Depremi Mavi Dolunay Mı Tetikledi? Sosyal Medyadan Çok Sert Tepkiler!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Depremi Mavi Dolunay Mı Tetikledi? Sosyal Medyadan Çok Sert Tepkiler!

GÜNDEM

31 Ekim 2020 Cumartesi 11:49:03

Depremi Mavi Dolunay Mı Tetikledi? Sosyal Medyadan Çok Sert Tepkiler!

İzmir depremini mavi ay mı tetikledi tartışması sosyal medya ya taşındı. Uzmanlar iddialara dair çok sert açıklamalar yaptı. Mavi Ay nedir? Mavi Ay neden olur? Mavi Ay etkileri neler? Mavi Ay’ın daha önce neden olduğu doğa olaylar var mı?

İzmir depremini mavi ay mı tetikledi tartışması sosyal medya ya taşındı. Uzmanlar iddialara dair çok sert açıklamalar yaptı. Mavi Dolunay nedir? Mavi Dolunay neden olur? Mavi Ay etkileri neler? Mavi Doolunay’ın daha önce neden olduğu doğa olaylar var mı?

Bu gece gerçekleşecek olan Mavi Dolunay, İzmir depremine neden olduğu başlığı atanlar sosyal medyada eleştirildi. İzmir’de meydana gelen 6,8’lik deprem de vatandaşlarımız hala enkaz altında can çekişiyor. Ancak depremin neden olduğuna dair saçma görüşler hala 2020 yılında tartışılabiliyor.

Deprem neden oldu akıl dışı sorusuna belki de en akla uygun olanı İzmir Depremi’ni Mavi Dolunay mı neden oldu tartışması oldu. Sosyal medyada cahilliğinden ve insanlığından utandığımız bir takım insanlar 2020 yılında hala  “deprem zina nedeniyle, gavur İzmir’de oldu” diyerek ağızları açık bıraksa da bir başka tartışma daha ortaya çıktı.

Mavi Dolunay depreme neden olur mu?

Astrologlar konu ile ilgili olarak şöyle konuştu;

Astrolog Dinçer Güner Mavi Ay depremi tetikledi mi tartışmasında “Mavi ay nedir, önce onu anlatayım: Aynı takvim ayı içinde, iki dolunay üst üste geldiğinde, meydana gelen ikinci dolunaya mavi ay deniyor. Ama depremi tetikleyen mavi ay değil. Mavi ay, çok nadiren olur. Bu dolunayda depremi tetikleyen, bunun uranüsyen bir dolunay olması. Bu dolunayda Uranüs, boğa burcundaydı. Dolunay bugün 8 derece boğa burcunda gerçekleşecek, Uranüs de 8 derecede o yüzden biz, Uranüs ve boğanın etkisini ister istemez çok hissettik. Ya parayla ilgili bir şeyler olacaktı ki geçen hafta dövizde dalgalanma yaşadık. Boğa, toprakla ilişkili olduğu için deprem oldu. Uranüsyen boğa dolunayının etkisi, 25 Ekim’den 2 Kasım’a kadar sürecek. Bu tarihe kadar risk taşıyoruz, bu tarz olaylar olmaya devam edebilir.” yorumunda bulundu.

Uzmanlar ve sosyal medya kullanıcıları ise astrologların ve gazetecilerin konu ile ilgili açıklama yapmasını hayrete düşürücü bir saçmalık olarak yorumladı.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı