Emekli İntibak Düzenlemesinde Geliyor! Emekli Maaşlarında İntibak artışı olacak!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Emekli İntibak Düzenlemesinde Geliyor! Emekli Maaşlarında İntibak artışı olacak!

GÜNDEM

28 Temmuz 2020 Salı 15:01:44

Son Güncelleme: 28/07/2020 15:02:09

Emekli İntibak Düzenlemesinde Geliyor! Emekli Maaşlarında İntibak artışı olacak!

Milyonlarca SSK ve Bağkur emeklisinin maaşlarında büyük artışlar yaşatacak İntibak düzenlemesinde son durum ne? 2020 yılı emekli intibak düzenlemesiyle ilgili araştırmalar sürüyor. Emeklilere intibak düzenlemesi yasalaşırsa milyonlarca emeklinin maaşlarında 455 TL’ye kadar ek ödeme artışı yaşanacak.

Milyonlarca SSK ve Bağkur emeklisinin maaşlarında büyük artışlar yaşatacak İntibak düzenlemesinde son durum ne? 2020 yılı emekli intibak düzenlemesiyle ilgili araştırmalar sürüyor. Emeklilere intibak düzenlemesi yasalaşırsa milyonlarca emeklinin maaşlarında 455 TL’ye kadar ek ödeme artışı yaşanacak. SSK ve Bağkur emeklileri, 2020 yılında maaşlarında intibak zammı alıp almayacaklarını merak ediyor. İntibak düzenlemesi TBMM gündemine girdi mi görüşülüyor mu? Bu soruların yanıtını haberimizde sizler için araştırdık…

TÜED Başkanı, 2000 yılı öncesi ve 2000 yılı sonrasında emekli olanlar arasındaki emekli maaş farkının giderilmesi gerektiğini belirterek intibak düzenlemesi talebini yineledi. Emeklilere intibak düzenlemesinde son durum ne? Emeklilere intibak düzenlemesi hayata geçerse milyonlarca emeklinin maaşları artacak. Emekliye intibak zammıyla ilgili gelişmeler son dönemin en çok konuşulan ve araştırılan konularından biri olarak dikkat çekiyor. Milyonlarca emekliye ek ödeme müjdesi anlamına gelen intibak düzenlemesiyle 2000 yılı öncesi ve sonrası emekli olanlar arasındaki maaşlarda ‘intibak’ yani uyum sağlanması amaçlanıyor. 2000 yılından sonra emekli olanlar için emekli maaşlarında artış getirecek intibak düzenlemesi Meclis gündemine girdi mi? Gözler TBMM’ye çevrilmişken İntibak düzenlemesi neler getiriyor? Kimler intibak zammı alabilecek? Bu soruların yanıtı da merak ediliyor.

2000 yılı öncesi ve sonrası emekli olanların aldıkları aylıklarda en az 300 TL’ye yakın fark olduğu dile getiriliyor. 2020 yılında yapılması beklenen emekli intibak düzenlemesi ile birlikte bu farkın uyumlaştırılması ve 2000 yılı sonrasında emekli olan vatandaşların da haklarının kayba uğramadan maaşlarında artış yaşanması bekleniyor. 2008 yılı Ekim ayı sonrasında emekli olanların da çalışma sürelerinde yaşanan artışla emekli maaşlarında kayıp yaşadıklarına dikkat çekiliyor.

Emekli Maaşlarına İntibak Zammı Ne Kadar Olacak?

Emekli maaşlarında intibak düzenlemesiyle birlikte en az 55 TL en çok da 355 TL arasında zam müjdesi bekleniyor. Emekli İntibak düzenlemesinin TBMM Genel Kurulunda yeterli çoğunlukla kabul edilerek ardından Resmi Gazete’de yayımlanması ve yürürlüğe girmesiyle milyonlarca emekliye 55 TL ila 355 TL arasında zam verilecek.

2020 Yılı İntibak Düzenlemesinde Son Durum ne?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde SGK ile bilgi alışverişinde bulunularak Emekli intibak düzenlemesi çalışmaları halen daha sürüyor. Emekli intibak düzenlemesinin 2020 yılı sonuna dek çıkması beklenirken, bu sürecin Koronavirüs salgını nedeniyle uzayabileceği ve 2021 yılına ertelenebileceği de iddia ediliyor.

Emekliye 355 TL Zam İntibak Düzenlemesi

2000 yılı öncesinde emekli olanlar, 2000 yılı sonrasında emekli olanlara göre daha avantajlı konumda bulunuyor. 2000 yılı sonrası emekli olanların, intibak düzenlemesi ile 2000 yılı öncesi emeklilerle uyumlaştırılması bekleniyor. İntibak düzenlemesi ile emeklilere 55 TL ila 355 TL arasında maaş artışı sağlanması planlanıyor. Hükümet bu noktada harekete geçer ve Meclis’te görüşmeler sonrası intibak düzenlemesi çıkarsa 5 milyona yakın emekli 55 TL ila 355 TL arasında zam almış olacak.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı