Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Eda Ece Setler Dursun Dedi İmza Kampanyası Düzenlendi

GÜNDEM

16 Mart 2020 Pazartesi 17:43:26

Eda Ece Setler Dursun Dedi İmza Kampanyası Düzenlendi

Türkiye’de çoğalan Koronavirüs vakaları nedeniyle dizi oyuncuları da harekete geçti. Yasak Elma dizisinin başrol oyuncularından Eda Ece ve Şevval Sam setlerin tatil edilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine meslek örgütleri de setlere 2 hafta ara verilmesini istedikleri yazı yayımladı.

Türkiye’de çoğalan Koronavirüs vakaları nedeniyle dizi oyuncuları da harekete geçti. Yasak Elma dizisinin başrol oyuncularından Eda Ece ve Şevval Sam setlerin tatil edilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine meslek örgütleri de setlere 2 hafta ara verilmesini istedikleri yazı yayımladı.

Yapımcılar Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileriyle görüşmelere başladı. Bugün akşam saatlerinde bakanlıktan haber bekleniyor.

Dün Yasak Elma’nın yıldız ismi Eda Ece sosyal medya hesabından korinavirüs tehlikesinde dizi çekimlerinin devam etmemesi gerektiğini söylemişti. Eda Ece, gelen tepkiler üzerine bugün yeni bir açıklama paylaştı.
Yasak Elma dizisinde 5 aylık bir bebek ile oynadıklarını söyleyen Eda Ece, sözlerini lüks olarak algılayanlara tepki gösterdi ve şu açıklamayı yayımladı;

EDA ECE’NİN AÇIKLAMASI ŞÖYLE;

“En yakın temasta olduğum partnerim, 5 aylık Halit Can’ım başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarımı korumak da görevlerimden biridir! işimi, seti çok seviyorum. Bunu beni tanıyan herkes bilir. İzleyen herkes işimi sevdiğimi anlar, bu nedenle başarılı olabildim zaten. Ses çıkardığım her şey insan hakları çerçevesine aykırı şeyler ile ilgili, işimi sevmem insan gibi çalışamayacağım anlamına gelmemeli, uzun saatler de buna dahil. Konu şuan çok daha ciddi, konu sağlık, diğer ülkelerin hali ortada.
“Gezen virüs değil,sizsiniz” diyorlar, evde oturma çağrısı, evden çalışma çağrıları yapılıyor. Bizim mesleğimizin çalışma koşullarında bu mümkün değil, 150 kişi ekip yanyana, temas halinde, gerçek mekanlarda, insanların evlerinde, sokakta, kiralanan arabalarda, kafelerde geçiyor istanbulun 2-3 yerini aynı gün gezerek çalışıyoruz. Hijyeni sağlamak hayli zor. Bizim işi lüks sanan, çok rahat koşullarlayız sananlar, işin iç yüzünü, set hayatını hiç bilmiyor demektir.
Oyunculara ayrıcalık tanındığı filan yok, ama bizden de ağır çalışan ekip arkadaşlarım var, onları korumak benim görevimdir. 150 kişi, farklı görevdeki çalışma arkadaşlarımızla, biz de kendi şartlarımız da kendimizi korumaya çalışıyoruz. Bundan doğal ne olabilir? Diziler 2 hafta tekrar yayın yapsa, hayati bir durum olmaz. En kritik önümüzdeki 2-3 hafta diyorlarsa, bizim de korunma hakkımız var.
Kaldı ki keşke oyuncular hariç, ücretli izin verilse tüm ekip arkadaşlarımıza,bunu da ilettik. Sağlık sektöründe çalışan ve çalışmaya devam eden herkese, onlara en çok ihtiyacımız olan bugünlerde özverileri için teşekkür ediyoruz. Minnetarız. Biz diğer mesleklerdeki vatandaşlar olarak ortada dolanmayarak, taşıyıcı olduğumuzu bilmeden yayılmasına engel olarak yarar sağlayabiliriz.
Bu hayatta önce sağlık. bize saldıran, kötü yorum yapıp, sağlığımızdan endişe duyduğumuz, bilinçli hareket etme çağrısı yaptığımız zamanda bizi değersiz gören, insan görmeyen, sanki siz çalışın biz duralım demişiz gibi yorum yapan herkesi de insan olmaya davet ediyorum. Kalabalıkta çalışan herkes tehlikededir. Kendinizi koruyun. Hakkınızı arayın. Bu salgın hepimizin ortak derdidir.”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı