Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 Şubat'ı İşaret Etti! 10 Şubat Çarşamba Kafe ve Restoranlar Açılıyor mu?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 Şubat’ı İşaret Etti! 10 Şubat Çarşamba Kafe ve Restoranlar Açılıyor mu?

GÜNDEM

9 Şubat 2021 Salı 00:17:11

Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 Şubat’ı İşaret Etti! 10 Şubat Çarşamba Kafe ve Restoranlar Açılıyor mu?

Kafe ve restoranlar açılıyor mu? Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Kafe ve restoranlar hangi tedbirler kapsamında açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan “Millete Sesleniş Programında” ne gibi açıklamalarda bulunacak?

Korona virüs sürecinde çok bunalan vatandaşın merakla beklediği konulardan biri de kafe ve restoranların ne zaman açılacağı. Kabine toplantısının ardından okulların yüz yüze eğitim için tarih vermesinin ardından kafe ve restoranlar ilgili açıklama gelmemesi üzerine meraklı bekleyiş devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından vatandaşı sevindirecek müjdeli haber açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Çarşamba gününü işaret ederek, ‘Çarşamba günü millete sesleniş’ programını özellikle izlemenizi tavsiye ediyorum diyerek çarşamba gününü işaret etti. Sizlere birçok güzelliği orada takdim edeceğim demesi üzerine gözler çarşamba gününe çevrildi.

KAFE VE RESTORANLAR AÇILACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, Çarşamba günü gerçekleştirilecek olan konuşmaya vurgu yaparak, konuşmasının sonunda ise, “Çarşamba günü millete sesleniş konuşmamı izlemenizi tavsiye ediyorum. Sizlere birçok güzellikleri orada takdim edeceğim” diyerek herkesi merakta bırakan bir çağrıda bulundu. Bunun üzerine Çarşamba günü neler açıklanacağına dair sosyal medyada akıllara kafeler açılıyor mu sorusunu getirdi.

KAFELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Son olarak yapılan kabine toplantısının ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan merak edilen konuya, “Vakaların belirli sayının altına düşmesiyle birlikte esnaflarımıza yönelik kısıtlamaların kademeli gevşetilmesiyle ilgili takvimi de başlatmayı planlıyoruz.” açıklamasında bulundu. Kafe ve restoranlarla ilgili olarak henüz beklenen açıklama gelmedi. Açıklama geldiğinde haberimizde sizlerle paylaşacağız…

KAFE VE RESTORANLARIN ÇALIŞMA SAATLERİ NEDİR?

İçişleri Bakanlığı tarafından daha önce yayımlanan genelgeye göre, 20 Kasım’da başlayan yeni tedbirlerle devreye alınmış ve şu açıklamalar yapılmış ve saatler belirlenmişti.

Genelgeye göre, Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya gibi yeme içme yerlerinin çalışma saatleri 10.00-20.00 saatlerinde sadece paket servis veya “gel-al” servisi yapacak şekilde hizmet verecekleri belirtilmiştir.

Ayrıca alınan karara göre, restoran, lokanta veya online yemek sipariş firmaları tarafından saat 20.00’den sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verme kararı alınmıştır.

Alınan bu kararlar kapsamında, sokağa çıkma yasağı ve diğer önlemlerin alındığı 1 Aralık tarihi itibari ile yayımlanan korona virüs genelgesinde de sokağa çıkma kısıtlamasında restoran ve lokanta gibi yerlerin çalışma saatleri ile ilgili olarak detaylı paylaşımda bulunuldu. Genelgede tedbirlerle ilgili olarak şunlar ifade edildi;

Bu kapsamda, lokanta ve restoran tarzı iş yerleri için,  belirlenen sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerde cumartesi ve pazar günleri 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabileceklerdir açıklaması yapılmıştır?

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı