Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Emekli Maaşı Almak İçin Son Adım! Başvuru Ekranları Açıldı! SGK Uyardı, “Herkes Hemen Başvuru Yapsın!”

GÜNDEM

28 Nisan 2020 Salı 22:57:21

Emekli Maaşı Almak İçin Son Adım! Başvuru Ekranları Açıldı! SGK Uyardı, “Herkes Hemen Başvuru Yapsın!”

Evden emekli maaşı nasıl alınır? Evde emekli maaşı ödemesi soruları milyonlarca vatandaşımız tarafından arama motorlarında aranan sorulardır. SSK, SGK ve Bağ-Kur’lu fark etmeksizin hemen başvuru yapmalıdır. Evden emekli maaş almak için gerekli şartlar nedir diye soran vatandaşlarımız için büyük bir fırsat.

Evden emekli maaşı nasıl alınır? Evde emekli maaşı ödemesi soruları milyonlarca vatandaşımız tarafından arama motorlarında aranan sorulardır. SSK, SGK ve Bağ-Kur’lu fark etmeksizin hemen başvuru yapmalıdır. Evden emekli maaş almak için gerekli şartlar nedir diye soran vatandaşlarımız için büyük bir fırsat. Korona virüsü tedbirleri kapsamında alınan önlemler vesilesi ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın dışarı çıkması yasaklandı. Bu bağlamda 4 banka ve PTT şubelerinden ödenecek olan emekli maaşları evlere gönderilecek. Emeklilere maaşları ödemek için öncelikle banka güvenlik personelleri kullanılacak. Banka güvenlik personellerinin yetmediği yerde ilgili kaymakamlık birimi görevlendirilecek. Ayrıca kaymakamlık birimleri dahi yetmediği takdirde vefa sosyal destek birimleri kullanılacak.

Sokağa Çıkma Yasağı 65 Yaş Üstünü Engelliyor!

65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkması son bir aydır yasaklanmış durumda. Sokağa çıkma yasağı onlar için getirildi ancak ihtiyaçlarını kim karşılayacak ve maaşlarını kim çekecek? Bu soruları daha önce hiç düşünen olmamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyu düşünmesi üzerine bu şekilde bir uygulama başlattı. Bundan böyle 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkma yasağı sürecinde emekli maaşları evlerine kadar getirilecek. 4 banka ve PTT şubelerinin yapacağı emekli maaş ödemelerinde öncelik banka görevlilerinde olacak. Banka görevlilerinin yetersiz kaldığı yerlerde ödemeler, valilik ve kaymakamlıklar tarafından Vefa Sosyal Destek Grubun’dan banka şubelerine bildirilecek yetkili kamu görevlileri aracılığıyla yapılacak. İçişleri Bakanlığı korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların emekli maaşlarının evlerinden alabilmeleri için 81 İl valiliğine talimat verdi. Talimata göre, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası Denizbank ve PTT ile varılan mutabakat kapsamında valilikler ve kaymakamlıklar koordinasyonunda sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemeleri evlerinde yapılmaya başlandı. Sokağa çıkma yasağı olanların maaş ödemeleri, öncelikle banka görevlileri aracılığıyla, banka görevlilerinin yetersiz kaldığı yerlerde ise valilik ve kaymakamlıklar koordinasyonundaki Vefa Sosyal Destek Grubu ile yapılacağını açıkladı.

PTT Emekli Maaşı Başvuru Ekranı

Evden Emekli Maaşı Almanın Şartları Nelerdir?

Bakanlığın valiliklere gönderdiği talimatta, korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların emekli maaş ödemelerinin evlerinden alabilmeleri için Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, PTT ve Denizbank ile mutabakat varıldığı belirtildi. 4 banka ve PTT şubeleri emekli maaş ödemelerinde valilikler ve kaymakamlıklar koordinasyonunda yapılacağı, ödemelerin yapılmasında öncelik banka görevlilerinde olduğu, banka görevlilerinin yetersiz kaldığı yerlerde Valilik/Kaymakamlıklar tarafından Vefa Sosyal Destek Grubundan banka şubelerine bildirilecek yetkili kamu görevlileri aracılığıyla yapılacağı ifade edildi.

Evden Emekli Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır?

65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar evde ödeme/Havale-EFT talimatı konusundaki taleplerini Valilik/Kaymakamlıklara 112, 155 ve 156 numaralı telefonlar aracılığıyla iletiyor. Şubede iletilen talimata istinaden müşteri hesabından yetkili kamu görevlisine ödeme yapılıyor. İşlem tutarı kendisine teslim edilen banka görevlisi ile yetkili kamu görevlisi müşterilere işlem tutarı teslim ettikten sonra, ödemelerin yapıldığına dair tutanağı ilgili banka şubesine teslim ederek süreci tamamlıyor. Müşterinin adresinde bulunamaması halinde tutar yetkili kamu görevlisi tarafından Banka şubelerine iade ediliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı