Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Elon Musk : Üniversiteler Bir Şey Öğretmiyor Sadece Eğlenmek İçin Gidilmeli Tüm Başarılı Adamlar Eğitimini Yarıda Bırakanlardır

GÜNDEM

10 Mart 2020 Salı 12:31:17

Son Güncelleme: 10/03/2020 12:41:39

Elon Musk : Üniversiteler Bir Şey Öğretmiyor Sadece Eğlenmek İçin Gidilmeli Tüm Başarılı Adamlar Eğitimini Yarıda Bırakanlardır

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, yine konuşmacı olarak katıldığı bir konferansta üniversite eğitimi hakkındaki görüşlerini açıkladı. Elon Musk, üniversiteler için, “aslında bir şeyler öğrenmek için değil eğlenmek için kullanılacak yerler” ifadesini kullandı.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, konuşmacı olarak katıldığı bir konferansta üniversite eğitimi hakkında yine tartışma yaratacak görüşlerini açıkladı. Elon Musk, üniversiteler için, “aslında bir şeyler öğrenmek için değil eğlenmek için kullanılacak yerler” ifadesini kullandı.
Yaptığı yorumlarla adından sıkça söz ettiren Elon Musk, bu seferde üniversiteler hakkında tartışmalı bir yorumda bulundu. Genç CEO, katıldığı bir konferansta kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
Musk’a “İmkanı olmayan öğrencilerin üniversite masraflarını nasıl karşılayabileceği ve üniversitelerin kapsamlarının nasıl artırılabileceği” soruldu. Elon Musk bu soruya oldukça gündem yaratacak bir cevap verdi.
Musk “Bir şeyler öğrenmek için üniversiteye ihtiyacınız yok” diyerek, bilginin ücretsiz olduğunu söyledi. Elon Musk, üniversiteyi “bir grup sinir bozucu ödev” olarak nitelendirdi.
Satellite 2020 konferansına katılan Elon Musk yine tartışma yaratacak açıklamalara imza attı. Tesla ve SpaceX’in CEO’su, üniversitelerin en önemli özelliklerinden birinin, “iş hayatına başlamadan önce kendi yaşlarındaki insanlarla zaman geçirmek” olduğunu söyledi.

Musk sözlerine, “Bence üniversiteler eğlenmek ve ev işlerini yapabileceğinizi göstermek için var, öğrenmek için değil” ifadeleriyle devam etti.

Tesla’nın CEO’su daha öncede Tesla’nın işe alım süreçlerinde üniversite mezunu olmak gibi bir zorunluluğun olmadığını söylemişti..

Bill Gates, Steve Jobs ve Larry Ellison’ı Örnek Verdi

Elon Musk, üniversitelerin bir şey öğretmediği analizine Bill Gates, Steve Jobs ve Larry Ellison gibi isimleri örnek vererek gösterdi.. Musk’ın örnek verdiği isimlerin hepsi üniversite hayatını yarıda bırakmış isimler. Microsoft’un CEO’su Bill Gates, Apple’ın kurucusu ve eski CEO’su Steve Jobs ve Oracle’ın kurucusu ve CEO’su Larry Ellison.

“İŞLER İYİ GİDERSE ÜNİVERSİTEYİ BIRAKIN”

Elon Musk, saydıkları isimlerin şirket kurmak için üniversitelerini bırakmış olmalarına hayran olduğunu ifade etti ve gençlere üniversite dışında bir şeyler yapmak istiyorlarsa yapmaya başlamaları söyledi. Musk, gençlere işler iyi giderse üniversiteyi bırakmalarını da söyledi.

Musk sözlerini “Shakespeare üniversiteye gitti mi? Muhtemelen hayır esprisiyle bitirdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı