Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Elektrik faturasında sürpriz gelişme: İşte bu haneler bundan sonra elektrik faturası ödemeyecek!

GÜNDEM

31 Mayıs 2020 Pazar 21:39:43

Elektrik faturasında sürpriz gelişme: İşte bu haneler bundan sonra elektrik faturası ödemeyecek!

Korona virüs salgın hastalığı sebebiyle ülkemizde pek çok vatandaşlarımız ekonomik açıdan sıkıntı yaşayarak borçlarını ödeyemez hale geldiler. Maddi açıdan sıkıntı yaşayan vatandaşlar için devlet tarafından müjdeli haber geldi. Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulan büyük bir müjde sayesinde vatandaşların sevinmesi sağlandı.

Korona virüs salgın hastalığı sebebiyle ülkemizde pek çok vatandaşlarımız ekonomik açıdan sıkıntı yaşayarak borçlarını ödeyemez hale geldiler. Maddi açıdan sıkıntı yaşayan vatandaşlar için devlet tarafından müjdeli haber geldi. Aile, çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulan büyük bir müjde sayesinde vatandaşların sevinmesi sağlandı. Elektrik faturalarını ödeyemeyen vatandaşlar için devletten yardım geliyor. Yardım başvurularının nasıl ve nereye yapılacağı konusu ise son zamanların en çok araştırılan konuları arasında bulunuyor.

Korona virüs ülkemizi olumsuz olarak etkilemesinin ardından pek çok vatandaşımız dükkânlarının kepenklerini indirdi. Böylelikle pek çok vatandaşımız ya işten çıkarılmak zorunda kalındı ya da ücretsiz izin verildi. Ancak bu dönem içerisinde devlet tarafından yardım eli uzatılması ile birlikte kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşına başvuru işlemlerini gerçekleştirme fırsatlarını bulabildiler. Ancak pek çok vatandaşımız devlet tarafından yapılan yardımlardan habersiz olarak merak içerisinde araştırmaya başladılar. Son zamanlarda en çok araştırılan ve talep edilen yardımlar arasında elektrik faturası yardımı bulunuyor. Yardım talebinin başladığı açıklanmasının ardından vatandaşlarımız 30 Haziran tarihine kadar başvuru yapma fırsatını elde edebileceklerdir.

Türkiye sosyal bir devlet olarak yola çıkarak fatura borçlarını ödeyemeyen vatandaşlarımız için fatura ödeme kampanyası başlatıldı. Böylelikle 106 TL elektrik faturası ödenecek ve birçok vatandaşımız bu fırsattan yararlanma olanağına sahip olabilecek. Elektrik başvuruları için nereye başvuru yapması gerektiğini bilmeyen vatandaşlarımız internet üzerinde araştırma yaparak gündemimizde ki yerini almıştır.

106 TL’YE KADAR ELEKTRİK FATURA BORÇLARI ÖDENECEK!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda bu zorlu süreç içerisinde elektrik faturalarını ödeyemeyen vatandaşlar için fatura yardım talebi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geldi. Yapılan talimat sonrasında il ve ilçeler de bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yapma fırsatı elde edilebilecektir. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar 56 ila 106 TL arasında bulunan borçlar için yardım desteği sunulacak.

ELEKTRİK FATURASI YARDIMI ALMAK İÇİN BELİRLENEN ŞARTLAR NELERDİR?

Elektrik faturasından faydalanmak isteyen ya da faydalanacak olan vatandaşlarımız için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından bazı şartlar belirlenmiştir. Bu şartlara uyum sağlayan vatandaşlarımız için elektrik faturaları için ödeme sağlanacak. Bu şartların en önemli unsurları arasında bulunan maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar bulunmaktadır. İkinci şartı ise sağlık durumunun iyi olmaması da yardımdan faydalanmak için önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Elektrik faturası yardımından yararlanmak için özellikle muhtaçlık belgesinin bulunması gerekmektedir. Ayrıca kronik rahatsızlığı ilan bireyler de raporları ile başvuru yapmaları doğrultusunda yararlanma fırsatını elde edebilmektedir. İl ve ilçeler de yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile ekonomik açıdan elektrik faturasını güçlük çektiğinizi talep ederek yardım başvurunuzu gerçekleştirme fırsatı elde edebilirsiniz. Ayrıca ödemeleri PTT aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı