Dehşet Veren Olay! Öğretim Görevlisi Kadının Önce Boğazını Kesti! Sonra Yaktı!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Dehşet Veren Olay! Öğretim Görevlisi Kadının Önce Boğazını Kesti! Sonra Yaktı!

GÜNDEM

29 Aralık 2020 Salı 17:17:58

Dehşet Veren Olay! Öğretim Görevlisi Kadının Önce Boğazını Kesti! Sonra Yaktı!

Bugün öğlen saatlerinde İstanbul’un Maltepe ilçesinde tüyler ürperten olay gerçekleşti. Bakan Selçuk” Lanetliyor; ailesi ve öğrencilerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.”

Dehşet veren olay İstanbul’da gerçekleşti. Öğretim görevlisi Dr. Aylin Sözer’den kötü haber geldi. Dr. Aylin Sözer İstanbul’da bir üniversitede öğretim görevlisiydi. İki gündür evinde esir olarak tutulduğu öğrenilen kadını eski sevgilisi olduğu olduğu iddia edilen, Kemal Delbe adındaki kişi tarafından bugün vahşice öldürüldüğü haberi herkesi üzdü. Öğrettim görevlisi kadın feci bir şekilde hayatını kaybettiği haberi geldi.

Olay bugün 12.30 saatlerinde İstanbul’un Maltepe ilçesinde gerçekleşti. İstanbul Aydın Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan Dr. Aylin Sözer’den iki gündür haber alamadıklarını belirten ailesi, kardeşleri bu durumu emniyet güçlerine bildirmesi üzerine polisler hemen harekete geçti.  Bununla beraber kısa süre için de Sözer’in evine gelen ekipler evde birinin olduğunu fark etmeleri üzerine harekete geçtiler.

Polisler kapıyı çaldılar fakat içeride bulunan şüpheli kişi kapıyı açmadı ve kapının arkasına da açılmaması adına yığınak yaparak zorluk çıkardı. Bunun üzerine hemen polis ekipleri çilindir ile kapıyı açtılar. Bu sırada ayrıca bu daireden fark etmeleri üzerine de itifaiye’ye hemen haber verildi. Kısa süre sonra içeriye giren ekipler Sözer’in yerde yattığını gördüler. İçeride ayrıca Kemal Delbe’de bulunmaktaydı.

POLİSLERE DE YANICI MADDE İLE SALDIRDI!

Polislerin müdahaleleri üzerine yakalanan ve zorluk çıkaran Kemal Delbe, polislere de saldırarak yanıcı sıvı madde ile saldırdı ve üzerlerine dökmeye çalıştı. Bununla beraber polis memurlarından biri elinden yaralandı. Şüpheli kişi Delbe’nin üzerinden Sözer’e ait kolye bulundu. Ayrıca yanıcı sıvı maddelerde bulundu. Şüpheli Delbe gözaltına alınırken yaşanan bu olayda bazı polisler de dumandan etkilendiler.

ÖNCE BOĞAZINI KESTİ! ARDINDAN YAKTI!

Şüpheli kişi Kemal Delbe’nin, eski sevgilisi olduğu iddia edilmektedir. Delbe’nin Sözer’den borç para istediği ve dün akşam saatlerinde Sözen’in evine geldiği bilgisi paylaşıldı.  Bugün öğle saatlerinde 12.30 saatlerinde ise şüpheli Delbe, önce Aylin Sözen’in boğazını kesti öğrenildi. Delbe ardından Sözer’in üzerine yanıcı madde dökerek ateşe verdiği öğrenildi. Sözer herkesi üzen, tüyler ürpeten şekilde hayatını kaybettiği öğrenildi.

APARTMAN SAKİNLERİ’NDEN AÇIKLAMALAR!

Kardeşlerinin haber vermesi üzerine Sözer’e ulaşılmasının ardından kardeşleri olayın ardından sinir krizi geçirdiler. Olay yerinde incelemeler sıkı bir şekilde devam ederken apartman sakinleri de olayla ilgili açıklamalarda bulundu;

Apartmanda yaşayan kişilerden bazıları “Polis sirenleri sesi üzerine olayın farkına vardık. ‘İçeride bir kadın var’ dediler. Adam kadını dışarıya çağırmış. Kadın da dışarıya çıkmayınca adam evi yakmış. Bizi de apartmandan tahliye ettiler” ifadelerini kullanıldı.

Ardından başka bir apartman sakini de “Bu binada 2 kardeş oturuyor. Yangın çıkan dairede ablası oturuyor. Kardeşi Nilay Hanım ablasından haber alamadığını söyledi. Biz de polisi çağırdık. Polisler kapıyı zorladı. Evden ses çıkmadı. Bir süre sonra içeriden ses gelmeye başladı. İçerideki adam polislerin geldiğini anlayınca yangın çıkardı. Yangın öncesi polisler ikna etmeye çalıştı” açıklamalarında bulundu.

BAKAN ZİYA SELÇUK “LANETLİYORUM”

Milli Eğitim Bakanı Selçuk dehşet veren bu olayın ardından açıklamada bulundu. Bakan Selçuk açıklamasında; “Genç bir meslektaşım, kıymetli bir eğitimci Dr. Aylin Sözer’in vahşice katledildiği haberinin üzüntüsü içindeyim. En hafif tabiriyle bir caninin kurbanı olması çok acı. Lanetliyor; ailesi ve öğrencilerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun.” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı