Dolar Kurunda Son Durum! Dolar 2021'de 7 TL'nin Altına Düşebilir! Bomba Dolar Tahmini
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Dolar Kurunda Son Durum! Dolar 2021’de 7 TL’nin Altına Düşebilir! Bomba Dolar Tahmini

GÜNDEM

29 Aralık 2020 Salı 22:11:25

Dolar Kurunda Son Durum! Dolar 2021’de 7 TL’nin Altına Düşebilir! Bomba Dolar Tahmini

Ekonomide oluşan dalgalanma ile dolar kurunda da grafik hızla değişirken 2021 tarihinde dolar kuru ne olur sorusu da gündemde en çok araştırılan konular arasında yer aldı. 2021 dolar kuru beklentisi ne? 2021 yılında dolar kuru ne kadar olacak, 2021 yılında dolar ne kadar olur? 2021 yılına girmemize kısa bir süre kala yeni yıla özel bomba Dolar kuru tahmini geldi! Uzmanlar Dolar için ne diyor? Detaylar haberimizde sizlerle…

Dolar kurunda oluşan dalganma sürerken 2021 yılı dolar fiyatları da araştırılıyor. Konuya yönelik bugün özel bir yazı paylaşan Milliyet Gazetesi yazarı Zeynep Aktaş 2021 tarihi dolar kuru beklentilerine ilişkin değerlendirmeler yaptı. Ekonomik verilerde beklenen iyileşmenin oluşması, enflasyon rakamlarının beklentiyi tutturması, hukuk ve ekonomi reformlarının tutturulması ve sıcak para girişinin sağlanması durumunda dolar kurunun 2021 sene sonu itibariyle 6,50 TL düzeyine kadar gerileyeceği değerlendirmelerinde bulunan Aktaş dikkat çeken analizler yaptı.

Merkez Bankası Başkanı Ve Hazine Ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Piyasalara Güven Verdi!

Dolar kuru bugünden itibaren 7.49 TL düzeyine kadar gerileyerek büyük bir düşüşe neden oldu. Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal tarafından Kasım ayında 475 baz puanlık sert faiz artışı kararından sonra Aralık ayı toplantısı ile de 200 baz puanlık yine beklentilerin üstünde faiz artışı kararı çıkması dolar kurunda yaşanan yangını söndürdü.

İç piyasada meydana gelen olumlu gelişmeler, sert faiz artışları ve reform duyuruları dış piyasada da düşen dolar göstergesi ile desteklenince faiz düşüşü de hız kazandı.

2020 Dolar Kuru Kaç TL İle Başlangıç Yaptı?

Dolar kuru 1 Ocak 2020 tarihinde yeni yıla 5.95 TL düzeyinden başladı. Bu yılın en yüksek düzeyini 8 Kasım 2020 tarihinde 8.58 TL düzeyini görerek tarihi rekorunu kıran dolar kuru sonrasında gerçekleştirilen atamalar ile düşüşe geçmiş bugün ise 7.49 TL düzeyine kadar gerilemişti.

1 Dolar 2021 Yılında Kaç TL Olabilir?

Aktaş tarafınca gerçekleştirilen teknik analize göre dolar kuru verilen sözlerin tutulması ve belirlenen amaçlara ulaşılması halinde yabancı sermaye girişlerinin gerçekleşmesi durumunda 6.50 TL düzeyine kadar gelebilir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı