Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Öğretmenlere Müjde! 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Öğretmenlere Müjde! 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak!

GÜNDEM

23 Şubat 2021 Salı 17:47:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Öğretmenlere Müjde! 20 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış törenine katıldı ve burada yaptığı konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Milyonlarca öğretmen tarafından beklenen atamalara dair müjdeyi verdi! İşte detayları…

Son Dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan katılmış olduğu, Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış törenine katıldı ve burada yaptığı konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe’de gerçekleştirilen toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında milyonlarca öğretmen tarafından merakla beklenen müjde geldi. Konuşmasında öğretmen adaylarına müjde verdi.  Ayrıca yüz yüze eğitimle ilgili de önemli açıklamalarda bulunmuştur.

20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ!

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında 20 bin öğretmenin daha atamasını gerçekleştireceğiz açıklamasında bulundu. Bununla beraber yolumuza daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz açıklamasında bulundu. 20 bin öğretmenin atamasının şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz açıklamalarında bulundu.

Atamaya dair açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“Son 18 yılda hazırladığımız bütçelerde aslan payını Milli Eğitim’e ayırdık. 2021’de oran 147 milyar liraya yükseldi.18 yıl önce resmi – özel dahil okul ve kurum sayımız 50 bin 872 iken bugün bu sayı 87 bin 640’a çıktı. Kadro tahsislerinde en büyük payı eğitim ve öğretime ayırıyoruz. 693 bin öğretmenin atamasını gerçekleştirdik. Öğretmen adaylarımızla bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenin daha atamasını yapacağız.’ ” açıklamasında bulundu. Atamaya dair henüz net bir açıklama yapılmadı.

ÖĞRETMEN ATAMASINA DAİR DAHA ÖNCE YAPILAN AÇIKLAMALAR!

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından, 2021 öğretmen atama takviminin kısa sürede netleşeceği açıklaması yapılmıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya dair şu ifadelere yer vermiştir; “Geçtiğimiz yıllara baktığınızda bunun çok farklı tarihlerde açıklandığını görürsünüz. Bunu MEB tek başına karar alma durumunda değil. Bu konuyla ilgili kurum ve kuruluşlarla çalışmalarımız sürüyor. Neticelendiği dakika biz bunu paylaşırız. Gençler hazırlanıyor, bir umut ve bir hayal peşindeler. Durumu anlamak ve destek olmak lazım. Geçen yıl 41 bin önceki sene 40 bin civarında öğretmen alımı yaptık. Kamudaki alımları en fazla Milli Eğitim alıyor. Üzerinde epeydir çalıştığımız bir konu. Ben yakın zamanda bir çözüm üretmeyi çok istiyorum. Bu atamanın yüksek olmasını bekliyor arkadaşlarımız. Bunun ne kadar olacağına ilişkin olarak bu çalışmaların bitmesi gerekiyor. Bizim çabamız daha çok öğretmen ataması yapılması yönünde gereken çalışmaları yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN “90 KİŞİLİK SINIFLAR 30 KİŞİLİK SINIFLARA YERİNİ BIRAKIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarına devam ederken şu ifadelere yer verdi; “Biz kırtasiye kuyruklarında kitap beklerdik. Biz şimdi kuşe kağıtta kitapları sıraların üzerine koyuyor, öğrencilerimize teslim ediyoruz. İlk ders zilinin çalması ile tüm ders kitapları sıralarında çocuklarımızı bekliyor. Saatlerce yürüyerek köy okullarına gitmiyor, istisnalar dışında kapılarına kadar gelen servislerle gidiyor. Büyükşehirlerden, ilçelerimize kadar okullarımıza kütüphane kazandırmak için çalışıyoruz. 29 bin kütüphane ve 2 bin 750 dijital kütüphane ile hizmet sağlıyoruz. Kara tahtalar yerini, etkileşimli tahtalara, 90 kişilik sınıflar 30 kişilik sınıflara yerini bırakıyor.

18 yılda yaptığımız yatırımlarla ülkemize yakışmayan utanç tablolarına son verdik. Türkiye eğitim altyapısını en hızlı geliştiren, en hızlı yenileyen ülkeler arasında yer alıyor.” açıklamasında bulundu.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vaka ve hasta sayılarında yaşanan azalma ile beraber peyderpey yüz yüze eğitimin başladığı açıklamasında bulundu. 1 Mart 2021 tarihi itibari ile 8. sınıflar ve 12.sınıflarda seyreltilmiş yüz yüze eğitime başlıyoruz açıklamasında bulundu. Önümüzdeki günlerde de vaka sayılarına göre yeni adımlar atmaya devam edeceğiz ifadeleri kullanılmıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı