacak yeni veriler ile emeklilerin ne kadar maaş zammı elde edecekleri ve yeni yıl maaş tutarları belirlenecek. Asgari ücretin 2324 TL’den 2.825 TL’ye yükseltilmesinin ardından şimdi milyonlarca emekli 2021 zam oranını merakla bekliyor. 2021 emekli maaşı ne kadar zamlanacak? 2021 Emekli maaşları yüzde kaç zamlanacak? Detaylar haberimizin devamında sizlerle…

Emeklileri Sevindiren Anket!

Emekliler TÜİK tarafınca duyurulacak son rakamları merak ederken konuya yönelik son açıklama da Merkez Bankası tarafından yapıldı. Emekliler için son duyurulan verilerle en az %7’lik bir zama kesin gözüyle bakılırken bu oranının Aralık ayı verileri de daha da yükselecek gibi gözlemleniyor.

Merkez Bankası’nın son açıklamasından sonra ise enflasyon oranlarına yönelik beklentilerin arttığı gözlemlendi. TCMB yaptığı açıklamasında, Kasım ayında %12.47 olarak duyurduğu yıllık enflasyon beklentisini %14.1 düzeyine yükseltti. Merkez Bankası’nın bu duyurusuyla 2020 tarihinin son 6 ayının enflasyon oranlarına göre maaş zammı elde edecek olan emekli vatandaşalr için %7’lik zam beklentisi de üst seviyelere çıktı. Uzmanlar ise yeni tahminlerini duyurdular.

Emekli Vatandaşların Maaşlarına Uygulanması Olanaklı Zam Oranlarına Göre;

4/A kapsamında özel sektörden emekli olan vatandaşların 4/B kapsamında emekli olan esnaf çiftçi bağ-kur’lu vatandaşların maaşlarına %8.1 oranında zam uygulanması öngörülüyor. Emekli sandığından emekliliği gerçekleştirilen memur emeklileri ise toplu iş sözleşmesi maddeleri gereğince %3 net zam ve %4.1 enflasyon zammı elde edecekler. Memur emeklilerinin maaşlarına ise %7.1 oranında zam uygulanmış olacak.

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

Emekli vatandaşların maaşlarına uygulanacak %8.1 zam sonrası maaşların değişim oranları şu şekilde:

– 1500 TL maaş ödemesi alan bir emeklinin maaşına %8.1 zam ile 121.5 TL zam uygulanacak, maaşı 1621.5 TL olarak ödenecek.
– 1800 TL maaş ödemesi alan bir emeklinin maaşına %8.1 zam ile 147 TL zam uygulanacak, maaşı 1947 TL olarak ödenecek.
– 2000 TL maaş ödemesi alan bir emeklinin maaşına %8.1 zam ile 162 TL zam uygulanacak, maaşı 2162 TL olarak ödenecek.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı